Jaké jsou některé tipy, jak udržet koupelnu bez plísní? 8 nejlepších

Zkoušeli jste hledat tipy, jak udržet koupelnu bez plísní? Mnoho webů zmiňuje jednoduché triky na odstraňování, ale zanechávají důležité připomínky, jak zabránit růstu plísní a udržovat čistou, voňavou a bezpečnou koupelnu.

Vaše koupelna přirozeně poskytuje pohostinný domov pro plísně, vzhledem k nadměrné vlhkosti, kterou dokáže udržet po dlouhou dobu. Voda a pára, které sedí a zůstávají na povrchu koupelny, zažehnou příležitost k množení hub milujících vlhkost.

Naštěstí plíseň v koupelně není ničím jiným než běžným problémem domácnosti. Zabývá se tím téměř každý, ale možná jen málokdo zná perfektní triky, jak se vyhnout otravnému úklidu.

Udržování koupelny bez plísní bude snazší s praktickými tipy v této příručce. Půjčíme vám také jednoduchý seznam domácích prostředků, které můžete vyzkoušet při odstraňování nepoddajných plísní nebo plísní.

Co způsobuje plísně a plísně v koupelně?

V podstatě je to vysoká vlhkost v místnosti, která přitahuje plíseň. Pokud vás však zajímá, jaké jsou konkrétní příčiny plísní v koupelně, zde je několik užitečných informací.

Významnými přispěvateli k růstu plísní ve vaší koupelně může být jeden z následujících nebo jejich kombinace:

  • Netěsné nebo poškozené potrubí, toaleta nebo umyvadlo
  • Mokré celulózové výrobky, jako jsou ručníky, koupelnové předložky, dřevo, sádrokarton nebo jiné látky
  • Nedostatek ventilátorů a správného větrání v koupelně

Vzhledem k tomu, že plíseň může mít poněkud neviditelnou formu, můžete začít pozorovat jakoukoli infekci plísní v koupelně tím, že si přičichnete k místnosti. Můžete také zkontrolovat oblasti pod nebo za umyvadlem, toaletou, sprchou, vanou, dveřmi, parapetem odsávacího ventilátoru a oknem v koupelně.

Pokud v těchto oblastech vidíte izolované nebo podivné postavy, jedná se o plísně nebo plísně.

8 tipů, jak udržet koupelnu bez plísní

Jistě, čištění plísní pro vás může být relativně snadné, ale budete šťastnější, když budete vědět, že se přes to nemusíte vůbec dostat. Zde jsou praktické tipy, jak si zvyknout, jak trvale zabránit plísním ve vaší sprchové místnosti.

1. Koupelnový ventilátor

Aby byla koupelna suchá a dobře větraná, zapínejte vanový ventilátor vždy během A po sprchování. Větrací otvor zabrání tomu, aby se přebytečná vlhkost pomalu odpařovala a neustále seděla na povrchu koupelny.

Pokud nemáte koupelnový ventilátor, bude skvělou volbou si ho pořídit. Vyberte si správnou sílu ventilátoru pro obvod vaší koupelny – neměl by být příliš malý ani příliš velký.

2. Netěsnosti a spárovací prostor

Je užitečné zkontrolovat kapky vody z potenciálních netěsných oblastí a okamžitě je opravit. Pravidelně také kontrolujte a drhněte porézní spáry a v případě potřeby aplikujte spárovací tmel.

Vyměňte spárovací hmoty nebo trubky, pokud jsou poškozené.

3. Windows

Pokud máte okna v koupelně, otevřete je po každém sprchování. Propustí dovnitř sluneční světlo a přirozený vzduch, aby místnost dobře větrala.

4. Stěrka

Vytírání nebo vytírání povrchů koupelny, zejména dlažeb a obkladů a skla po sprchování, je více než užitečné při odstraňování zdroje potravy pro plísně – nadměrné vlhkosti.

5. Malovat

Pokaždé, když se sprchujete, stěny koupelny absorbují páru a nechají ji působit. Chcete-li koupelně poskytnout další ochranu proti plísním, vyberte barvu s vlastnostmi odolnými proti plísním.

Pokud se setkáte s plísněmi na stěnách koupelny a přemýšlíte, zda byste je mohli natřít, zde je článek, který vás provede tím, jak natřít plíseň v koupelně správným způsobem.

6. Ručníky a koberečky

Možná jste to necvičili. Nicméně praní látek, jako jsou osušky a předložky, každé dva dny by mělo být součástí vašich zvyků.

Vždy je zavěste, aby uschly a zajistěte, aby byly vždy bez nadměrné vlhkosti.

7. Koupání

Kromě vytírání skla a dlaždic po sprchování očistíte a otřete všechny nezbytnosti ke koupání, jako jsou šampony a lahvičky na tělové mýdlo. Nejlepší je dát je do odkapávacího stojanu, aby oschly a zabránily tomu, aby voda seděla pod nádobami.

Pravidelně perte sprchové závěsy a předložky. Budete také měnit svou tělesnou lufu tak často, jak to bude nutné.

8. Světlo

Aby byla místnost nevzhledná kvůli plísním, pomůže vám, když necháte lampy rozsvícené dostatečně dlouho po vypnutí sprchy. Pokud je to možné, nastavte světlo také na časovač.

Domácí čisticí prostředky, které budete rádi používat proti plísni v koupelně

Pokud nejste fanouškem komerčních čističů, pak určitě rádi použijete tyto přísady, které najdete ve své vlastní spíži.

  • Zředěný bílý ocet
  • Jedlá soda a tekuté mýdlo na nádobí
  • Čpavek, bílý ocet, jedlá soda a voda
  • Jedlá soda a vodní pasta

Můžete také zkusit nějaký mix-and-match a vytvořit jiné řešení. Pokud vás zajímá, jaké je nejlepší řešení k odstranění nepoddajného zápachu ve vaší koupelně, možná budete chtít zkontrolovat tento příspěvek o tom, co zabíjí zápach plísní, který vás provede procesem odstranění.

Závěr

Zjištění a zjištění, jaké jsou některé tipy, jak udržet koupelnu bez plísní, vám určitě pomůže udržet nejen krásnou koupelnu. Pomůže vám také zachovat bezpečnou a zdravou koupelnu pro celou vaši rodinu.

Nejlepších výsledků můžete být svědky tím, že se budete řídit těmito radami a učiníte je jako zvyky a budete provádět pravidelný úklid koupelny.