Jak zahřát akvárium bez ohřívače? 6 snadných způsobů!

Jak zahřát akvárium bez topení? K zahřátí použijte těžký ručník, přikrývku, topnou podložku a vyberte si kapuci, víko a stříšku, které nádrž zakryjí.

A když měníte vodu, použijte teplou vodu. Poté umístěte akvárium do vytápěné místnosti na sluneční světlo nebo vedle topení a zahřejte nádrž pomocí filtrů, které dokážou zajistit teplo potřebné pro nádrž.

Buďte zvlášť opatrní, abyste vytvořili ve filtrech konzistentní teploty a vyvarujte se nekvalitních a neefektivních filtrů, protože nemohou správně fungovat celý den. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Způsoby, jak zahřát akvárium i bez použití ohřívače

Zde jsou způsoby, jak zahřát akvárium i bez použití ohřívače, které byste měli mít na paměti.

#1. Použijte těžký ručník nebo deku

Těžký ručník nebo přikrývka jsou snadným a rychlým řešením téměř do každé domácnosti, protože cílem je odtlačit ryby od studeného vzduchu, který se dostane do nádrže. Těžká přikrývka je vhodná pro velkou nádrž, vytváří izolaci v nádrži a tlustý ručník funguje efektivněji než tenký ručník. Přikrývka nebo ručník je, když teplota vody zůstává uvnitř akvária, ale ujistěte se, že je dostatečně velká, aby nezamrzla.

#2. Použijte topnou rohož

Vyhřívací podložka je užitečná pro malé nádrže, jako jsou misky na ryby, protože zvyšuje teplotu vody v akváriu, protože také slouží jako nárazníková vrstva a pomáhá chránit střevo před praskáním skla a horkými skvrnami. Můžete si také přečíst o ohřívači pod nádrží.

#3. Použijte kapotu, stříšku nebo víko, které zakryje nádrž

Udržujte úroveň tepla v akváriu bez ohřívače a zakryjte jej kapucí, víkem nebo přístřeškem, protože to je zdaleka nejjednodušší a nejběžnější způsob, jak omezit kontakt s vodou a studený vzduch procházející nádrží. Víko ji chrání před všemi ostatními prvky a rychle se zahřívá a nejvyšší část nádrže slibuje vyjmutí a přístup do akvária. Vršek, který zakrývá nádrž, snižuje přívod kyslíku nevhodný pro život ryb, protože využívá také hladinu kyslíku ze vzduchového kamene a vzduchové čerpadlo.

#4. Použijte teplou vodu

Používejte teplou vodu, která se může zdát z dlouhodobého hlediska neřešitelná, ale může vyžadovat vaši kompletní kontrolu a pozornost, protože pomáhá udržovat teplotu. Budete však potřebovat nádobu, která rychle pojme převařenou vodu a dejte převařenou vodu, dokud nenaplní polovinu nádoby. Nádoba by se při umístění vody na akvárium neměla převrhnout a část vroucí vody spojit s vodou pokojové teploty, ale nikdy do nádrže nepřidávejte vroucí vodu. Uložte tuto vodu navíc, když je čas, kdy potřebujete vyměnit vodu, a zvyšujte teplotu pomalu, ale nezvyšujte ji rychleji než jeden stupeň za hodinu.

#5. Umístěte akvárium na sluneční světlo nebo vytápěnou místnost vedle topení

Vytápěná místnost v každém domě patří k oblíbeným řešením a umístěte konzistentní topení do chladu, které místnost vyhřívá. Akvárium je umístěno ve vytápěné místnosti, kde se stabilizuje teplota vody. Přesto může teplota kolísat, pokud žádné teplo nezpůsobuje silný stres. To rovněž ovlivňuje imunitní systém a vede k nemocem a slabostem, které by měly kolísat mezi 1 a 2 Fahrenheity.

Umístěte akvárium na slunnou stranu, ale vyhněte se přímému slunečnímu záření a nezpůsobte růst řas; těch šest hodin denně bude stačit k získání přirozeného slunečního světla. Zahřívá akvárium, i když to vyžaduje čas, takže buďte zvlášť opatrní a vytvořte ve filtru konzistentní teploty. Filtry nefungují celý den správně, pokud nejsou účinné a teplota se také mění pomocí různých typů filtrů a uložte účtenku a krabici pro vrácení nebo výměnu filtru.

#6. Izolujte skleněné stěny v nádrži

Vyberte si, zda chcete deku zabalit na hodiny v akváriu bez namáčení do vody, protože poskytuje dočasnou izolaci na horní straně a po stranách akvária. Další možností, kterou je třeba zvážit, je umístit nádobu z polystyrenu, která zakryje skleněné stěny celého akvária, protože tento materiál může rychle obalit akvária, takže dovnitř vložte nějaký tepelný obal nebo znovu použitelný, abyste jej dobili. Především zateplení zadní a boční strany je tím nejlepším a nejtrvalejším řešením, jak zahřát akvárium bez topení.

Je to obal!

Nyní se naučíte mnoho způsobů, jak zahřát akvárium bez topení. Je na vás, abyste se rozhodli, kterou z těchto metod si vyberete, a také si nakonec ponechte podrobného průvodce, když každou z těchto metod použijete. Izolujte skleněné stěny, ale akvárium na jasném světle nebo použijte těžký ručník nebo deku! Bude tedy snazší zahřát akvárium bez topení. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak zjistit, zda ohřívač aqueonu funguje a které ryby ohřívač nepotřebují.