Jak zapnout ohřívač základní desky? 3 snadné kroky!

Chcete zjistit, jak zapnout topení základní desky? Držíme vám záda. Tento článek vám poskytne relevantní a úplný průvodce ohřívačem základní desky. Než všechno ostatní, pojďme pochopit, co je ohřívač základní desky.

Ohřívače základní desky jsou úzká, vertikální a malá topidla. Tyto ohřívače udělají z vašeho pokoje místo pohodlí v chladných a mrazivých dnech.

Pokud máte málo rozpočtu a chcete ušetřit nějaké peníze, topení se základovou deskou snadno zastane vytápění vašeho prostoru. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Typy ohřívačů základní desky

Dva typy ohřívačů základní desky jsou konvekční a hydronické ohřívače. O každém typu se dozvíte v části tohoto článku.

Konvekční ohřívač

Konvekční ohřívač funguje tak, že nasává studený vzduch zvenčí a ohřívá jej vyhřívanými kovovými žebry. Poté pošlete horký vzduch zpět do svého pokoje. Tento proces výměny vzduchu je známý jako konvekce. Konvekční ohřívače mohou spotřebovat velké množství elektřiny kvůli jejich trvalé poptávce po napájení. Musíte provést rozsáhlý průzkum vaší spolehlivosti na ohřívači. Pokud jej chcete použít pouze pro příležitosti, jako jsou narozeniny a oslavy. Pak není na škodu nainstalovat ohřívač.

Hydronický ohřívač

Hydronický ohřívač se skládá z topných hadů a namontovaných trubek. Součástí tělesa podlahového topení musí být i expanzní nádoba. Nádrž totiž pomáhá udržovat tlak vody proudící uvnitř.

Tyto ohřívače mají vnitřní zásobník tekutiny, který slouží jako hlavní topné činidlo. Tato kapalina se zahřívá, když je ohřívač připojen k centrálnímu kotli vašeho domu.

Majitelé, jejichž domy potřebují sekundární zdroj tepla, musí uvažovat o hydronických ohřívačích. Protože jsou energeticky účinné a udržují okolí po dlouhou dobu v teple. Ale musíte mít kotel s dalšími BTU, abyste měli jistotu, že ohřívač má požadovaný výkon. Navíc jsou tato topidla drahá a dlouho trvá, než vytopí váš prostor.

Postup zapnutí ohřívače základní desky

Víme, že máte obavy, protože nemůžete najít úplné informace o tom, jak zapnout topení základní desky. Dobrá zpráva pro vás je, že nejde o nic velkého. Můžete jej snadno zapnout a upravit teplotu.

Krok č. 1. Vypněte napájení

Nejprve musíte vypnout plynové nebo elektrické připojení vašeho topení. Pokud používáte elektrický ohřívač, vypněte jistič nebo jej vypněte ze zásuvky. V případě plynového podlahového topení uzavřete plynový ventil ze sítě.

Krok č. 2. Odstraňte kryt koncovky

Nyní musíte sejmout koncový kryt z ohřívače. Pomocí šroubováku otevřete šrouby nebo odjistěte v závislosti na typu krytu. Přívodní hadice má regulační ventil, který se používá pro zvýšení a snížení průtoku horké vody.

Krok č. 3. Otáčejte voličem

Pokud na ventilu není žádný číselník, musíte použít klíč. Otáčejte prsty ve směru hodinových ručiček, pokud je na ventilu regulace průtoku vody kolečko. Otočením proti směru hodinových ručiček snížíte průtok vody. Nyní můžete po zapnutí ohřívače vyměnit koncový kryt. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak nainstalovat elektrický ohřívač základní desky.

Čištění a údržba

Chcete-li zajistit údržbu ohřívače základní desky, musíte postupovat podle těchto kroků.

#1. Udržujte vzdálenost

Jak všichni víme, jak důležité je v těchto dnech covidu udržovat odstup. Důležitá je také vzdálenost mezi podlahovým topením a podlahou. Prostor 3 až 5 palců stačí k tomu, aby se chladný vzduch dotkl vašeho topení.

#2. Prach a nečistoty

Větrací otvor ohřívače se může ucpat nečistotami a prachem. Větrací otvor musíte vyčistit vysavačem a vyjmout nábytek z úst. Tím se zvýší účinnost a účinnost ohřívače základní desky. Zde je návod, jak vyčistit ohřívač základní desky.

#3. Vypusťte vodu

Pokud jste se rozhodli pro koupi hydronického ohřívače, nesmíte zapomenout vypustit vodu z ohřívače, abyste odstranili nahromaděné minerální usazeniny. Uvědomte si, že před rozstřikováním vody je nutné kotel vypnout. Vypusťte také expanzní nádrž otočením vypouštěcího ventilu.

Proč váš ohřívač základní desky nefunguje?

Pokud váš ohřívač základní desky neprodukuje teplo, může se jednat o některý z těchto problémů.

#1. Termostat

Termostat řídí proudící teplo téměř u každého topného zařízení. Při nepřetržitém používání se opotřebovává a je třeba jej vyměnit. Nebo ho možná musíte zapnout, byl vypnutý omylem.

#2. Jistič

Jistič vašeho domu brání účinnosti vytápění podlahového topení. Hlavním důvodem je přepálená pojistka nebo vypnutí jističe. Zjistěte, jak zapojit elektrický ohřívač základní desky.

#3. Ventily ohřívače

Pokud nepromažete ventily vašeho topení, mohou zrezivět. Zkorodované ventily se k sobě lepí. Tím se brání tomu, aby elektrický proud produkoval teplo.

It’s A Wrap!

Nastavení a používání vašeho ohřívače není velký problém poté, co jste věděli všechny věci o tom, jak zapnout ohřívač základní desky a možné problémy s tímto typem ohřívače.