Proč moje sušička voní, jako by hořela? 7 překvapivých důvodů!

Divíte se a ptáte se: proč moje sušička voní, jako by hořela? Hromadění vláken nebo některé jiné typické problémy, včetně rozbitého kompresoru, motoru nebo řemenice, mohou být hlavními příčinami tohoto zápachu spáleniny, který vychází z vaší sušičky.

Zápach spáleniny ze sušičky je třeba brát vážně, i když v této situaci nepropadejte panice. Pokuste se problém vyřešit; prvním krokem je odpojení sušičky a vyjmutí prádla ze sušičky.

Je to nejbezpečnější volba, jak se vyhnout plameni v prádle a sušičce; poté postupujte podle kroků pro odstraňování problémů a zjistěte, co je příčinou zápachu sušičky. Pojďme se na článek pořádně podívat!

Důvody zápachu spáleniny v sušičce

Sušičky generují velké množství tepla. Uvnitř každý obsahuje své samostatné topné těleso. Teplota je životně důležitá pro pomoc hlavně při odpařování vody z oblečení, ale nadměrné teplo je nevítané.

Lidé mají čich, který nám všem umožňuje zjistit, zda se něco příliš nezahřálo. Spalující zápach vycházející ze sušičky není nikdy dobrým znamením. Je to důvod k obavám, pokud se uvnitř domácnosti cítíme pálení nebo spálení. Čicháme po celé místnosti, zkoumáme zástrčky a zařízení, zda neobsahují potenciální nebezpečí požáru nebo rozbité předměty. Zatímco pokud zápach ukazuje na sušičku, pomůžeme vám zjistit, co je nutné k její opravě. Proč tedy moje sušička páchne, jako by hořela? Níže jsme diskutovali o hlavních důvodech zápachu spáleniny ze sušičky; jen si je pozorně přečtěte.

#1. Hromadění vláken

Hromadění vláken je primární a také nejvýznamnější převládající příčinou. Lint se skládal z jemných, poskakujících vláken oděvu, která během procesu sušení odpadávají. Žmolky jsou nasávány a odváděny výfukovým potrubím především ohřátým proudem vzduchu a také se usazují téměř na všem. Proto je nutné lapač žmolků vyprázdnit. Problém je v tom, že zaschlé vlákna jsou vysoce hořlavé a po zahřátí se mohou připálit jako mihotání.

Když se vířící vlákna dostanou do kontaktu s tepelnými součástmi vaší sušičky, lidé si mohou na krátkou dobu všimnout silného zápachu spálené špíny nebo dokonce zápach může přetrvávat. Ze dvou hlavních důvodů by se vlákna mohla přehřívat na vyhřívané části sušičky.

#2. Přetečení nahromaděných vláken

Pokud by vlákna ze sušičky skutečně přesahovala horkou výfukovou trubku, mohla by se dostat do pláště sušičky a být vystavena venkovnímu prostředí. Tato vlákna vystřelují a vydává dusivý zápach.

#3. Výfukové kanály vedou pryč žmolky

Další možností by bylo, že ventilační systém není správně uzavřen, což umožňuje žmolkům unikat samovolně. Pokud kolem sušičky zaznamenáte nepříjemný zápach, je možné, že bude nutné zkontrolovat a opravit výfukové potrubí sušičky. Myslím, že je užitečné číst o rychlejším sušení oblečení pomocí zesilovače potrubí sušičky.

#4. Selhání termostatu

Pokud uvnitř sušičky nejsou žádné viditelné žmolky, může být termostat špatně funkční. Kdykoli termostat vaší sušičky selže, nemůže rozpoznat nebo upravit teplotu uvnitř sušičky, což způsobí, že se nadměrně zahřívá a vydává nepříjemné pachy. Pomocí příručky prodejce k odstranění termostatu ze sušičky je stále odpojen. Ke kontrole termostatu použijte ohmmetr. Termostat se musí změnit, když ohmmetr registruje něco jiného než nulu.

#5. Přehřáté prvky

Další možností je, že se topné těleso sušičky přehřívá, spálí přilehlé předměty, prach a možná i oděvy. Tento zdroj tepla v sušičce spolu s bubnováním je nyní jádrem funkčnosti stroje. Nefunkční topné těleso by tedy bylo vážným problémem. Tento problém je způsoben samotným topným tělesem nebo možná nefunkčním systémem regulace tepla.

#6. Poškozený pás sušičky

Pogumovaný hnací řemen roztáčí buben sušičky u většiny sušiček, zejména starších. Kvůli kontaktu nebo tření s vyhřívanou součástí se může hnací řemen spálit, pokud je zastaralý nebo spadne na místo. Zkontrolujte uvnitř sušičky dlouhý pryžový hnací řemen a ujistěte se, že je bezpečně navinutý (i když ne příliš pevně) přes buben sušičky. Prozkoumejte, zda se u něj nevyskytují příznaky poškození, jako je smršťování, pálení nebo lámání. Pokud něco vypadá, že váš řemen bude muset být vyměněn, přineste jej k prodejci, abyste měli jistotu, že dostanete správné náhrady. Vědět, jak vyměnit pás sušičky.

#7. Spálený motor sušičky

Vaše sušička obsahuje motor, stejně jako každý jiný stroj má samohybné součásti a jako každé elektrické zařízení. Kdykoli motor dosáhne určitého věku, začne se opotřebovávat. Kdykoli motor shoří, jeho jistič se náhle otevře a zavře, což způsobí přehřátí začínající rány. Rychle se zkrátí a nakonec začne hořet v sušicí skříni, což způsobí, že celý stroj zapáchá jako při hoření. Protože motor má na starosti otáčení kola sušiče, válec by se přestal pohybovat a vydávat zápach spáleniny, pokud by selhal.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení dostanete odpověď na to, proč mi smrdí sušička, jako by hořela. Výše uvedenými důvody je značná možnost vzniku tohoto zápachu spáleniny ze sušičky. Stačí si pozorně přečíst všechny tyto důvody, abyste pochopili. Děkujeme, přátelé, že jste s námi! Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, proč moje sušička voní a proč moje sušička páchne jako plyn.