Jak se stát deratizačním technikem ve 4 snadných krocích

Plánujete vstoupit do odvětví hubení škůdců? No, máte štěstí, protože tento článek bude diskutovat o tom, jak se stát technikem deratizace.

Chcete-li být technikem pesticidů, nepotřebujete vysokoškolské vzdělání, ale všechny státy vyžadují, aby technici pro kontrolu škůdců měli licenci. Pamatujte však, že každý stát má jiné požadavky na techniky deratizace.

Technik na hubení škůdců zpracovává spoustu toxických chemikálií, které mohou škůdce odpuzovat, ale jsou také škodlivé pro člověka, takže zajištění bezpečnosti klientů i samotného technika deratizace je zásadní.

Vzhledem k tomu, že technik pro hubení škůdců může jedním špatným pohybem ohrozit život jednotlivce, musí vláda zajistit, aby se této práce mohli ujmout pouze vyškolení a licencovaní technici pro hubení škůdců.

Popis práce technika na hubení škůdců

Práce technika pro hubení škůdců zahrnuje:

 • Důkladná prohlídka obydlí je nezbytná pro kontrolu případných poškození a úrovně zamoření.
 • Sledování stop hmyzu do hnízda.
 • V souladu s pravidly Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) používají průmyslové chemické pesticidy, které nejsou dostupné pro veřejný trh kvůli jejich toxicitě.
 • Bezpečné používání chemikálií a vybavení a úklid prostoru po dokončení práce.
 • Vynikající dovednosti v oblasti služeb zákazníkům.
 • Postupujte a ujistěte se, že oprava není dočasná.
 • Vedejte záznamy o používaných chemikáliích, vystavujte účtenku a fakturujte za služby.

Pokud vás zajímá, můžete se také podívat na tento článek od nás: co je deratizační technik..

Kolik vydělávají technici deratizace?

Plat technika na hubení škůdců závisí na několika proměnných, jako jsou zkušenosti, kvalifikace a umístění. Každý stát má jinou hodinovou průměrnou sazbu; některé jsou vyšší než jiné.

Celostátní průměrná hodinová sazba technika pro hubení škůdců je 18,10 USD za hodinu. Stát, který nabízí nejvyšší průměrnou hodinovou sazbu, je Aljaška, která nabízí 20,74 USD, zatímco stát s nejnižší průměrnou hodinovou sazbou je Utah, který nabízí 13,65 USD.

Trend růstu pro technik deratizace

Americký úřad pro statistiku práce odhadl, že pracovní místa v oblasti kontroly škůdců do roku 2028 budou mít 7% růst, což je lepší než u většiny povolání. Díky této změně může být vytvořeno 5 800 nových pracovních příležitostí pro hubení škůdců.

Podle těchto údajů můžeme říci, že průmysl hubení škůdců roste. Z tohoto důvodu se také zvýší poptávka po službách deratizace.

Potřebujete titul, abyste se stali technikem deratizace?

Chcete-li být technikem deratizace, nepotřebujete vysokoškolské vzdělání. Nicméně, jeden by měl dokončit sérii školení, středoškolský diplom nebo GED, dobrý řidičský průkaz a získat nějaké zkušenosti na částečný úvazek, abyste měli práci na základní úrovni.

Chcete-li být oficiálním technikem deratizace, musíte složit licenční zkoušku. Požadavky na zkoušku se liší stát od státu, takže byste se měli informovat u licenčního výboru pro kontrolu škůdců vašeho státu.

Jak se stát licencovaným technikem deratizace

Zde jsou jednoduché kroky, jak získat licenci na hubení škůdců.

Krok č. 1. Dokončete střední školu

I když vysokoškolské vzdělání není vyžadováno, abyste byli technikem na hubení škůdců, musíte pro to dokončit střední školu. V souladu s BLS je pro vstup do odvětví hubení škůdců zapotřebí středoškolský diplom nebo cokoliv stejné hodnoty.

Krok č. 2. Zapište se do školícího programu technik deratizace

Abyste se mohli stát technikem deratizace, musíte absolvovat řádné školení. Vzhledem k tomu, že každý stát má jiné licenční požadavky, můžete školicí program získat na adrese:

 • Komunitní vysoké školy,
 • Program rozšíření univerzity,
 • školicí střediska pro hubení škůdců a
 • Technická centra.

Jednotlivci trvá až 3 měsíce, než dokončí výcvikový kurz hubení škůdců.

Krok č. 3. Získejte školení na pracovišti

Jakmile dokončíte školicí kurz, další věc, kterou chcete dosáhnout, je školení na pracovišti. Budete pracovat jako učeň nebo budete pod přímým dohledem licencovaného deratizačního technika.

Další věcí je, že některé společnosti na hubení škůdců nabízejí jak školení na pracovišti, tak vzdělávání ve třídě směrem k certifikaci. Při přihlášce do tohoto kurzu nemusíte mít školení v oblasti hubení škůdců.

Pamatujte, že každý stát má jiné požadavky na školení a měli byste si to vyhledat.

Krok č. 4. Udělejte si licenční certifikační test

Jakmile dokončíte kroky 1-3, jste nyní připraveni podstoupit certifikační test licencí, abyste se stali legálně technikem pro hubení škůdců.

Zkouška zahrnuje různá témata, jako je komplexní test týkající se znalostí o pesticidech a škůdcích, efektivní diagnostikování různých situací se škůdci a předepisování, provádění a doporučování vhodného ošetření škůdců.

Závěr

Po přečtení celého článku o tom, jak se stát technikem deratizace, to nyní můžete považovat za pracovní příležitost. Protože hubení škůdců nabízí v budoucnu více pracovních příležitostí, je nejlepší vědět, jaké možnosti máte v budoucnu.

Doufáme, že tento článek splní svůj účel a poskytl vám informace a znalosti, které hledáte.