Jak vyzdobit altán na svatbu: 3 nejlepší způsoby

Vyzkoušejte tři možnosti, jak se naučit vyzdobit altán na svatbu. V tomto článku použijeme květiny, girlandy a sloupy k ozdobení vašeho svatebního altánu.

Přidali jsme také návod, jak osvětlit altán na svatbu, abyste měli vše, co k výzdobě potřebujete. A pokud navrhujete místo pro hostinu nebo svatbu, klidně si projděte náš blog.

Víte například, jaká látka se používá na svatební závěsy?

Jak vkusně vyzdobit altán na svatbu

Květiny

Jednou z nejlepších dekorací pro každou svatbu jsou květiny. Můžete si pohrát s květinovými aranžmá, aby byl altán vizuálně atraktivnější.

Příkladem je zavěšení košů naplněných květinami a zelení kolem okraje altánu. Můžete také přidat nějaké látky, abyste vše spojili a v případě potřeby zakryli některé části altánu.

Umístěte látkový panel na každou stranu vchodu do altánku, podobně jako závěsy okna. Poté přidejte květiny doprostřed těchto látek v nejvyšším bodě altánu.

Květiny a zeleň také nemusíte připevňovat přímo na altán. Místo toho můžete na každou stranu vchodu do altánu postavit stojan s květinami a rostlinami.

Girlandy

Sloupky altánu jsou ideální pro zdobení girlandami, které ztělesňují téma a barevnou paletu svatby. A v závislosti na stylu vašeho altánu můžete s girlandami využít i zábradlí a strop.

Vzhledem k tomu, že zdobení rostlin může být obtížné a drahé, můžete se rozhodnout pro umělé rostlinné girlandy. Zvažte také falešné liány tkané kolem konstrukcí altánu pro snovou atmosféru přímo z pohádky.

Girlandy mohou být také vyrobeny z jiných materiálů, jako jsou texturované a vícebarevné stuhy. Fotografie budou vypadat soudržněji, pokud do girlandy vložíte nějaké barvy na oděvu svatební hostiny.

Pokud se nemůžete rozhodnout pro barevné schéma své svatby, zvažte něco jedinečného, ​​jako je zelená. Například na svatbu se smaragdově zelenou hodí různé barvy, což by bylo zajímavé zejména pro zdobení altánů.

pilíře

Zatímco altány již mají různé struktury, jako jsou sloupky a zábradlí, můžete kolem nich přidat další sloupy jako dekoraci. Mít další nastavení a uspořádání, která nejsou přímo připojena k altánu, je skvělý způsob, jak využít prostor, zvláště pokud je plocha příliš velká.

Nechcete přezdobit altán tak, aby upoutal pozornost páru. Ale stále by to mělo fungovat jako perfektní pozadí pro tuto příležitost.

Můžete dokonce zarovnat pár sloupů na cestě směrem k altánku. Měly by být o něco kratší než samotný altán a nezapomeňte je ozdobit, aby nevypadaly nepatřičně.

Jak zapálíte altán?

Atmosféru svatby doladí osvětlení. Ale v konečném důsledku může dodatečné osvětlení pomoci k lepším fotografiím a viditelnosti, zejména na svatbách za šera.

Svíčky

Pokud máte omezený rozpočet, zvažte osvětlení altánu svíčkami. Tato volba je obzvláště fantastická pro romantickou a intimní událost, ale pamatujte na nebezpečí plamene.

Kolem altánu můžete umístit skutečné svíčky, pokud jsou pro hosty nepřístupné a daleko od hořlavých dekorací. Nebo pro klid duše existují bezplamenné svíčky, které místo toho používají LED.

Zvažte použití svíček jako lucerny a rozvěste je kolem střechy altánu. Velké můžete použít i na sloupy u vchodu do altánku.

Strunová světla

Řetězová světla mohou vytvořit éterické prostředí, zejména pro zahradní svatbu. Snadno se s nimi zdobí, protože prameny můžete omotat podobně jako při zdobení altánku girlandami.

Existují dokonce různé styly a barvy pro řetězová světla, takže by mělo být snadné některé kombinovat podle aktuálního svatebního tématu. Jediné, co je třeba vzít v úvahu, je, jak strategicky rozmístíte jejich umístění, abyste mohli úhledně skrýt jejich připojení k zásuvce.

Užitečným trikem pro tento potenciální problém je použití jiných dekorací a nadrozměrných konstrukcí, jako jsou sloupy v blízkosti vývodů. Jen dejte pozor, abyste zabránili nebezpečí zakopnutí o dráty.

Lutry

Pokud máte rozpočet a chcete luxusní prostředí s altánem, zahoďte lampy a zvolte něco velkolepějšího, jako je lustr. Můžete jej umístit přímo nad pár nebo střed altánu.

Nepotřebujete více lustrů, protože pro funkčnost a estetiku by měl stačit jeden. Na internetu jsou dokonce různé fotografie, kterými se můžete inspirovat a v případě potřeby je možné vyrobit i venkovní lustr.

Správný lustr může do altánu vnést eleganci, zvláště pokud je umístění a barva světla dobře naplánována podle místa a tématu svatby. Vaším omezením by však bylo zajistit, že můžete napájet lustr, aniž by se objevily dráty a kabely.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili, jak vyzdobit altán na svatbu, kde můžete zvážit květiny, girlandy nebo dokonce sloupy.

Pokud chcete něco krásného, ​​ale funkčního, můžete altán osvětlit i svíčkami, lampami, šňůrovými světly, nebo třeba lustrem. Doufáme, že tyto možnosti vám daly mnoho nápadů na zdobení; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.