Jak vyčistit vinylový plot bez tlakové myčky? 4 nejlepší způsoby!

Zajímá vás, jak vyčistit vinylový plot bez tlakové myčky? Svůj plot můžete vyčistit výběrem vhodného čisticího prostředku, jeho nastříkáním na špinavou zeď a zvážením alternativních způsobů.

Vinylový plot je nenáročné na údržbu, je stylové a trvalé řešení klasického dřeva a v posledních letech je oblíbenou volbou mezi několika domy. Stejně jako jakýkoli jiný vinylový produkt je třeba vinylové ploty pravidelně čistit, aby si zachovaly svůj poutavý nebo lesklý vzhled.

Skvrny, plíseň a špína, zejména na bílých panelech, mohou být ošklivé, a pokud se ponechá bez dozoru, vinylový plot postupem času ztrácí svou původní barvu a lesk. Zde v tomto článku vás naučíme, jak vyčistit vinylový plot bez použití tlakové myčky. Pojďme se hlouběji podívat na to, jak vyčistit vinylový plot bez tlakové myčky.

Způsoby čištění vinylového plotu bez tlakové myčky

Zajímá vás, jak vyčistit vinylový plot bez tlakové myčky? neboj. Níže jsme zmínili několik skvělých tipů nebo alternativ jiných než použití tlakové myčky při čištění vinylového plotu.

#1. Použití pracího prostředku nebo bělidla

Některé různé čisticí prostředky pro domácnost vám pomohou vyčistit vinylový plot. Nejjednodušeji se však používají ocet a domácí mycí prostředek. Obě tyto práce jsou zajímavé, jak vyčistit vinylový plot. Jsou levné, bez rizika a neuvěřitelně velmi efektivní. Ocet je skvělá přírodní látka, kterou s největší pravděpodobností máte ve své kuchyni neustále. Také jemné mycí prostředky na nádobí, jako je Dawn, pomohou odstranit špínu, plísně, houby a další nečistoty.

Pro čištění plotu musíte nejprve připravit roztok. Za tímto účelem vezměte přiměřené množství octa a prostředku na mytí nádobí, přidejte je do sladké vody a roztok dobře promíchejte.

Chcete-li připravit roztok octa, musíte vzít půl šálku a přidat ho do zhruba 1 galonu vody. Pro přípravu čisticího roztoku musíte odebrat malé množství a přidat tento čisticí prostředek do přibližně 2 galonů vody.

Mycí prostředek závisí na značce. Prací prostředek s vysokou účinností funguje dobře, i když si vezmete malé množství; po vytvoření roztoku nalijte tento čisticí prostředek na plot. Nechte roztok sedět na zdi; postačí pár minut. Poté plot očistěte měkkým ručníkem a dobře osušte. Tento tip je velmi účinný, pokud nechcete používat tlakovou myčku. Vězte, že můžete použít bělidlo v tlakové myčce.

#2. Pomocí čisticího prostředku na vinylové ploty

Pokud je váš plot po umytí saponátem na nádobí nebo octem stále nečistý, budete muset použít unikátní vinylový čistič. Bylo vyvinuto několik řešení, která pomáhají při odstraňování špíny a nečistot z vinylových plotů. Zkuste najít řešení pro čištění vinylových plotů a vinylových podlah ve vašem místním obchodě. Existují sprejové lahvičky s těmito vinylovými čisticími prostředky, nebo je možná budete muset nalít do zahrady s postřikovačem nebo do jiného zařízení, jako je zahradní sprej.

#3. Pomocí bělidla

Další možností je použití spreje bělidla; je to také fantastický tip na čištění vinylového plotu, pokud nechcete používat tlakovou myčku. Pokud jste vyzkoušeli všechny čisticí prostředky na mytí vinylu a stále se vám nedaří, aby byl vinyl lesklý a čistý, možná budete chtít vyzkoušet bělicí roztok.

Pro přípravu bělícího roztoku vezměte 1 litr (0,94 l) bělidla, 1/3 šálku (80 ml) pracího prostředku a 1 galon (3,78 l) vody. Všechny tyto chemikálie dobře promíchejte, dokud se nestane jemným roztokem. Po vytvoření tohoto roztoku vezměte zahradní sprej a přidejte jej, naplňte pouze polovinu zahradního spreje a nyní nastříkejte celý plot. Tato kombinace by se neměla používat na vinylu, který není bílý.

#4. Opakování procesu

Po použití všech těchto tipů a dokud váš vinylový plot nezůstane se skvrnami, bude vypadat velmi matně a bez barvy, musíte zkusit jiné metody, pokud nechcete používat tlakovou myčku. Samozřejmě, vinylový plot musí čelit bouři déšť a sníh jednou za rok, kvůli kterým je obtížné odstranit tyto odolné skvrny. Vyčištění tak špinavého plotu trvalo delší dobu. Takže když se staráte o zeď, buďte trpěliví.

Předpokládejme, že všechny tyto techniky nefungují správně, pak se nebojte. Tyto kroky můžete také zopakovat při čištění plotu. Pokud chcete dosáhnout požadovaného výsledku, musíte tyto experimenty ještě několik minut opakovat.

Je to obal!

Byli jsme rádi, že jste se všichni dozvěděli, jak vyčistit vinylový plot bez tlakové myčky. Je trochu obtížné to vyčistit. Ale výše zmíněné tipy vám velmi usnadní práci. Stačí si pozorně přečíst tyto tipy, abyste pochopili. Děkujeme, přátelé, že jste s námi, a pokud se vám líbí, nezapomeňte tento článek sdílet se svými přáteli! Přečtěte si související články; vědět, jak vyčistit dřevěný plot tlakovou myčkou a jak vyčistit beton bez tlakové myčky.