Jak udržet koblihy čerstvé na svatbu: 2 nejlepší způsoby

Máme pro vás dva způsoby, jak se naučit, jak udržet koblihy čerstvé na svatbu. První způsob bude mít vaše svatební koblihy uvnitř lednice, zatímco druhý závisí na stabilní pokojové teplotě.

Podělíme se také o triky, jak zajistit, že kobliha zůstane čerstvá, pokud si ji přinesete domů ze svatby. A pokud jde o další sladkosti na svatby, klidně si projděte náš blog, jak je vystavit, vyrobit nebo uchovat.

Napsali jsme, jak moc dezert na svatbu, abychom vám pomohli vytvořit rozpočet.

Jak udržet koblihy čerstvé na svatbu

Uchovávejte koblihy v lednici

Jedním z nejlepších způsobů, jak udržet koblihy čerstvé na svatbu, je dát je do lednice. Tento způsob skladování koblihy je užitečný, zvláště pokud má váš dezert polevu, ovoce a další přísady, které se mohou rychle zkazit.

Pokud máte například donuty plněné pudinkem nebo ty se smetanovou polevou, je nejlepší je uložit do lednice, dokud je nebudete podávat na recepci. Promluvte si prosím se svým místem nebo dodavatelem, abyste věděli, kde je uchovat do podávání.

Před uložením do lednice se však ujistěte, že jsou koblihy uvnitř krabice a poté zabalené v plastu. Také je nechcete skladovat s jinými potravinami, které je mohou namočit.

Koblihy udržujte při pokojové teplotě

Dalším způsobem, jak udržet čerstvé koblihy, je vybrat oblast se stabilní teplotou. Je také ideální, pokud je vaše svatební hostina uvnitř, protože koblihy můžete skladovat tak, jak je, pokud teplota místa nekolísá.

Chcete-li koblihy uchovat čerstvé při pokojové teplotě, chcete udržovat 68 až 77 °F. Kromě toho by koblihy neměly být vystaveny přímému teplu, slunečnímu záření nebo vlhkosti.

Při uspořádání dezertního stolu byste měli mít na paměti potenciálně horké dezerty a jejich vzdálenost od koblih. A samozřejmě pamatujte na to, jak dlouho budou vystaveny na stole po celou dobu příjmu.

Jak dlouho vydrží koblihy čerstvé?

Koblihy mohou zůstat čerstvé kdekoli od dvou dnů do týdne, v závislosti na typu koblihy a způsobu skladování. V chladničce udrží koblihy čerstvé po dobu jednoho týdne, ale pamatujte, že donuty plněné smetanou vydrží pět dní, i když jsou chlazené.

A pokud pečivo skladujete při pokojové teplotě, mělo by zůstat čerstvé dva až tři dny. Obyčejné, práškové, glazované a překryté koblihy vydrží na pultu dva dny.

Ale samozřejmě doporučená doba pro konzumaci vašich koblih je do dvou až tří dnů.

Jak uchovávat koblihy v lednici

Vložte koblihy do krabice a utěsněte je plastovou fólií. Ale pokud je krabice pryč, položte je na talíř a zabalte je do plastu nebo najděte vzduchotěsnou nádobu.

Jak uchovávat koblihy při pokojové teplotě

Vložte koblihy do úložných sáčků nebo položte plech na plech, položte na něj koblihy a zabalte je do hliníkové fólie. Vyberte místo mimo přímé sluneční světlo a uložte jej na den nebo dva při pokojové teplotě.

Uložené koblihy si můžete vychutnat jako čerstvé, když je na pár sekund dáte do mikrovlnky. Koblihy plněné smetanou nebo ty, které mají matné přísady, které se rychle kazí, však nejsou ideální pro skladování při pokojové teplotě.

Jak udržujete glazované koblihy čerstvé?

Pokud si chcete pochutnat na čerstvých koblihách ze svatby a jsou to glazované druhy, pak je nejlepší způsob, jak je udržet v dobré kondici, uchovávat je při pokojové teplotě. Vložte glazované koblihy do vzduchotěsné nádoby a vyberte místo ve vaší místnosti, které není mimo přímé sluneční světlo.

V opačném případě se glazura roztaví a kobliha samotná vyschne. Pokud však víte, že je druhý den nemůžete spotřebovat, zabalte je do igelitu a uložte do lednice.

Můžete také zmrazit glazované koblihy pro delší skladování, ale jíst je poté nemusí být tak uspokojivé. Bez ohledu na to, co dělat:

 • Zmrazené glazované koblihy rozmrazte při pokojové teplotě
 • Ohněte koblihy po dobu 10 sekund v mikrovlnné troubě
 • Případně vyzkoušejte, zda můžete koblihy po dobu 8 sekund po vyjmutí z mrazáku ohřát v mikrovlnné troubě
 • Jak podáváte koblihy na svatbě?

  Kromě toho, že se naučíte, jak nejlépe skladovat nebo jak uchovat koblihy čerstvé na svatbu, jak byste měli svým hostům podávat tyto pochoutky na recepci?

  • Připravte si police na koblihy na svatební kulisu
  • Udělejte si koblihovou zeď
  • Ozdobte skříň na koblihy
  • Dejte si koblihu
  • Podávejte koblihy na svatební dezertní stůl
  • Připravte na každý stůl pro hosty koblihy na svatbu
  • Uspořádejte koblihy do iniciál
  • Vyrobte si patrový stojan na koblihy jako alternativu svatebního dortu
  • Používejte koblihy jako polevy dortů
  • Na plechy naaranžujte koblihy s různými příchutěmi
  • Podávejte koblihy

  Budete také ukazovat sušenky na vašem svatebním dezertním stole? Přečtěte si, jak vystavit cookies na svatbě.

  Závěr

  A to je vše! Právě jste se naučili, jak udržet koblihy čerstvé na svatbu dvěma způsoby.

  Pro delší skladování nebo pokud mají koblihy smetanu a jiné nestabilní přísady, uchovávejte je čerstvé v lednici. Stejně jako většinu koblih, jako jsou práškové a glazované druhy, můžete je skladovat při pokojové teplotě.

  Doufáme, že vám naše tipy pomohou; dejte nám vědět níže, pokud chcete vědět více tipů, jak udržet svatební dezerty čerstvé.