Jak vypustit kapalinu ostřikovače čelního skla? 5 snadných kroků!

Zajímá vás, jak vypustit kapalinu do ostřikovačů? Možná nepříznivé počasí způsobuje, že vaše čerpadlo ostřikovače nedodává dostatečné množství kapaliny do ostřikovače na vaše čelní sklo. Možná jste vystupovali jednou nebo i vícekrát. Dobře, to je v pořádku. Vše se dozvíte, když se dále ponoříte do tohoto článku.

Vaše kapalina do ostřikovačů musí být vypuštěna, což je hlavní příčinou této nepříjemné situace. Kapalina ostřikovače čelního skla pomáhá při odstraňování nečistot a nečistot z vašeho čelního skla. Získáte tak potřebnou viditelnost pro bezpečnou jízdu.

Kapalina do ostřikovačů kromě mytí čelního skla také maže čerpadlo nádržky. Pumpa ostřikovače čelního skla je chráněna proti korozi a netěsnosti, když je kapalina ostřikovačů uvnitř nádržky na kapalinu stěračů na dostatečné úrovni. Jak tedy vypustíme nádržku kapaliny ostřikovače čelního skla? Začněme!

Postup vypuštění kapaliny ostřikovačů čelního skla

Možná jste jeli jen pár minut. Jsou však situace, kdy musíte okamžitě vypustit kapalinu do ostřikovačů ve vozidle. Jak tedy vypustit kapalinu do ostřikovačů čelního skla? Pojďme si projít, jak co nejjednodušeji a nejúčinněji vyprázdnit kapalinu do ostřikovačů vašeho auta.

Krok č. 1. Otevřete kapotu

Po zastavení nechte motor vašeho vozu zcela vychladnout, aby nedošlo k požáru. Pomalu a opatrně otevřete kryt nádržky kapaliny ostřikovače. Pomocí kleští jemně povolte hadici ze dna nádrže. Některé modely vozidel však mají kovový uzávěr, který lze snadno uvolnit pomocí jednoduchého klíče.

Krok č. 2. Odpojte hadici od nádržky a vypusťte ji

Umístěte odtokovou vanu pod odkrytou nádrž s hadicí uvnitř. Při vypouštění kapaliny by měla být použita extra průhledná hadice, aby bylo možné sledovat průtok kapaliny. Poté, co účinně vypustíte veškerou kapalinu ostřikovače, hadici znovu připojte.

Krok č. 3. Doplňte zásobník vodou

Když hadici vypustíte a znovu ji připojíte k ostřikovači čelního skla, můžete nádržku ostřikovače naplnit kapalinou ostřikovačů doporučenou pro váš model automobilu, jak je uvedeno v uživatelské příručce.

Krok č. 4. Zkontrolujte systém

Abyste se ujistili, že jste věci nainstalovali správně, dvakrát zkontrolujte plnou nádržku na kapalinu pračky. Nastartujte auto a nastavte stěrače na nejrychlejší úroveň pro kontrolu. Když stěrače netvoří šmouhy nebo nezanechávají stopy na předním skle, systém ostřikování čelního skla funguje správně.

Krok č. 5. Zavřete kapotu a vyčistěte ji

Jakmile dvakrát zkontrolujete, že je vše v pořádku, zavřete kapotu. Kapalina vystříknutá na automobil se setře hadříkem. Vypuštěnou kapalinu ostřikovače zlikvidujte. Čisticí roztok, který jste právě nastříkali, můžete zlikvidovat na autoskládce nebo v obchodě s automobilovými součástkami.

Kdy by se měla kapalina ostřikovačů čelního skla vypustit a proč?

Kapalina ostřikovače čelního skla, stejně jako palivo, se nepoužívá donekonečna. Měli byste jej zkontrolovat a v případě potřeby vyměnit. To je způsobeno korozivní povahou kapalného roztoku. Časem vylomí další součásti mycího systému. Během měsíce zoxiduje a stane se mnohem méně účinným. Budete muset vymyslet, jak vypustit kapalinu do ostřikovačů, abyste ji udrželi v čistotě, aby vám nebránila ve výhledu a byla co nejbezpečnější.

Pokud čelní sklo delší dobu nevypustíte, dojde k jeho deformaci. Stěračku byste měli také vypustit, pokud chcete použít lepší čisticí roztok nebo pokud nejste obeznámeni s druhem, který používáte.

Pokud je kapaliny do ostřikovačů málo nebo málo, můžete vypustit celou kapalinu a nahradit ji novou. Může být prospěšné vyměnit kapalinu do ostřikovačů vždy, když jste nechali auto opravit, během klimatických změn nebo když bylo unavené. Chcete-li vyčistit prach a nečistoty z čelního skla, můžete to udělat sami. Omezí to však životnost výměny rozpouštědla na mytí skla. Po čištění hmyzu v létě musíte v chladném období vyměnit kapalinu. Možná vás také bude zajímat informace o výhodách používání kapaliny do ostřikovačů čelního skla.

Tipy pro vypouštění kapaliny ostřikovačů čelního skla

Kontakt s kapalinou ostřikovače čelního skla může být velmi škodlivý; proto buďte opatrní i při práci s ním. Aceton a podobné chemikálie jsou mimořádně výbušné. Je lepší jej používat pouze venku, v dobře větraném prostoru, daleko od zdrojů vznícení, jako jsou otevřené plameny a ohně. Když vaše tryska ostřikovače čelního skla funguje efektivně, stačí použít gumovou hadici k vysávání kapaliny, aniž byste ji ucpali.

Pro získání kapaliny zasuňte jeden konec zkumavky do vnitřku nádoby a druhý konec do nádoby. Před jízdou budete muset po vyjmutí vyměnit nádržku ostřikovače čelního skla. Pokud se obáváte o bezpečnost nebo nevíte, jak vyprázdnit nádržku kapaliny ostřikovače čelního skla, přivezte své vozidlo do spolehlivého autoservisu a nechte si jej vyměnit. Při výměně je také důležité strategicky a opatrně nakládat s kapalinou na čištění skla.

It’s A Wrap!

Vypouštění kapaliny ostřikovače čelního skla z vašeho automobilu může být složité. V důsledku toho byly výše uvedené pokyny pečlivě zdůrazněny a doufáme, že vám pomohou pochopit, jak vypustit kapalinu ostřikovačů čelního skla. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi. Můžete si také přečíst o tom, jaký olej použít do tlakové myčky a jak do tlakové myčky přidat mýdlo.