Jak zahalit šátkové záclony? 5 rychlých a snadných kroků!

Jak zahalit šátkové závěsy je něco, co by se lidé měli naučit dělat. Každý pohled na dobrou a dokončenou budovu je poskytován vynikající a vnitřní výzdobou, zejména se závěsy.

Všechny závěsy v místnosti použijete k zakrytí oken, které zase poskytují maximální soukromí uživatelům.

Záměr upevnění závěsů v místnostech přesahuje pouhé závěsy připevněné ke stěnám vašeho pokoje. O to, aby váš pokoj vypadal krásně, se můžete hodně postarat o typ závěsů, které se rozhodnete v pokojích zafixovat.

Jedním z takových krásně navržených závěsů je šátek. Šálová záclona má různé tvary a barvy a je velmi oblíbená mezi prodejci a kupujícími na místních i mezinárodních trzích.

Kroky na zavěšování šátkových záclon

K tomu existují dvě základní metody. Jedná se o metodu záclonové tyče a metodu háku. Ještě předtím, než se podíváme na některou z metod, potřebujete pro práci určité nástroje a materiály. Nástroje a materiály včetně následujících:

  • Šrouby různých velikostí
  • Měřicí páska
  • Okenní tyč
  • Materiál látky
  • Tužka, pero a papír
  • Cvičení
  • Některé závěsné háčky

Metoda záclonové tyče

Nyní se podíváme na způsob zavěšení okenních šátků na záclonovou tyč.

Krok č. 1. Prvním krokem, jak zahalit šátkové závěsy, je měření. Z obou okrajů oken změřte a označte, kam by konce šátku dopadaly, změřte a označte délku záclonové tyče a na každou její stranu přidejte něco kolem 75 cm. Také si perem nebo tužkou označte 75 cm na libovolné straně tyče, kde chcete, aby konce látky visely.

Krok č. 2. Změřte šířku okna tak, že změříte levou vnější stranu rámu okna koncem pásky a poté pásku přetáhnete přes vnější stranu rámu okna.

Krok č. 3. Zdvojnásobte šířku okna, kterou jste museli získat z počátečního měření, abyste určili požadovanou délku látky okna.

Krok č. 4. Zavěste oba konce látky svisle na záclonovou tyč. Připevněte šátek k tyči a nechte střední prostor látky sklouznout dolů jako zakřivená poloha. Oba konce látky by přitom visely po stranách okna.

Metoda háku

Nyní se podívejme na druhou metodu, nazvanou metoda háku. V tomto pomocí háčků vyměníte záclonové tyče a stále dobře slouží. Kroky pro tuto metodu zahrnují následující:

Krok č. 1. Uveďte prosím polohu háčků a poté na každé straně rámu okna změřte 5 cm nad ním. Na každé straně rohu rámu měříte také 7 cm.

Tyto dva body jsou označeny a bod vpravo uprostřed nad rámem okna je také označen.

Krok č. 2. Háčky umístíte na rám okna tam, kde jsou vyznačeny body. Vyvrtáte a nasadíte spojovací materiál přes otvory na háku. Udělejte to, abyste je připevnili ke zdi.

Krok č. 3. Změříte délku i šířku okna umístěním jednoho konce pásky a poté měřením v horní části rámu okna.

Můžete také měřit ve spodní části postranních háčků a poté jej stáhnout dolů, kamkoli chcete, abyste dosáhli na visící strany šátku, kde by vám to bylo pohodlné. Také zleva doprava změříte šířku okna.

Krok č. 4. Chcete-li získat vhodnou velikost látky šátku, musíte zdvojnásobit počáteční měření šířky a poté je přidat k rozměrům délky.

Pokud je například šířka okna 160 cm a chcete, aby strany visely na 40 cm, budete si muset koupit látku o rozměrech 400 cm, tedy (160 cm×2)+(40×2).

Krok č. 5. Posledním krokem, jak zahalit šátkové závěsy, je dokončení. Umístěte šátek na pevné háčky. Uděláte to tak, že vezmete jeden konec látky a umístíte jej na levou stranu háčku. Nějaká látka by při správném provedení visela na boku.

Zavěste druhý konec látky přes pravý háček a poté zavěste podél boku okenního rámu, čímž získáte jakýsi tvar písmene U.

Jsou šátkové záclony nemoderní?

Šátkové závěsy se v průběhu času vyvíjely, aby vyhovovaly uživatelům. Šálová záclona čas od času mění svůj styl vzhledu, protože interiéroví dekoratéři stále přinášejí atraktivnější vzory a tvary, aby uspokojili zájmy majitelů domů.

Podle výše uvedených kroků, jak zahalit šátkové závěsy, vytvoříte pěkný styl pro vaše okno.

Jak omotáte závěsy kolem závěsových tyčí?

Omotání závěsů kolem záclonových tyčí je levný vzor úpravy oken pro dekoraci záclon. Přesto je to docela atraktivní a krásné, když správně omotáte závěsy kolem záclonových tyčí.

Přečtěte si následující postupy, abyste se naučili jednoduché způsoby, jak omotat záclony kolem záclonových tyčí:

1. Vezměte si dva závěsové panely a lícem dolů barevnými stranami, tj. pravou stranou. Umístěte panely do vodorovné polohy tak, aby se jejich dva horní okraje setkaly.

2. Pokuste se označit přímou svislou čáru, 1 palec uvnitř od každého ze stýkajících se hran panelu, a přišpendlete je k sobě.

3. Vložte pásku do švu co nejdále. Nakonec vám kolíky nedovolí jít dál než 1 palec. Poté použijte lisovací žehličku k lisování a zahřívání švu.

4. Přineste záclonu a přetáhněte ji přes záclonovou tyč. Poté, jak stáhnete jednu stranu závěsu, obě strany budou padat ve stejné délce na obě strany tyče.

Vezměte jeden konec panelu, vytáhněte jej zpět nahoru a přes záclonovou tyč, poté vezměte část, která nyní sedí závěsy přes střed záclonové tyče, a zatáhněte ji zpět. Vytvoří lup.

5. Vezměte jeden konec panelu a vytáhněte jej nahoru a přes držák záclonové tyče a poté dolů i na druhou stranu.

Pokud jej protáhnete zpět smyčkou, přivážete jej k tyči na uzel. Pokuste se proces opakovat s druhou stranou, abyste dokončili šátkový a zabalený závěs.

Závěr

Jak zahalit šátkové závěsy je zajímavý postup. Záclony nejsou pouze připevněny ke stěnám nebo záclonovým tyčím a zůstávají bez tvaru. Pouze trocha přidaného stylu může mít zásadní význam. Proto je třeba se dobře podívat na to, jak zatáhnout šátkové závěsy, které dodají místnosti na eleganci a tvaru.