Jak šicí stroj funguje: 3 vysvětlené mechanismy

Odpověď na to, jak šicí stroj funguje, bude snadněji pochopitelná, pokud projdeme tři specifické mechanismy pro každou část. Nebojte se, protože použijeme jednoduché výrazy. Budete také vědět více o funkcích jednotlivých komponent.

Nemáte náhodou také šicí stroj Singer? Pak zvažte poskytnutí tohoto tutoriálu, jak rychle přečíst nitě šicího stroje Singer.

Jak šicí stroj funguje krok za krokem

Jak funguje jehlový mechanismus šicího stroje

Hřídel pohání kolo, zatímco klikový hřídel je zodpovědný za pohyb jehly nahoru a dolů.

Jak funguje cívkový a kyvadlový mechanismus šicího stroje

Hřídel používá k otáčení člunku a háku ozubená kola, která jsou zodpovědná za vytváření stehů. Tímto způsobem bude fungovat rychleji než jehlový mechanismus. Háček je také to, co obsahuje cívku.

Když už mluvíme o stezích, možná by vám prospělo vědět, jak navléknout šicí stroj Brother, pokud máte tuto konkrétní značku. Napsali jsme různé návody pro různé modely a značky šicích strojů, takže prosím procházejte náš blog.

Jak funguje mechanismus podavače šicího stroje

Na hlavním hřídeli jsou synchronizované mechanismy zodpovědné za pohyb látky šicím strojem. Tento takzvaný mechanismus podavače zajišťuje, že stehy šicího stroje jsou stejně dlouhé. Jeden z mechanismů táhne podavač zprava doleva pomocí páky houpané kolem, zatímco druhý je klikou, která pohybuje podavačem nahoru a dolů.

Ruční šití vs. strojové šití

Pochopíte, jak šicí stroj funguje mnohem rychleji, když ho porovnáte s ručním šitím. Jedná se však o dvě různé akce, protože při ručním šití provádíte běžící stehy, zatímco stroj šije pomocí zámkových stehů.

Ruční šití

Abyste vytvořili běžící steh, protlačíte jehlu se závitem skrz dva kusy látky dohromady. Poté jehlu protlačíte materiálem v opačném směru. Proto je potřeba pouze jedna nit, protože stehy se střídají na horní a spodní straně spojené látky.

Šití strojem

Šicí stroj funguje na rozdíl od ručního šití, protože místo jednoho používá dvě nitě a steh je místo běžícího stehu zámkový. Jehla přivádí nit shora, zatímco cívka druhou dole. Pokud si to stále nedokážete představit, smyčka tvořená nití na jehle zachytí háček na člunku, který obsahuje cívkovou nit.

Proč má šicí stroj dvě vlákna?

Šicí stroj potřebuje dvě nitě, protože jeho jehla slouží pouze k napíchnutí látky, provlečení jedné nitě a vytvoření uzlu s druhou nití. Takto šicí stroj dělá stehy ve srovnání s ručním šitím a protlačováním nitěné jehly skrz látku. Spodní nit je také přiváděna z cívky, která je uvnitř raketoplánu, což je otočné pouzdro s háčkem.

Jak šicí stroj vyrábí stehy se dvěma nitěmi

 • Jehla shora klesá dolů do látky, aby horní nit prošla tkaninou
 • Jak se to děje, raketoplán se otáčí a jeho háček se přibližuje k niti jehly
 • Jehla stoupá nahoru a zanechává smyčku horní nitě a háček na raketoplánu jím projde
 • Kyvadlový hák jej uzamkne kolem cívkové nitě přetažením
 • Jehla napíná horní nit tak, že jde nahoru a poté ji stáhne z háčku
 • Jaký je účel paličkování?

  Hlavním účelem cívky je podepřít spodní nit podobnou válcům, které při tkaní drží přízi. Nezaměňujte jej s cívkovou nití, což je nit, která se obvykle používá k šití nebo vyšívání. Zpět na cívku šicího stroje se skládá z následujících částí:

  Pouzdro cívky

  Pouzdro cívky drží cívku, aby nit zůstala během rozmotávání čistá.

  Napínací systém cívky

  Uživatel může také resetovat napínací systém cívky.

  Systém navíjení cívky

  Systém hledání cívek je to, co hladce navíjí nit na cívku.

  Může šicí stroj fungovat bez cívky?

  Bez cívky nemůžete šicí stroj používat, protože jeho šicí mechanismus používá dvě nitě. Existují však výjimky, protože některé stroje používají pouze jehlovou nit. Bez šití cívky na šicím stroji však bude vždy nemožné vytvořit zámkové stehy.

  Jak šít bez cívky?

  Můžete šit bez cívky, pokud místo šicího stroje používáte jiné stroje. Zahrnují sergery, overlockové stroje a stroje na šití řetězů. Můžete také očekávat, že používání vyšívacího stroje bude nemožné, pokud nemáte cívku.

  Závěr

  A to je vše! Abychom si zrekapitulovali, jak šicí stroj funguje, musíte porozumět třem mechanismům. Jsou to mechanismy jehly, cívky a raketoplánu a krmítka.

  Je také důležité, abyste pochopili, že šicí stroje vyrábějí zámkové stehy pomocí dvou nití. Bez cívky to tedy nepůjde, protože cívka drží spodní nit. Doufáme, že to bylo užitečné čtení; zanechte nám komentář, pokud máte nějaké dotazy.