Jak čistit okna tlakovou myčkou? 6 snadných kroků!

Víte, jak vyčistit okno tlakovou myčkou? Pokud ještě ne, tak jsme vám odpověděli zde. Správný způsob čištění okna pomocí tlakové myčky je přidat čistič oken do nádrže ostřikovače, nasadit širokou trysku s tlakovou myčkou, nastavit ji na nízkou teplotu a spustit proces.

Pokud je vaše okno příliš špinavé, musíte je vyčistit. Čištění oken pomocí myčky výrazně urychlí proces, takže tím nebudete muset strávit celý den!

Pamatujte, že pokud tlak omývá okno nesprávně, může způsobit praskliny nebo praskliny v okenním skle, proto buďte opatrní, než začnete. Mytí oken tlakovou myčkou je skvělý nápad a snadný úkol. Pokud se tedy chcete dozvědět více, zůstaňte s námi v kontaktu na konci. Pojďme se podívat na tento článek, abychom pochopili, jak vyčistit okno tlakovou myčkou krok za krokem.

Kroky čištění oken tlakovou myčkou

Hledáte odpověď na to, jak čistit okno tlakovou myčkou? Zde jsou následující:

Krok č. 1. Přidejte čistič oken do tlakové myčky

Pro většinu tlakových myček je k dispozici určitý typ mýdla určeného k čištění oken. Pro čištění musíte do nádržky ostřikovače přidat teplou vodu a poté přidat nejkvalitnější mýdlo nebo saponát. Nebojte se, pokud toto nemáte, a můžete použít jakýkoli saponát nebo mýdlo na ruce nebo jakoukoli jinou věc, kterou mít. Poté sejměte kryt nádržky na vodu a přidejte čistič oken pomocí nálevky na špičatou značku. Ale pokud má okno nějaké odolné skvrny, pak místo použití mýdlové vody nebo saponátu použijte k čištění komerční čisticí prostředky.

Krok č. 2. Nasaďte širokou trysku do tlakové myčky

Pokud je tryska tlakového čističe malá, nečistěte s ní okno. Protože vaše okno pouze poškozuje, vytváří v něm praskliny. Skvělý nápad je zvolit širší trysku tlakového čističe a připevnit ji na konec hadice ostřikovače. Pokud používáte tlakový čistič k čištění okna poprvé, místo přímého použití na okno cvičte na nějakém pevném povrchu.

Krok č. 3. Nastavte tlakovou myčku na nízkou teplotu

Po přidání čističe oken do nádržky tlakového čističe je dalším krokem nastavení tlakového čističe na nastavení nízké teploty. Nadměrné teplo poškozuje okenní tabuli. V horním rohu tlakové myčky je číselník; otáčejte jím, dokud nebude nastaven na možné nastavení nízké teploty. Mějte na paměti, že kdykoli umýváte okno, vždy nastavte ovladač na režim nízké teploty, aby se proces čištění nepoškodil.

Krok č. 4. Používejte ochranu očí

Noste ochranné brýle, ale nesměrujte je na nikoho, pokud je připojen tlakový čistič. Při provozu tlakové myčky je nezbytné být opatrný, protože nesprávné provedení může ovlivnit hodnotu. Vždy noste boty s uzavřenou špičkou, pouze ve specifických případech a případné stříkání se dostane do blízkosti bot.

Krok č. 5. Začněte čistit okno

Jakmile jste připraveni zahájit mytí, posuňte se mírně dozadu, abyste ještě více snížili tlak v trysce ostřikovače. Na jedné straně tlakové myčky je tlačítko napájení; stiskněte ji a poté otočte trysku z jedné strany na druhou, abyste zakryli celé okno. Až důkladně umyjete jedno okno, přesuňte se na další. Jak víme, tlaková myčka může způsobit opotřebení dřevěných okenních lišt, takže při čištění těchto oken buďte opatrní.

Je důležité, abyste tento krok dokončili rychle, protože necháte směs zaschnout, což povede k tomu, že na okně bude roztok saponátu nebo vody; pokud toto sportovní necháte na okně déle, budou na něm šmouhy. Nejlepší čas na použití tlakové myčky je ráno. Budete se moci vyhnout slunečnímu žáru a mýdlový roztok nikdy nezaschne tak brzy, než ho umyjete. Vědět, jak čistit okna tlakovou myčkou.

Krok #6. Umyjte okno čerstvou vodou

Poté, co ji namočíte, všechna okna pod vodou a mýdlo, řádně umyjte pomocí standardní zahradní hadice (nebo dokonce tlakové myčky naplněné sladkou vodou). Při spuštění tlakové myčky vypusťte její nádobu, vyčistěte ji hadicí a naplňte ji normální vodou. Udržujte podobnou širokou trysku a také mírnou úroveň tlaku. Až okna vyčistíte, nechte je odpařit na venkovním slunci! Ať už vás znepokojují znaménka, odstraňte sladkou vodu z oken pomocí škrabky a čistého ručníku, jakmile zaschnou. Při mytí připojte k zahradní hadici filtrační systém, pokud se vám nedostane spodní voda (voda bohatá na soli, která může vytvářet povlaky na všech zdech). Tímto způsobem by se okno mělo zdát lesklé a bez skvrn.

Je to obal!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení se dozvíte, jak čistit okno tlakovou myčkou. Výše jsme zmínili pouze šest jednoduchých kroků; pomocí těchto kroků můžete okno umýt sami. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali! Možná si také budete chtít přečíst o tom, jak čistit dřevěný plot tlakovou myčkou a jak čistit dřevěnou palubu tlakovou myčkou.