Jak proměnit rozbitou pohovku v pohovku pro lásku

Nový nábytek je nákladný a najít pohovku, která by ladila s vaším nábytkem a zároveň se vešla do obývacího pokoje, je náročné. Starou pohovku lze s trochou práce proměnit v novou pohovku. Dnes budeme diskutovat o tom, jak proměnit rozbitou pohovku na pohovku.

Je to fantastický způsob, jak ušetřit peníze a zároveň recyklovat zastaralý nábytek. Ze starého gauče si můžete vyrobit pohovku, která se hodí k vašemu stávajícímu nábytku. Jednoduše postupujte podle těchto pokynů, jak proměnit rozbitou pohovku na pohovku.

Jaký je rozdíl mezi gaučem a sedátkem?

Potřeba pohodlí a pohodlí vedla k vynálezu mnoha typů nábytku, který vyhovuje určitým požadavkům. Sedadla zahrnují lavice, pohovky, pohovky, autosedačky, křesla a loveseats, abychom jmenovali alespoň některé. I když jsou všechny klasifikovány jako židle, liší se velikostí, konstrukcí a designem.

Pohovka je větší a pohodlně se do ní vejdou tři osoby. Loveseat je naproti tomu skladnější a pojme pouze dvě osoby. Pohovka je určena výhradně k sezení, ale pohovku lze využít jak k sezení, tak ke spaní.

Co je to loveseat?

Loveseat je malá čalouněná židle, která pojme dvě osoby. Loveseat, který byl vynalezen v roce 1600, je sedadlo navržené pro pohodlné usazení dvou lidí. Pro intimní rozhovory je oblíbenou volbou tete-a-tete loveseat.

Co je to gauč?

Pocházející z francouzského názvu „gauč“ může mít jednu nebo žádné paže a může sedět až pro tři osoby. Přestože je určena k sezení, lze ji využít i na spaní. Skládá se ze tří částí: rámu, čalounění a potahu.

Jak si doma vyzdobit sedací soupravu

Máte-li pohovku, slaďte k ní styl pohovky, abyste dosáhli jednotnějšího efektu. Pokud se milostné sedátko a pohovka zkombinují do diskusního prostoru, funguje to velmi dobře. Dvě sedačky proti sobě jsou další fantastickou možností pro diskusní prostor.

Vyberte si doplňkový styl, pokud umisťujete svou pohovku dál od hlavního místa k sezení, jako je například koutek na čtení. Pohovky jsou také užitečné v podivně tvarovaných místnostech s malým prostorem na stěně nebo podlaze. Pohovky mohou být také v ložnicích jako pohodlná místa k přitulení.

Pohovky a pohovky pro malé pokoje

Pohovky jsou ideální, když potřebujete něco většího než křeslo, ale ne tak velké jako pohovka. Při nákupu sedací soupravy mějte na paměti následující. Pokud jde o zbytek prostoru, hledejte sedátko, které není příliš vysoké ani příliš hluboké.

Držte se elegantních, současných modelů s čistými liniemi a nízkými opěradly pro kompaktní místnosti, protože silně polstrované sedací soupravy vypadají větší. Vizuální prostor je také ovlivněn barvou a vzorem. Na čalounění použijte světlé plné barvy, aby místnost nepůsobila stísněně.

Je jednoduché pochopit, proč jsou loveseats tak oblíbené. Ve velkých i malých místnostech vytvářejí pohodlné prostředí pro odpočinek nebo konverzaci s přáteli a rodinou.

Jak proměnit rozbitou pohovku v pohovku?

Odstraňte existující svorky.

Odstraňte stávající sponky z potahové látky. Použijte odstraňovač sponek nebo plochý šroubovák. Zbavte se starého hadříku.

Pokud jsou stávající vatelín a pěna ve špatném stavu, musí být odstraněny a nahrazeny. Pomocí měřicí pásky určete délku pohovky, kterou chcete přeměnit na pohovku. Tužkou označte oblast, kterou chcete řezat.

Řezání gauče.

Pomocí přímočaré pily odřízněte pohovku na délku sedátka a poté sejměte rameno pohovky. Zbruste řezané okraje pohovky a paže, abyste dosáhli přiléhavého uložení. Abyste zabránili štípání dřeva, vyvrtejte otvory do dřevěných kusů, než je sešroubujete pomocí menšího vrtáku.

Změřte rozměry loveseat.

Chcete-li určit správné množství vatelínu, pěny a látky, změřte konečnou velikost sedáku. Nakupte potřebné zásoby, abyste mohli pohovku získat zpět. Změřte a nařežte pěnu a látku tak, aby odpovídala kusu nábytku.

Aplikace pěny.

Umístěte pěnu kolem paží, zad a sedací části sedátka. Zabalte jej do plastové fólie a zajistěte sešívací pistolí. Pomocí šicího stroje nařežte materiál a položte jej na polštář a pohovku.

Kryt zadní části Loveseat.

Sešijte sedací soupravu k horní části a látku ke spodnímu okraji, který je skrytý. Umístěte kus na zadní stranu materiálu a otiskněte jej nahoře, dole a po stranách. Odkryté části naskládejte na obě strany a navrch položte látku područky.

Zakryjte vnitřní okraj lavice materiálem. Otočte ji a připevněte pohovku pod ní. Vaše sedačka je nyní připravena k použití.

Závěr

Nahoře jsou kroky, jak proměnit rozbitou pohovku na pohovku. Recyklujte starý nábytek pomocí základních materiálů a nástrojů, které najdete po celém domě. Když si ho můžete vytvořit sami, není třeba utrácet další peníze za nový nábytek.