Kolik stránek má kniha Baby Board? Průvodce

Kolik stránek v dětské knížce? Většina dětských knížek má 16 až 24 stran. Počet stránek v knize se může lišit v závislosti na vydavateli, ale obvykle mají knihy pro miminka méně stránek než tradiční knihy v pevné vazbě nebo brožované vazbě.

Je to proto, že děti mají tendenci vytrhávat stránky, pokud je jich v knize příliš mnoho. Kratší knihy se navíc dětem snáze drží a nosí.

Když hledáte dětskou deskovou knížku, vyberte si takovou, která je odolná a má silné stránky, aby si ji vaše dítě mohlo užívat po mnoho let!

Kolik stránek má vaše oblíbená dětská knížka? Dejte nám vědět v komentářích níže!

Jak oslovíte dětskou knížku rodičům nebo nenarozenému dítěti?

Existuje mnoho různých způsobů, jak oslovit dětskou knihu. Na obálku můžete jednoduše napsat „To Baby“, nebo můžete být kreativnější a přijít s personalizovanou zprávou pro rodiče nebo nenarozené dítě. Pokud hledáte nápady, zde je několik příkladů, jak oslovit dětskou knihu:

Rodičům:

Vítejte ve svém novém životě jako rodiče! Doufáme, že tato dětská knížka bude cennou památkou, která zachycuje všechny milníky vašeho děťátka. Gratulujeme, že jste se stali rodiči!

K nenarozenému dítěti:

Ahoj budoucí dítě! Doufáme, že si procházení této dětské knížky užijete stejně jako my, když ji pro vás vytváříme. Nemůžeme se dočkat, až se s vámi brzy setkáme! Gratulujeme, že jste se stali součástí světa!

Pro miminko:

Vítej na světě, maličká! Jsme tak nadšení, že můžeme být rodiči, a nemůžeme se dočkat, až budeme sledovat, jak rostete a učíte se. Tato dětská knížka je pro vás a doufáme, že si ji užijete stejně jako my, když ji naplníte vzpomínkami. Gratulujeme, že jste se stali součástí naší rodiny!

Bez ohledu na to, jak svou dětskou knížku oslovíte, nezapomeňte zahrnout spoustu fotografií, milníků a dalších nezapomenutelných okamžiků. Čím více personalizace do něj vložíte, tím výjimečnější bude pro rodiče nebo nenarozené dítě.

Co napsat do knihy pro holčičku?

Existuje mnoho sladkých a zvláštních věcí, které můžete říci malé dívce v knize. Můžete jí říct, jak moc je milována, jak je výjimečná a jakou radost vám přináší do života. Můžete také psát o všech úžasných věcech, které bude dělat, až vyroste. Dívky jsou silné a schopné všeho, co si usmyslí! Zde je několik nápadů, jak začít:

„Jsi tak milovaná, má sladká dívko. Vždy si pamatuj, jak moc jsi milována.“

„Jsi výjimečný jako sněhová vločka, miláčku. Každý den s tebou je dar.“

„Jaká máš radost! Jsem tak požehnán, že jsem tvůj rodič/prarodič/pečovatel.“

„Jsi tak vzácný dar a já za tebe děkuji Bohu každý den.“

„Dívky mohou dělat cokoli, co si zamanou! Můžete dosáhnout všeho, o čem sníte.“

„Jsem tak nadšený, že vidím všechny ty úžasné věci, které ve svém životě uděláš. Změníš svět!“

Jaké knihy jsou vhodné pro kojence?

Nejlepší knihy pro kojence jsou ty, které mají jasné, barevné obrázky a jsou dostatečně jednoduché, aby je dítě pochopilo. K tomu se výborně hodí deskové knihy, které jsou pevné a snadno s nimi manipuluje i malé dítě.

Mezi skvělé příklady deskových knih patří The Very Hungry Caterpillar od Erica Carlea, Medvěd hnědý, Medvěd hnědý, Co vidíš? od Billa Martina Jr. a Goodnight Moon od Margaret Wise Brown. Všechny tyto knihy jsou plné krásných ilustrací, které upoutají pozornost vašeho dítěte.

Další možností je vybrat si příběhy, které se zaměřují na počítání nebo barvy. To může pomoci představit základní pojmy vašemu dítěti a zároveň poskytnout příjemný čas na čtení.

Mezi několik příkladů těchto typů knih patří Jedna ryba Dvě ryby Červená ryba Modrá ryba od Dr. Seusse, Kočka v klobouku od Dr. Seusse a Kde je pupínek dítěte? od Karen Katz.

Je důležité mít na paměti, že kojenci mají krátkou dobu pozornosti, takže je určitě nepřetěžujte příliš mnoha slovy nebo pojmy najednou. Vyberte si jednu nebo dvě knihy, které budete číst každý den, a vaše dítě se brzy zapojí do čtení!

Je vaše dítě díky čtení chytřejší?

Ano, podle studie provedené Harvard Graduate School of Education může být čtení pro vaše dítě chytřejší.

Studie zjistila, že děti, kterým se četlo, měly lepší jazykové znalosti a s větší pravděpodobností se jim ve škole dařilo. Pokud tedy chcete, aby bylo vaše dítě chytré, začněte mu číst již od útlého věku!

Nikdy však není pozdě začít svému dítěti číst. I když už jsou ve škole, společné čtení jim může pomoci zlepšit jejich jazykové dovednosti a být lepší ve škole. Popadněte tedy dětskou knížku a přitulte se ke svému děťátku ještě dnes – zítra může být chytřejší!