Jak vyrobit odstraňovač plísní a plísní: 3 nejlepší DIY metody

Dozvíte se o třech jednoduchých způsobech, jak vyrobit odstraňovač plísní a plísní pomocí domácích potřeb. Ty zahrnují bělidlo, borax, ocet, esenciální oleje a peroxid vodíku.

Co jsou plísně a plísně?

Plísně a plísně jsou obvykle druhy hub, které kontaminují domácnosti. Jsou to obecně produkty prostředí poškozeného vodou.

I když někdy mohou růst kvůli nahromaděnému prachu a nečistotám. Kondenzace z měnících se ročních období také vede k růstu plísní.

Normální změny ve vašem domácím prostředí mohou také přispět k rozvoji těchto typů hub. Vyhnout se jim tedy vyžaduje velké úsilí.

Pokud doma pěstujete různé rostliny, jste náchylní k plísním a plísním. Pokud jsou v místě, kde žijete, časté bouře, můžete trpět pravidelným poškozením vodou.

Podstatné je také rozlišení těchto dvou druhů hub. Plíseň má světlejší barvu, od slabě žluté po bílou.

Na druhou stranu má plíseň tmavší barvy. Může se pohybovat od zelené po zelenočernou, i když existuje něco jako bílá plíseň.

Jsou nebezpečné?

Plíseň je forma plísně, ale přesto má některé nepříznivé účinky.

Může například poškodit vaše rostliny nespasitelně. Obtěžuje také předměty vyrobené z organických materiálů, jako jsou přírodní vlákna.

Na druhou stranu plíseň je závažnější. Nerozlišuje prostředí, ve kterém roste, a předměty, které kontaminuje.

Může například rozbít sádrokarton, což vede k dalším opravám. Expozice toxickým plísním je také nebezpečná pro jedince s oslabenou imunitou, protože vede k otravě mykotoxiny.

Pravidelná plíseň je stále škodlivá pro zdraví vás a vaší rodiny. Může vyvolat astmatické záchvaty nebo vést k jeho rozvoji.

Je to také nebezpečné, když ho požijete. Co se stane, když se napijete plísně, zjistíte v odkazovaném článku.

Jak zjistíte plísně a plísně ve vaší domácnosti?

Poškození vodou obvykle vede k růstu plísní a plísní. Jedním ze způsobů, jak odhalit růst plísní ve vaší domácnosti, je tedy hledat skvrny od vody.

Poškození vodou je opravitelné. Zde je odkazovaný článek o tom, jak opravit vodou poškozený sádrový strop, který může sloužit jako vodítko pro budoucí projekty.

Kromě skvrn od vody se na tom může podepsat i zemitý zápach, který vydávají plísně a plísně. To lze snadno zaznamenat, když váš pokoj postrádá správné větrání, protože může přijít s pocitem dusna.

Řešení takového zápachu převyšuje povzbuzující proudění vzduchu a musíte jej vyřešit od kořenů. Musíte opravit poškození vodou, pokud nějaké existuje.

Poté pokračujte v odstraňování plísní a plísní. K odstranění plísní můžete použít náš odstraňovač plísní a plísní.

Kroky při výrobě odstraňovače plísní

Metoda č. 1. Ocet a éterický olej

Krok č. 1. Shromážděte své materiály

Pro tento projekt budete potřebovat vodu, bílý ocet, plastové sáčky a esenciální oleje.

Krok č. 2. Smíchejte přísady

Smíchejte vodu a bílý ocet v poměru 1:1 a nalijte do čisté lahvičky s rozprašovačem. Poté protřepejte, aby se obě tekutiny řádně promíchaly.

Poté přidejte deset až třicet kapek esenciálního oleje, abyste zmírnili silný zápach octa. Některé esenciální oleje, které můžete použít, jsou citrusové oleje, eukalyptus, levandule a citron.

Krok č. 3. Při použití řešení

Při aplikaci na povrchy zajistěte dostatečné větrání místnosti. Kromě toho se ujistěte, že máte ochranné pomůcky.

Ochranné pomůcky jsou nezbytné, aby se zabránilo vystavení plísním. Odstraňovač plísní a plísní může také podráždit vaši pokožku, proto si pro jistotu nasaďte rukavice a košile s dlouhým rukávem.

Aby se vám sprej nedostal do očí, nasaďte si také ochranu očí.

Metoda č. 2. Zředěný peroxid vodíku

Dalším produktem, který je užitečný jako roztok proti plísním, je peroxid vodíku. Je šumivý, díky čemuž je účinný při hubení plísní v koupelně.

Navíc je méně škodlivý než bělidlo, takže je lepším řešením pro křehké povrchy. Chcete-li použít peroxid vodíku, smíchejte jej s vodou v poměru 1:2 a nalijte do rozprašovače.

Poté nechte směs asi 10 minut uležet na plísni nebo plísní. Poté povrch vydrhněte, abyste uvolnili spory a odstranili skvrny.

Chcete-li to dokončit, otřete jej nepapírovými ručníky z organické bavlny, abyste se zbavili zbytkových spor.

Metoda č. 3. Bělidlo a borax

Bleach je neuvěřitelně účinný zabiják plísní a plísní. Spojte to s boraxem a stane se to pro tyto plísně v domácnosti ještě hrozivější.

Chcete-li to použít, smíchejte bělidlo a vodu v poměru 4:16 a poté do směsi přidejte lžičku boraxu. Před použitím lahvičku s rozprašovačem dobře protřepejte.

Poté nastříkejte roztok na plesnivé povrchy, ale vyhněte se použití na kamenné povrchy, jako je žula, vápenec nebo mramor.

Závěr

Tento článek vás zavede dál, než jak vyrobit odstraňovač plísní a plísní. Díky tomu pochopíte, proč jste na prvním místě skončili s houbami.

Myslíme si, že to zlepší zážitek, když budete informováni o možných příčinách a škodách, se kterými se můžete vypořádat, pokud tyto houby necháte bez dozoru. Doufáme, že vše v tomto článku o plísních a plísních je jasné.