Jak zacházet s padlím na dřevě magnólie: 3 snadné způsoby

Zahradník jistě potřebuje vědět, jak zacházet s padlím na dřevě magnólie. Následující odstavce vás provedou tímto procesem.

Co je to padlí?

Padlí se projevuje jako bílý nebo šedobílý prach na horní vrstvě listů magnólie, ale může poškodit i stonky a květy. Ačkoli to lze snadno odmítnout, rychle se rozšíří natolik, že to již není možné.

Listy magnólie se ohýbají a deformují, jak se padlí šíří, zežloutnou nebo zhnědnou. Silná infekce padlím může mít za následek ztrátu listů a zabránit rozvoji pupenů.

Koncem léta a začátkem podzimu je nejnápadnější padlí. Padlí se v zimě objevuje jako drobné černé kuličky, které se shlukují do stonků, latentních pupenů a spadaných listů na zemi.

Začnou se kontaminovat a šířit po magnólii, jak se dny oteplují, ale noci zůstávají chladné.

Ošetření padlí na magnóliovém dřevě

Magnolie mohou být stálezelené nebo opadavé a osvětlují dvůr květinami, které se objevují dříve, než se brzy na jaře rozvinou listy. Mohou také nést talířovité květy na sytě zeleném pozadí listů od konce jara do léta, podle druhu.

Majestátní a stará magnólie je strom, který obdivují lidé po celém světě, nejen ti z jihu. Magnolie jsou podpovrchové a mají tendenci prospívat při plném až částečném osvětlení v neutrální až kyselé, dobře odvodněné půdě.

Magnolie jsou tak odolné, že mnoho majitelů stromů během svého života nikdy nezjistí žádné vážné problémy se svými stromy. Když se však objeví nemocný strom magnólie, základní příčina může být katastrofální.

1. Ošetření organicky

Spóry padlí nežijí ve vodě, na rozdíl od mnoha jiných houbových chorob. Několik výtrusů na magnólii lze smýt výše uvedeným kropením a zničit je.

Zalévejte dostatečně brzy během dne, aby byly listy do západu slunce zcela suché. Chcete-li snížit spory na stromě, prořezejte a odstraňte postižené části magnólie.

Pokud je to nutné, prořezejte nebo odstraňte sousední rostliny, abyste snížili množství stínu, který na magnólii dopadá.

Během zimních měsíců prořezávejte strom magnólie, abyste do něj dostali více světla a zvýšili proudění vzduchu. Prořezávejte pouze během vegetačního období, abyste odstranili vážně postižené výhonky.

Během období výsadby odrazujte od agresivního prořezávání nemocných rostlin. Prořezávání může vést k tomu, že strom vytvoří nové výhonky, které jsou náchylné k padlí.

2. Používání chemikálií

Fungicidy brání padlí v infikování zářivě zelených listů a výhonků. Musí být použity před progresí stavu.

Eradikanty a ochranné prostředky jsou dva druhy fungicidů, které lze použít na okrasné rostliny, jako jsou magnólie. Padlí je těžké odstranit, jakmile se zmocní magnólie.

Mezi eradikanty patří zahradnické, neemové a jojobové oleje. I když tyto fungicidy nemusí padlí úplně vymýtit, mohou pomoci zabránit přenosu infekce.

Používejte oleje na magnólii dříve, než denní teplota dosáhne 90 stupňů Fahrenheita, a vyhněte se použití olejů na stromy, které vykazují známky vodního stresu.

Vždy si přečtěte a pochopte pokyny na štítku s pesticidy na lahvičce s pesticidem. Zkontrolujte obal pesticidu, který chcete použít, zda je zmíněna rostlina, kterou chcete ošetřit.

3. Využití domácích léčeb

Smíchejte jeden galon vody s jednou polévkovou lžící jedlé sody a půl lžičkou tekutého, nedetergentního mýdla a poté směs rovnoměrně nastříkejte na rostliny.

Hydrogenuhličitan draselný, který je častou náhradou jedlé sody, se dá koupit na více místech. Podívejte se na tuto příručku o tom, kde koupit hydrogenuhličitan draselný na padlí, abyste zjistili, které obchody odpovídají vaší lokalitě.

Spóry plísně mohou být také zničeny stejnou ústní vodou, kterou pravidelně používáte k zabíjení bakterií v ústech.

Pokud máte stejný problém s pupeny, podívejte se na tento návod, jak odstranit padlí z pupenů.

Prevence padlí na magnóliovém dřevě

Padlí je jednodušší předcházet než léčit. Udržujte plevel, spadané listí a další rostlinné zbytky mimo prostor kolem magnólie.

Abyste zabránili přenosu spor, shrabejte a odstraňte zbytky rostlin. Zajistěte, aby magnólie měla dostatečnou cirkulaci vzduchu.

Podle potřeby prořezejte, aby se zvýšila cirkulace vzduchu, a v případě potřeby ošetřete brzy na jaře prostředkem na ochranu proti plísním.

Dva příklady jsou síra a měď. Jako eradikační nebo ochranný sprej lze použít syntetický fungicid obsahující Myclobutanil.

Protektory musí být aplikovány před propuknutím onemocnění. Pro optimální použití dodržujte pokyny na štítku a důkladně nastříkejte spodní strany listů.

Chcete-li pomoci magnólii vydržet a zotavit se z infekce padlím, dejte jí dostatek vody a hnojiva. Je pozoruhodné, že pravidelné postřikování listů vašich rostlin vodou z hadice je účinnou metodou prevence a léčby padlí.

Padlí opovrhuje vodou, aplikujte ji proto brzy během dne, abyste zajistili, že listy zcela vyschnou před příchodem chladnějších nočních teplot.

Závěr

Chcete-li být nejlepším zahradníkem, musíte přechytračit ostatní tím, že se naučíte, jak zacházet s padlím na magnóliovém dřevě. Upgradujte svůj život na zahradě!