Jak vyvážit pračku? 5 úžasných způsobů!

Jak vyvážit pračku? Nejprve musíte zvážit polohu nožiček pračky nebo vyrovnávacích noh. Způsob vysouvání nebo zasouvání nohou se však může lišit v závislosti na modelu pračky. Existují tipy a kroky, které je třeba vymyslet, aby nedošlo k výrazné nevyváženosti.

Měli byste si uvědomit, že nevyvážená pračka má spoustu problémů a navíc je frustrující ji poslouchat. Ale dobrá věc je, že existují jednoduché způsoby, jak zvážit uvedení pračky zpět do normálního stavu. Zde jsou jednoduché techniky, o kterých jsem si jistý, že je zvládnete snadno. Bez dalších řečí, začněme!

Způsoby vyvážení pračky

Zajímá vás, jak vyvážit pračku? Nebojte se; Máme tě! Zde jsou jednoduché techniky, které můžete sledovat:

#1. Zastavte pračku, pokud začne dunět a vytvářet hluk

Zvedněte víko v pračce s horním plněním nebo otevřete dvířka, pokud se jedná o pračku s předním plněním. Hledejte tlačítko pauzy na ovládacím panelu v jeho horní části. Poté jej zastavte, zatímco procházíte středním cyklem, protože čelí problému, jak uspořádat oblečení v pračce. Pokud oblečení skončí nesprávně a to je ten problém, spusťte pračku bez oblečení. Nezpůsobí to tedy žádný problém. Také by vás mohlo zajímat, že pračka LG při odstřeďování vydává hlasitý zvuk.

#2. Otevřete pračku a zjistěte, zda není oblečení rozmístěno nerovnoměrně

Podívejte se, zda oblečení skončí na jedné straně nebo jen v jedné konkrétní oblasti. Přesuňte je, jak chcete, a podívejte se blíže, což způsobí, že pračka bude nevyvážená. Oblečení se také zasekává v jedné části bubnu, což má za následek větší váhu na druhé straně. To je, když je v chodu stroje slyšet rytmický zvuk.

#3. Rozházejte oblečení kolem sebe, protože se shlukuje v jedné oblasti

Udělejte to tak, aby všechny oblasti pračky byly dostatečně vyplněny malými a velkými kusy oblečení. Pokud se to stane problémem, počítejte s množstvím malých a velkých věcí, které umístíte na každou stranu. Udělejte to, abyste pomohli rozložit oblečení, jako je těžké oblečení nebo džíny. Pračka pracuje efektivněji, když obvykle každý oděv rozložíte. Neperte velké kusy, jako jsou ručníky nebo prostěradla, protože mohou skončit pouze v jedné oblasti. V druhé oblasti nejsou žádné předměty, které by vyvažovaly, a to vrhá stroj do nerovnováhy.

#4. Přesuňte oblečení, které se omotává kolem míchadla

Pokud máte pračku s horním plněním, zvažte přesunutí oblečení omotaného kolem míchadla. Vezměte všechny ty šaty zamotané v míchačce. Znovu je rozdělte rovnoměrně do pračky. Míchadlo je jako tyč, která se upevňuje ve střední části pračky s horním plněním. Posouvá předměty v pračce kolem, aby se mohly efektivně vyprat. Oblečení má tendenci se shlukovat, když se omotá kolem míchadla. Stroj tak skončí nevyvážený.

#5. Odstraňte oblečení, pokud si myslíte, že pračku přeplňujete

Toto je známá příčina nevyváženosti podložky, kdy je třeba hledat vodítko na horní nebo boční straně. Budete vědět, jak plná by mohla být myčka se zaměřením na horní nebo boční stranu stroje. Uvědomte si, že ne všechny podložky by měly být zabaleny v horní části před zahájením cyklu. Poskytněte tak prostor pro buben. Lidé se často setkávají s přeplněním, protože mají v úmyslu dokončit praní najednou. Pokud se blíží k naplnění, rozdělte jej na dvě dávky. Přečtěte si více o pračce na prádlo.

Správné vyrovnání pračky

Zde je několik tipů, jak stroj správně vyrovnat.

#1. Nakloňte podložku dozadu, abyste odkryli více předních nohou

Vyhledejte při tom něčí pomoc, protože jste nemohli držet pračku na místě. Postupujte podle níže uvedených kroků a dbejte zvýšené opatrnosti, abyste stroj příliš nepřevrátili. Nebo to bude dále namáhat připojení kabelů nebo hadic. Přitom se můžete podívat na přední nohy pračky. Vytvářejí platformu, kde sedí. Pračka se třese, pokud nohy nejsou rovné, zahájí cyklus odstřeďování. Pokud není nikdo, kdo by podložku přidržel a pořádně podepřel, použijte raději dřevěný kus. Může být také dobré vědět, jak nainstalovat stohovatelnou pračku nebo sušičku.

#2. Ujistěte se, že nohy mají stejnou délku

Změřte délku nohou malým pravítkem nebo metrem. Buďte přesní, protože když pračka dosáhne cyklu odstřeďování, nohy se mohou později výrazně kývat a narážet. Zajistěte, aby se nohy dostaly blízko podlahy. Pokud není žádný rozdíl v délce, umístěte podložku na zem. Podívejte se na nohy a ujistěte se, že jsou také rovné. Nebojte se, protože podložky mají zadní nohy, které lze nastavit. Přečtěte si o tom, jak vyrovnat pračku.

It’s A Wrap!

Naučte se pomocí tohoto návodu vyvážit pračku tak, aby se dobře vešla do místnosti. Zkontrolujte správnou úroveň nohou a vyberte takovou, která se hodí k vašemu modelu. Dávejte si pozor na oblečení, které se zabalí do pračky. Řiďte se dalšími uvedenými tipy, abyste si praní usnadnili!