Jak zabránit tomu, aby fén zakopl? 7 překvapivých důvodů a řešení!

Obáváte se, jak zabránit tomu, aby fén zapnul jistič? Žádné další starosti, jste na správném místě; výměna zásuvky, kterou používáte pro vysoušeč vlasů, by mohla být snadnou odpovědí na problém. Jistič se může snadno vypnout, pokud je zásuvka skutečně nadměrně používána. Přejděte na takovou, do které nejsou připojena žádná další zařízení. Pokud v blízkosti nemáte další zástrčku, rychlým řešením je použít prodlužovací kabel.

Vypnutí jističe, přehřátí, stará elektroinstalace, elektrická závada vysoušeče vlasů a mnoho dalších má různé příčiny. Přesto, abyste zabránili tomu, aby fén zapnul jistič, musíte se těmto důvodům vyhnout.

Kdykoli vypadne jistič, přeruší se veškeré elektrické napájení, aby se zabránilo poškození obvodu nebo potenciálu přehřátí elektrického oblouku. Pokud k tomu dochází často, zkuste zařízení zapojit do jiné zásuvky, dokud nezjistíte, co způsobuje problém vypínání. Pojďme do hloubky!

Vypnutí jističe fénu: Způsoby, jak zabránit tomu, aby došlo k vypnutí jističe vlasů

Jak tedy zabránit tomu, aby fén zapnul jistič? Vypnutí jističe fénu je způsobeno několika podmínkami a všechny důvody probereme níže, abyste se mohli rychle naučit, jak zabránit fénu v vypnutí jističe. Nalezení skutečné příčiny vypnutých jističů může být složitý úkol. Pokud jste nenašli řešení těchto frustrujících problémů i přes výměnu zásuvky, zde je několik důvodů, proč se vaše zařízení nadále vypíná a jak tomu zabránit, aniž byste vynaložili příliš mnoho úsilí. to. Čtěte dále a dozvíte se více!

#1. Zemní spojení

Porucha nastane vždy, když horký drát narazí na holé dráty na ocelové krabici umístěné na zemnicím drátu, což je srovnatelné se zkratem. To je zvláště problematické v podmínkách vysoké vlhkosti, protože to zvyšuje riziko otřesů. Abyste tomu zabránili, zajistěte zástrčky v blízkosti vody v kuchyni a koupelně pomocí rušičů zemního okruhu.

#2. Přetížený obvod

Vysoce zatížené obvody jsou problémem pro mnoho lidí. Kdykoli je obvod přetížen, něco se stane. K tomu může dojít, pokud máte spuštěno mnoho zařízení současně. Obvod zůstává nečinný a nelze jej používat, dokud nebude obnoven jistič.

Pokud tento problém přetrvává, znamená to, že jistič je přetížený a můžete zkusit přesunout zařízení do jiné zásuvky. Pamatujte, že 16ampérové ​​obvody jsou určeny pro vysoce výkonná zařízení, jako jsou klimatizační jednotky a obrazovky. V důsledku toho jsou náchylné k vypnutí, když jsou připojena různá malá zařízení.

Můžeme odlehčit zátěž a pravděpodobně i přeplnění tím, že věci přesuneme na jiné koleje a vypneme konkrétní zařízení. Zkontrolujte své zástrčky, zda nejsou hnědé a zda jističe nevypínají kvůli jejich zkratu. Vyzkoušejte, zda dokážete rozpoznat nějaký zápach spáleniny. Pokud rozpoznáte některý z těchto nebezpečných příznaků, je nezbytné vyhledat odbornou pomoc.

#3. Vadný vysoušeč vlasů

Pokud sušičku používáte delší dobu, obvod se téměř jistě vypíná kvůli její dlouhé životnosti. V důsledku starého nebo nefunkčního zařízení mohou jističe často vypínat. Fantastické by bylo, že řešení je přímočaré: pořídit si aktuálnější vysoušeč vlasů. Vědět, jak opravit malé spotřebiče.

#4. Stará elektroinstalace

Elektroinstalace je pravděpodobně stará a nespolehlivá, ať už jste ve svém domě déle než třicet let. Jednou z možností je předělání vašeho celého domu. To vyžaduje pomoc renomovaných odborníků, aby bylo zajištěno, že práce bude dokončena správně. Kromě toho výměna kabeláže eliminuje možnost, že jiná zařízení přeruší spojení a začnou požár.

#5. Úroveň vysoušeče vlasů

Většina nejnovějších fénů má vyšší energetický výkon kolem 1 865 wattů, což je výrazné zlepšení oproti předchozím 650 wattovým fénům. Obvod může prasknout, když je zapnutý, když je použit malý předmět s tak vysokým výkonem – levný způsob v nízkowattovém vysoušeči vlasů. Větší v tomto případě často neznamená nadřazenost.

#6. Různé spotřebiče, které jsou zapojeny

Výměna zásuvky, do které je vložen fén, může být rychlým řešením vašeho problému. Tento jistič se snadno spustí, pokud je zásuvka nadměrně používána. Přejděte na takovou, která není svázána se vším ostatním. Pokud v blízkosti není zásuvka, lze dočasně použít prodloužený kabel.

#7. Zkrat

Zkrat může také způsobit vypnutí jističe. K tomu dochází vždy, když se tmavý vodič dostane do kontaktu s neutrálním vodičem. Ve skutečnosti dochází k rychlému toku elektronů, kdykoli je odpor minimální. Tento tok se stává intenzivnějším, což způsobuje prasknutí jističe. Zkrat je někdy způsoben především kabeláží zařízení spíše než kabeláží zásuvky a průběhu.

Prohlédněte si zástrčky, zda nemají tmavou barvu, abyste zjistili, zda není příčinou vypnutí jističe zkrat. Také se ujistěte, že necítíte nic hořícího. Pokud uvidíte některý z těchto červených signálů, je nejlepší zavolat odborníka.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli vše o tom, jak zabránit tomu, aby fén zapnul jistič. Pokud se při používání fénu setkáte s tímto problémem, použijte tyto kroky, abyste zabránili zakopnutí fénu. Děkujeme, přátelé, že jste s námi! Zjistěte odpověď na své otázky: jak rychle vysušit olejovou barvu pomocí fénu a jak rychle usušit vlasy bez fénu.