Jak odstranit zelenou plíseň z paluby? 5 zvládnutelných metod

Pokud se vaše paluba zdá zelená po velmi vlhkém počasí, pravděpodobně je na ní zelená plíseň. Pokud vás zajímá, jak odstranit zelenou plíseň z paluby, pokračujte ve čtení.

Je velmi nevzhledné vidět, jak váš balíček vypadá zeleně; přidejte k tomu slizkou texturu, která může způsobit uklouznutí, což je nebezpečné. Nejlepší, co uděláte, je odstranit toto a nechat si čistý balíček.

Zelená plíseň na palubě

Zelená padlí na palubě nemusí být padlí; místo toho to může být plíseň. Plíseň je ranou fází plísně – proto ji lze nazvat zelenou plísní poté, co plně vyroste a rozvine svůj zelený odstín.

Plíseň roste pouze na povrchu látek, zatímco plísně mohou pronikat hlouběji. Oba rostou ve vlhkých a vysoce vlhkých podmínkách.

Look Mold říká, že zelená plíseň se nevztahuje pouze na jeden konkrétní druh plísně. Byl takto kategorizován, protože při pozorování vyzařoval nazelenalý odstín.

Tři nejčastější plísně, které vypadají zeleně, jsou Aspergillus, Penicillium a Cladosporium. To může růst v různých věcech a místech, jako jsou zkažené potraviny, stěny, skříně a mokré materiály.

Tento druh plísně často roste na vlhkém dřevě, začíná tmavými skvrnami a stává se rozmazaným.

Dřevěné paluby jsou organický materiál, který přitahuje plísně a plísně. Při vhodných podmínkách se může stát jejich domovem.

Další informace naleznete v tomto článku o praktických způsobech, jak odstranit plíseň z paluby sami. V tomto článku uvidíte další plísně, které mohou růst na vaší palubě.

Je zelená plíseň nebezpečná?

Plísně a plísně venku jsou méně znepokojující než pěstování uvnitř, protože snižují cirkulaci spór a možnost šíření. Ale pak mohou spory stále cestovat dovnitř domů, protože paluba může být umístěna vedle vašeho domova.

Dýchání těchto spor po dlouhou dobu může být velmi škodlivé pro zdraví. Může vyvolat reakce jako kašel, kýchání, svědění kůže, bolesti hlavy a problémy s dýcháním.

Plíseň by vás nezabila, ale přesto může způsobit zhoršení vašeho zdraví. Tak to prosím nenechávejte stranou a nechejte to prospívat a zvažte to vážně.

Než budete pokračovat k další části, možná budete chtít nejprve znát tento článek o tom, co způsobuje zelenou plíseň. To může pomoci při zastavení dalšího růstu zelené plísně po odstranění.

Metody pro odstranění zelené plísně/plísně

Produkty a techniky, které mohou odstranit zelené plísně, mohou také odstranit plísně, řasy a mech. Než přistoupíte k odstranění, ujistěte se, že nosíte správné ochranné prostředky, abyste neohrozili své zdraví – to zahrnuje rukavice, ochranu očí a respirátor.

Následující metody jsou prostředky, které můžete použít:

Metoda č. 1. Prací prostředek smíchaný s vodou

Na kbelíku smíchejte saponát s vodou. Směs použijte na postiženou oblast, poté ji vydrhněte kartáčem, než ji omyjte vodou.

Metoda č. 2. Bílý ocet

Pro tuto metodu byste potřebovali ocet smíchaný s vodou. Tuto směs nalijte na konev nebo rozprašovač.

Směsí potřete postižená místa a štětcem nebo smetákem rozetřete a vykartáčujte plísně nebo plísně. Nakonec místo opláchněte čistou vodou.

Metoda č. 3. Jedlá soda

Začněte smícháním jednoho šálku jedlé sody s galonem vody, naneste tuto směs na postižené místo a vydrhněte kartáčem. Nakonec jej omyjte vodou.

Metoda č. 4. Peroxid vodíku (3%)

Použijte směs peroxidu vodíku se stejným množstvím vody, roztok umístěte do rozprašovače pro přístupnější aplikaci. Rozetřete roztok na část s plísní nebo plísní a nechte jej 10 minut v klidu, než místo opláchněte vodou.

Metoda č. 5. Tlaková myčka

Při přidávání pracího prostředku do myčky postupujte podle návodu. K tomu použijte trysku dodávanou s dávkovačem mýdla.

Začněte od nejvzdálenějšího okraje a nanášejte roztok pohybem, jako je zametání. Kompletně vyčistěte celý sortiment; nezapomeňte vydrhnout tvrdá místa kartáčem.

Po aplikaci roztoku trysku rozšiřte a místo důkladně zameťte. Poté palubu omyjte čistou vodou, abyste odstranili zbytky.

Odstranění plísní nebo plísní může být neuvěřitelně náročný úkol. Je tedy pochopitelné, pokud uvažujete o tom, že odstranění necháte na profesionálovi.

Můžete si přečíst tento článek o tom, co byste měli vědět, než si najmete odborníka na sanaci plísní, který vám pomůže.

Závěr

Abyste vyléčili nevzhlednou zelenou plíseň nebo plíseň na vaší palubě, musíte vědět, jak zelenou plíseň z paluby odstranit. S různými způsoby uvedenými výše, které vám pomohou, bude tento úkol jednodušší.

Bez ohledu na to, o jakou barvu se jedná, může to mít na váš domov významný vliv. Je možné, že máte problémy s vlhkostí, které je třeba co nejdříve vyřešit, pokud v jakékoli části vašeho domova uvidíte růst plísní a plísní.

Neohrožujte zdraví své a své rodiny a jednejte.