Co znamenají barvy na tryskách tlakových myček? 6 úžasných věcí, které byste měli vědět!

Chcete vědět, co znamenají barvy na tryskách tlakových myček? Barevné trysky tlakových myček jsou skutečně vyměnitelné části, které upravují tlak a úhel vodního spreje. Každá tryska tryská z jiné perspektivy a buď zvyšuje nebo snižuje napětí, takže jsou obarveny, aby vynikly.

Tlakové myčky jsou vynikajícím přístupem k dokončení většiny venkovního čištění. Možná jsme si všimli, že když jste si koupili nebo pronajali tlakovou myčku, dorazila s různými barevnými tryskami.

Každá tryska může být použita pro určitý úkol. Zdá se, že existuje celá řada trysek, které lze použít s tlakovou myčkou. Vystřikují tlakovou vodu pod různými úhly, což může vodu buď rozprostřít a snížit její tlak, nebo zaměřit proudění a zvýšit tlak. Pojďme se na to hluboce podívat!

Co znamenají barvy na vašich tryskách tlakových čističů?

Existují různé barevné trysky, jako je červená, žlutá, bílá a černá. Bez ohledu na to, jakou trysku zvolíte pro svou tlakovou myčku, může být rozdíl mezi rychlým, intenzivním čištěním a poškozením oblasti, kterou stříkáte. Naštěstí výrobci trysek tlakových myček zjednodušili věci pro spotřebitele tlakových myček. Trysky jsou na celé desce barevně označeny, přičemž různé barvy označují různé vzory proudění. Přečtěte si níže uvedené kroky, abyste zjistili, co znamenají barvy na tryskách tlakových myček.

#1. Červená tryska

Protože úhel je nula stupňů, červené trysky vytvářejí jediný soustředěný proud. Celé množství tlaku je stlačeno do jediného výbuchu. Právě ty nejtvrdší skvrny by měly být ošetřeny takovou červenou tryskou. Červené trysky jsou ideální pro mytí zdiva, příjezdových cest a jiných rovných povrchů. Protože červená tryska vytváří nejrobustnější proud, uživatelé by měli být při mytí se všemi těmito tryskami extrémně opatrní. Některé z nejnáročnějších látek mohou být poškozeny nadměrným PSI.

#2. Žlutá tryska

Žluté trysky jsou ideální pro vysoký peeling, protože mají úhel 15°. Tato tryska je vhodná pro odstraňování pigmentu z jakéhokoli povrchu. Mírný sklon stále vytváří velký tlak. Proto je nejlepší jej používat na měkkých površích. Pokud chcete zabránit poškození, je to fantastická alternativa k červené trysce pro přesné potřeby čištění. Omývání usazené houby nebo plísně pomocí žlutých trysek je hračka.

#3. Zelená tryska

Většina tlakových mycích prací se pravděpodobně provádí pomocí trysky zeleného mycího stroje. Existuje také obrovský tlak, ale je dodáván prostřednictvím rozsáhlejšího šíření vody, která pokrývá větší plochu než jen žlutá tryska.

Prach z teras, teras a vinylových dlaždic se smyje. Jeho úhel vodního paprsku je dostatečně široký a výkonný, aby očistil listí z palub, teras a chodníků všude kolem něj. Tlak je mírný, ale dostatečně silný, aby odstranil špínu z automobilů, jachet, nákladních aut a plavidel pomocí mýdel a chemikálií. Žlutá tryska by byla příliš velkým tlakem na odstranění nečistot z povrchu.

#4. Bílá tryska

Ve srovnání s červenou tryskou je bílá tryska na druhém extrému gamutu. Celková konstrukce spreje umožňuje velké množství postřiku při sníženém tlaku; produkty jsou bezpečné pro použití na citlivých a choulostivých površích. Odpovídající úhel řezu také umožňuje rychlejší pokrytí významnějších oblastí.

Když si nejste jisti při používání zeleného hrotu k mytí auta nebo plavidla, může být jemný sprej s bílou informací vynikající volbou. Čistí jemně, ale na odolné skvrny a nečistoty budete potřebovat vyšší tlak. Bílá hubice je vynikajícím tipem pro rychlé čištění velkých ploch, jako jsou okna a závěsy.

#5. Zelená tryska

Mycí trysky v zelené, bílé, žluté a červené barvě jsou určeny k čištění řady povrchů. Rozprašovač trysky s černým hrotem produkuje při 65° příliš malý výkon na to, aby eliminoval nečistoty, plísně a špínu.

Tryska na prací prášek nebo černá mycí špička je jiný název pro černou mycí špičku. Skvěle se hodí k nasáknutí tekutin a pokusu nanést na povrchy prací prostředek nebo chemikálie. Širší otvor snižuje rychlost a zvyšuje tlak v hadici, což způsobuje vytlačení detergentu nebo mýdla do potrubí. Po předběžném čištění použijte k dokončení čištění jeden z návrhů na mytí.

#6. Turbo tryska

Trysku s červenou koncovkou lze nahradit turbo tryskou, která má stejný tlak jako červená tryska a úhel rozstřiku zelené trysky. Voda se pulsujícím pohybem otáčí rychlostí motoru 1800, což způsobuje, že naráží na hladinu v kuželovitém tvaru.

Rychlé mytí vysokým tlakem je možné díky 4-8palcovému rádiusu postřiku. Rotační hrot může odstranit tvrdou vnější špínu a špínu z betonu a barvy, gumy a odstranit barvu z chodníků. Zde je graf tlakových trysek, který si můžete prohlédnout.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli vše o tom, co znamenají barvy na tryskách tlakových myček. Všechny různé typy jsou uvedeny výše s jejich nejlepšími vlastnostmi, takže byste si měli vybrat tu nejlepší trysku, která se hodí pro prádlo, které většinou perete. Děkujeme, že jste s námi! Může být užitečné přečíst si o tom, jak používat tlakovou myčku Greenworks a jak používat tlakovou myčku Honda.