Co se stane s nákladním autem při poškození vodou: Užitečný průvodce

Ve svém vozidle si všimnete několika skvrn a vlhkosti. To se stane nákladnímu vozu při poškození vodou.

Obvyklou příčinou poškození vodou v kamionech jsou záplavy. Možná jste byli uprostřed dodávek, když se najednou stalo hrozné počasí a začal pršet.

Za těchto okolností byste měli upřednostnit vlastní bezpečnost, ale pamatujte na to, že váš kamion utrpí značné škody.

Známky poškození vodou v kamionu

Někdy lidé rádi kupují svá vozidla z druhé ruky. Je to skvělý způsob, jak ušetřit peníze a zdroje.

Existuje však riziko, že si koupíte nákladní vůz, který byl vystaven poškození vodou. Dávejte si pozor na tato znamení:

1. Nesprávný interiér nákladního vozu

Můžete si všimnout, že látka uvnitř má různé odstíny a textury. Mohlo by se jednat o známky dřívějšího poškození vodou, které se původní majitelé pokusili opravit.

2. Zapáchající zápach

Když je kamion vystaven vodě, zatuchlý zápach zůstává v interiéru dlouhou dobu. Je těžké jej odstranit a je to známka toho, že došlo k předchozímu poškození vodou.

3. Vlhkost v měřidlech

Přístrojová deska je nejnáročnější na sušení, takže část vlhkosti obvykle zůstane pozadu. Tato kapalina může poškodit elektroniku ve vašem vozíku a ovlivnit jeho funkci.

4. Koroze

Zkontrolujte vnitřní i vnější část nákladního vozidla. Část rzi je přirozená, ale příliš mnoho je jednoznačným znakem poškození vodou. Dávejte pozor na pružiny, závěsy, konzoly a západky, protože se jedná o odnímatelné části vašeho nákladního vozu.

5. Vlhká místa a špína

Někdy na sedadle vašeho nákladního vozu zůstanou vlhká místa. Poklepejte na tyto oblasti a zkontrolujte, zda jsou vlhké oblasti.

Nečistoty mohou také zůstat ve vašem kamionu, když jsou ponořeny do vody na delší dobu. Dávejte si pozor na písek a trávu v kufru a motoru.

6. Mlhová světla

Světlomety a zadní světla se při poškození vodou obvykle zamlžují. Jsou jistým znamením, že váš nákladní vůz toho prošel hodně.

Běžná rizika poškození vodou

Ať už zažijete povodeň nebo ne, nákladní vozy poškozené vodou mohou představovat značné riziko. Podobně jako při opravě vodou poškozených přívěsů a osobních automobilů se u tohoto nákladního vozidla mohou vyvinout trvalé problémy.

Vlhkost v přístrojové desce může smažit váš elektrický systém. Poškození může také ovlivnit účinnost vašich brzd a airbagů.

Pokud necháte vlhká místa bez dozoru, může se u vašeho nákladního vozu vyvinout také plíseň. Tyto houby mohou být nebezpečné pro vaše zdraví.

Co dělat, pokud máte podezření na poškození vodou

Řekněme, že na svém kamionu objevíte nějaká vlhká místa; jak si můžete být jisti, že je to poškození vodou?

Vyzkoušejte řízení nákladního vozidla na bezpečném místě

Při testování nákladního vozu nezapomeňte zkontrolovat všechny vodiče a směrová světla. Všechny vadné součásti by měly být opraveny.

Odneste to mechanikovi

Jakmile zjistíte jakékoli známky poškození vodou, odneste jej odborníkovi na kontrolu a opravu.

Podrobný postup opravy motoru nákladního vozidla poškozeného vodou

Opravdu tedy potřebujete své nákladní auto přivést k mechanikovi, když dojde k poškození vodou? To je nejlepší postup, protože jsou vyškoleni k opravě vašeho vozidla.

V případě menších problémů s motorem však můžete nákladní vůz opravit sami. Oprava nákladních vozidel je podobná opravě čtyřkolek.

Krok č. 1. Vyndejte vodu z motoru

Odstraňte všechny kabely a vodiče a nechte je uschnout. Vyjměte kryty motoru a osušte je ručníky.

Krok č. 2. Odstraňte vodu vakuem

Nechejte motor vytáčet, dokud nebude píst vysoko, a pak pomocí vakuového vysavače vysajte všechnu vodu. Před opětovným sestavením stroje nechte vše zaschnout.

Pamatujte, že tyto opravy byste měli vyzkoušet pouze v případě, že je váš motor minimálně poškozen vodou. Nejprve zkontrolujte vozidlo a poté jej přiveďte k mechanikovi, pokud dojde k vážnému poškození.

Nákladní auta zaplavená slanou vodou nemohou opravit ani profesionálové. Interiér bude příliš zkorodovaný na nápravu a elektronika se zkratuje. Je smutné, že váš kamion bude muset skončit na smetišti.

Kryje pojištění škody způsobené vodou na nákladním vozidle?

Představte si, že budete muset zcela zrekonstruovat motor a interiér nákladního vozidla; bude to značný náklad. Možná vám s náklady mohou pomoci některé pojistky?

Naštěstí většina pojistných smluv na auto přichází s komplexním krytím. Tento typ kryje všechna poškození, s výjimkou kolizí.

Komplexní pojistné krytí obvykle zahrnuje hlavní příčiny škod způsobených vodou. Tyto příčiny jsou záplavy, úniky, déšť a krupobití.

Pamatujte, že tato zásada se nevztahuje na škody způsobené nedbalostí, takže pokud necháte okno kamionu otevřené během bouře, vaše zásada se na vás nevztahuje. Tato zásada také nezahrnuje dočasně nainstalované části nákladního vozidla, takže vaše vyměnitelné reproduktory nebo GPS nejsou součástí vašeho pojištění.

Vaše pojištění může pokrývat také omezenou částku škod. Promluvte si se svým poskytovatelem pojištění, abyste porozuměli všem podrobnostem o vaší pojistce. Pokud máte dotazy týkající se vašeho pojistného krytí, můžete vždy požádat o pomoc právníka.

Závěr

Špatné počasí a záplavy mohou zkazit každé vozidlo. Řádné opravy můžete provést, když víte, co se stane s nákladním vozidlem při poškození vodou. Vždy dávejte pozor na značky na vašem vozidle.