Jak zabránit plísním kolem oken: 3 nejlepší tipy na údržbu

Řízení kondenzace a proudění vzduchu je nejlepší způsob, jak zabránit plísním kolem oken. Je to opravdu nepříjemné, pokud se na vašich okenních parapetech začnou objevovat plísně a plísně a stane se nepříjemnějším, když se úporná plíseň neustále vrací i po opakovaném čištění.

Kromě rizik, které představuje pro váš domov, může plíseň také ohrozit zdraví a bezpečnost vás a vaší rodiny. Naštěstí existují jednoduché způsoby, které můžete doma vyzkoušet, jak účinně zabránit rozvoji plísní.

Jak plísně rostou a vznikají na oknech a kolem nich?

Plíseň miluje přebývat a množit se v oblastech s vysokou vlhkostí. Užívá si pobyt na vlhkých površích a obvody vašich oken jsou pravděpodobně součástí jeho itineráře.

Rozdíly v teplotě uvnitř domu k vnějšímu mohou také způsobit růst plísní kolem oken. Váš utěsněný dům vytváří kondenzaci, když vlhkost dopadne na okno.

Spory plísní jsou vzdušné bakterie, které spouštějí růst plísní v jiných blízkých oblastech vašeho domova. V kombinaci s vlhkým prostředím jejich přítomnost umožňuje spórám prodloužit jejich vznášet se ve vzduchu, pokud nejsou zabity účinnou látkou.

Předpokládejme, že se chcete dozvědět více o tom, jak plíseň proniká do různých oblastí vaší domácnosti. V takovém případě se můžete podívat na tento článek, který se zabývá tím, jak spory plísní prodlužují svůj pobyt ve vzduchu u vás doma.

3 účinné způsoby, jak zabránit plísním kolem oken

Je čas zbavit se starostí s plísněmi, protože vám nabízíme proveditelné a praktické techniky, jak zabránit růstu plísní kolem oken. Nejdůležitějším krokem v prevenci růstu plísní je nejprve sledovat oblasti na vašich oknech, které jsou náchylné k napadení plísní.

Plísně můžete snadno sledovat podle jejich barvy. Vaše okenní rámy a parapety jsou první místa, která budete chtít zkontrolovat.

1. Pravidelná kontrola a čištění oken

Týdenní kontrola a čištění okenní plochy vám navíc k běžné údržbě domácnosti pomůže zabránit růstu plísní. Abyste zajistili, že na vašem okně a v jeho okolí nezůstane žádný prach, můžete použít standardní čisticí prostředek.

Je však nutné vědět, jaké materiály jsou dostatečně účinné, aby se zabránilo plísním. Vysušení prostoru po čištění také slouží jako důležitá připomínka, aby se zabránilo páře nebo vlhkosti kolem oken.

Napadení plísní může ovlivnit i spotřebiče poblíž vašeho okna, jako je klimatizační jednotka. Můžete se podívat na tuto užitečnou příručku o prevenci růstu plísní u oken AC, abyste tomu zabránili.

2. Ovládání vlhkosti nebo proudění vzduchu

Vzhledem k tomu, že plísně žijí v zapařeném prostředí způsobeném vysokou vlhkostí, je řízení proudění vzduchu kolem okna dalším vynikajícím a účinným způsobem prevence růstu plísní. Používejte odvlhčovač v domácnostech náchylných k dlouhodobé vlhkosti, jako je koupelna nebo sklep. Udržování úrovně vlhkosti maximálně 50 % podle odborníků pravděpodobně zabrání tvorbě vlhkosti.

Můžete také zkusit čas od času otevřít okna, pokud nemáte zabudované větrání pro vaše okna. Může pomoci regulovat proudění vzduchu.

Při vaření nebo koupání vždy zapněte odsávací ventilátor a ventilátor v koupelně. Můžete také přidat těsnění kolem okenních parapetů, abyste zabránili tvorbě vlhkosti. Někteří poradci říkají, že umístění rostliny podél oken může také pomoci zlepšit proudění vzduchu.

3. Použití nátěru a nátěru proti plísním

Polo až vysoce lesklá barva s přísadami proti plísním může také pomoci chránit části vašeho dřevěného okenního rámu nebo parapetu. Lesklá barva pomáhá čistit povrch snadněji a odolává nánosům prachu a nečistot.

Jak bezpečně odstranit odolné plísně kolem Windows

Čištění plísní a plísní je snadné v závislosti na závažnosti vašeho problému s plísní.

Krok č. 1. Než skočíte do čištění, používejte ochranné pomůcky

V kbelíku si připravte směs jemného pracího prostředku, bělidla a teplé vody. Poté roztok vydrhněte na plesnivé oblasti.

Krok č. 2. Otřete suchým hadříkem a zajistěte, aby byl povrch zcela suchý.

U vysoce zamořených oblastí budete chtít přenechat práci odborníkům na odstraňování plísní, protože profesionálové mají přesné nástroje a vybavení, které si rychle poradí s tvrdohlavou a toxickou plísní.

Mohu k odstranění plísní použít přírodní prostředky?

Pokud rádi používáte k ochraně a čištění svého domova čistě přírodní materiál, ano, je také možné plíseň odstranit pomocí přírodních ingrediencí. Existují přírodní oleje, které dokážou odstranit toxické plísně a plísně a dokonce zabít jejich spory.

Skvělým příkladem účinného přírodního čističe je esenciální olej, jako je stromový čajový olej, skořicový olej, tymiánový olej a mnoho dalších. Můžete také použít ocet a jedlou sodu, abyste se vyhnuli plísni místo směsi bělidla a vody. Před manipulací s těmito přírodními chemikáliemi se ujistěte, že máte na sobě ochranné pomůcky.

Závěr

Způsoby, jak zabránit plísním kolem oken, jsou skutečně užitečné, protože problém s plísněmi vyřešíte dříve, než se zhorší. Život s plísní může ohrozit zdraví vás i vaší rodiny. Je nezbytné zkontrolovat všechna místa náchylná k plísním doma a zkontrolovat a opravit proudění vzduchu.