Jak vypustit odtok pračky? 8 snadných kroků!

Chcete vědět, jak zapojit odtok pračky? Nejprve musíte zvážit nejlepší umístění nové pračky v blízkosti zdroje vody a zajistit, aby byla tradiční pračka zcela odpojena, než začnete. Poté pračku vyrovnejte pomocí vodováhy, dokud nebude plně fungovat. Utáhněte její matice na nožičkách a znovu použijte starou hadici nebo přejděte na novou hadici. Připojte přívodní hadici vody, ale příliš ji nenatahujte. Při připojování hadice postupujte podle pokynů výrobce.

Další věc, než budete pokračovat, ujistěte se, že tam nejsou žádné úniky. Připojte vypouštěcí hadici a zapojte stroj do elektrické zásuvky. Pokud k připojení zařízení používáte stojánku nebo odpad z dřezu, připojte jej přímo do stojánku. Je toho mnohem víc, co je třeba zvážit, příteli; níže jsou podrobné kroky a další tipy, jak zapojit odtok pračky. Bez dalších řečí, začněme!

Kroky pro připojení odtoku pračky

Odtok vaší pračky je přístupný pouze po instalaci. Dodržujte tedy zamýšlené instalační kódy a proveďte instalaci sami. Nebo pokud chcete, poraďte se s odborníkem na instalatéra, abyste se do této nehody nedostali. Zde jsou kroky, jak provést instalaci odtoku pračky:

Krok č. 1. Hledání odpadního potrubí

Vyhledejte odtokovou trubku k připojení vypouštěcí hadice pračky. Pokud chcete, použijte sprchu, vanu, umyvadlo nebo toaletu. Ujistěte se, že náhradní odtoky jsou vhodné pro pračku.

Krok č. 2. Řezání konce pilky

Když již máte trubku ostřikovače, odřízněte konec pomocí pilky. Dále nainstalujte armaturu do hvězdy nebo dokonce jen sanitární odpaliště. Nainstalujte armaturu správně podle orientace potrubí.

Krok č. 3. Lepení tvarovky

Dále přilepte tvarovku na trubku pomocí plastového potrubního cementu. K pračce bude vývod, který by měl být dlouhý 2 palce.

Krok č. 4. Připojení ABS trubky

Připevněte ABS trubku, která měří dva palce na délku v oblasti, kam instalovat podložku. Z 2palcového sanitárního odpaliště by měl být výstup, který směřuje nahoru.

Krok č. 5. Instalace potrubí

Nainstalujte trubku 2 palce vycházející ze sousední stěny a také 36 palců od země. Připevněte lapač ABS k jeho spoji pomocí plastového potrubního cementu. Přilepte dalších deset palců trubky k pasti P. Vědět, jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky.

Krok #6. Získání vypouštěcí trubice pračky

Vypouštěcí trubici podložky přiveďte ke svislé trubce nebo stoupací trubce. K připojení odtokové trubky k hadici pračky používejte pouze správnou armaturu.

Krok č. 7. Instalace pračky

Nainstalujte podložku a ujistěte se, že přívodní potrubí vody je připojeno ke správnému kohoutku. Přívodní potrubí studeného vzduchu je potřeba pouze v případě, že již máte novou pračku.

Krok č. 8. V závislosti na návodu k pračce

Pokud tedy pro vás výše uvedené kroky nejsou ideální, je nejlepší přečíst si návod k použití pračky a vyhledat tipy pro instalaci. Pak se naučte, jak na to, i když to může být pro kutila začátečníka docela matoucí. Připojte vypouštěcí hadici vedle stoupacího potrubí přímo pod dřezem. Udělejte okraj stoupací trubky třicet palců od země. Dokončete to instalací zpětného ventilu nebo zavěšením vypouštěcí hadice nahoru a pod pracovní desku.

Známky toho, že odtok pračky má problém s vodovodním potrubím

Níže jsou uvedeny některé známky toho, že odtok pračky má problém s vodovodním potrubím a že s tím musíte něco udělat.

Voda odtéká z pračky a rozlévá se na podlahu

Odtokový box je místo, kde jsou hadice a potrubí připojeny k vodovodnímu potrubí vašeho domova. Pokud je tam voda, která to podporuje, je to znamení, že je problém ve vodovodním potrubí. Uvědomte si, že je normální, že pračka a kuchyňská zařízení odtékají stejnou trubkou. Přesto se v tomto potrubí hromadí částice tuku a jídla a zpomalují tok vody. Teď, když se to zhorší, se to všechno zastaví, protože to nezazálohuje jen pračku, ale také kuchyňský dřez. Zavolejte odbornou pomoc, aby pračku vypustila za vás. Může být užitečné přečíst si o tom, jak čistit vypouštěcí hadice praček.

Pračka má špatnou teplotu nebo se neplní správně

Tento problém se často vyskytuje ve vstupních ventilech pračky. Tyto vstupní ventily přivádějí dvě hadice ke stroji, který nyní řídí průtok studené a horké vody. Tvoří se v nich minerální usazeniny, které mají za následek omezení a zastavení průtoku vody. Hadice studené a horké vody připojují elektromagnetické vstupní ventily. Elektrické signály, které otevírají a zavírají tok studené a horké vody, jsou bráněny, pokud se na těchto součástech vytvoří ložiska nerostů. Nainstalujte změkčovač vody, který tento problém nejlépe omezí. Za prvé, tvrdá voda může obsahovat minerály ovlivňující spotřebiče. Tento změkčovač vody vám ušetří více za opravy.

Pračka vytváří hlasité zvuky a má pocit, jako by chtěla vyjít z prádelny

Vibrace a hlasité zvuky znamenají, že čerpadlo má problém. Čerpadlo připojené k vypouštěcí hadici tlačí vodu dovnitř a vně pračky. Ponožky a drobné oděvy se zachytí mezi jeho buben a zablokují čerpadlo. Před vložením předmětů do pračky tedy zkontrolujte všechny klíče, drobné předměty, mince a kapsy na oblečení. Malé předměty se mohou dostat k čerpadlu a dále poškodit žebra vypouštěcího čerpadla, když jdou za filtrem.

Kromě toho mohou drobné předměty rozbít sklo na myčce s předním plněním. Může se dostat přes odtokovou trubku a způsobit ucpání. Umístěte malé oblečení do síťovaných pracích sáčků, aby zůstaly uvnitř bubnu. Můžete si také přečíst o pračce LG, která při odstřeďování vydává hlasitý zvuk.

Je to obal!

Nyní se naučíte, jak provést instalaci odtoku pračky pomocí následujících uvedených metod. Dodržujte je správně a těžte z toho. Zjistěte také více o významných problémech, které způsobují problém s odtokem pračky a vyžadují, abyste jej nainstalovali. Tak se jim nejlépe vyhnete a pračka tak bude mít delší a zaručenější životnost! Můžete si také přečíst o správném způsobu instalace odpadu z pračky.