Jak vyprázdnit sklenice na svíčky

Nakupovali jste již hodně svíček a nyní chcete jejich obaly znovu použít? Pokud ano, musíte vědět, jak vyprázdnit sklenice se svíčkami, abyste je mohli znovu použít, že? Pokud je to váš problém, pak máte štěstí, protože máme pro vás jednoduché způsoby, jak vyprázdnit sklenice na svíčky, které můžete vyzkoušet.

Nemůžeme mít doma příliš mnoho svíček, že milovníci svíček? Existuje příliš mnoho skvělých vůní a roztomilých dóz, abyste si vybrali jen několik. Co ale dělat, když svíčka přežila svou užitečnost a vám v dóze zbylo čtvrt palce vosku?

Těžké je najít způsob, který nebude špinavý nebo nebezpečný, jak tyto kontejnery recyklovat. Jednoduše vložte své téměř prázdné sklenice na svíčky do mrazáku. Mělo by to trvat jen několik hodin, ale pro dosažení nejlepších účinků je ponechejte přes noc.

Po zamrznutí svíček uchopte nůž a začněte opatrně řezat do vosku. Vzhledem k tomu, že vosk je zmrzlý, mělo by stačit několik klepnutí, než se rozklepou čisté kousky. Pokud nějaké zbytky zůstanou, stačí je opláchnout horkou mýdlovou vodou.

Jakmile odstraníte vosk a knot ze sklenic se svíčkami, existuje mnoho způsobů, jak je přeměnit na užitečné předměty. Přepracování těchto sklenic nevyžaduje mnoho zdrojů ani mnoho práce. Ale než je znovu použijete, musíte vědět, jak je nejprve vyčistit.

Jak vyprázdnit sklenice na svíčky

Zmrazování sklenice na svíčku

Vložte prázdné sklenice na svíčky do lednice. Udělejte cestu pro ty prakticky prázdné sklenice od svíček tím, že zmrzlinu odložíte stranou. Dejte je alespoň na dvě hodiny do mrazáku, aby ztuhly.

Když svíčky vytáhnete z mrazáku, opatrně je nařízněte do vosku nožem. Vosk by měl klapnout pouze jedním nebo dvěma píchnutím nožem. Pokud na vaší skleněné nádobě zůstane voskový zbytek, lze jej snadno vyčistit pomocí ocelové houby, mýdla na nádobí a horké vody.

Umístění sklenic se svíčkami do mikrovlnné trouby

Dalším způsobem, jak vyprázdnit sklenice od svíček, je použití mikrovlnné trouby. Naplňte svíčku do poloviny vodou a vložte ji do mikrovlnné trouby na minutu a půl, ne déle než dvě minuty. V důsledku toho se vosk roztaví a vznese nad vodu. Před odstraněním zbylého vosku lžící nebo nožem na máslo nechte sklenici a vosk vychladnout.

Dávejte pozor na svíčku, když je v mikrovlnné troubě. Některé knoty obsahují kovový držák knotu, který by se mohl vznítit. To je něco, co je třeba pamatovat, abyste se vyhnuli nehodám na vašem DIY projektu!

Technika odstranění vosku vařící vodou

Tato strategie funguje dobře se svíčkami, které mají velký otvor. Naplňte svíčku vroucí vodou, nahoře ponechte centimetr místa a odložte ji stranou. Nezapomeňte zakrýt povrch, na který umístíte svíčku, protože bude velmi horký.

Budete sledovat, jak vosk stoupá nahoru, podobně jako při mikrovlnném přístupu, ale pomaleji. Dokončete přecezením vody a dávejte pozor, aby se vosk nerozlil do odpadu. Mohlo by dojít k jeho ucpání a odstranění vosku samostatně.

Metoda dvojitého kotle

Mikrovlnná trouba může být příliš horká pro měkčí svíčky, jako je sója a kokos. Proto bude pravděpodobně lépe fungovat přístup s dvojitým kotlem. Představte si to jako vana se svíčkami.

Nalijte vařící vodu kolem svíčky do velkého prázdného hrnce nebo umyvadla. Vosk kolem okrajů začne měknout. Usnadňuje odstranění pomocí nože.

Umístění do trouby

Tato strategie je užitečná, pokud potřebujete zvládnout více svíček současně. Chcete-li začít, zahřejte troubu na 150 až 200 stupňů Fahrenheita. Umístěte svíčky dnem vzhůru na plech vyložený hliníkovou fólií.

V případě voskových katastrof sledujte troubu. Pokud ale vše půjde podle plánu, vosk by se měl do 15 minut postupně roztavit a sloučit na fólii. Opatrně vyjměte pánev z trouby a sklenice vyjměte pomocí chňapky.

Jakmile vosk na pečicím plechu ztuhne, můžete jej buď sloupnout z hliníkové fólie. Můžete si jej uložit pro pozdější použití. Nebo jej můžete zahodit.

Použití horkovzdušné pistole

Pokud vlastníte horkovzdušnou pistoli, pravděpodobně jste již mistr kutily. A možná nepotřebujete moc vedení. Ale pokud byste nevěděli, horkovzdušná pistole nebo fén jsou vynikajícím vybavením.

Dokáže roztavit zbytkový vosk uvnitř svíčky. Jen dejte pozor, abyste visačku nespálili a položte svíčku na bezpečný, žáruvzdorný povrch. Když se rozpustí, použijte papírovou utěrku, abyste setřeli přebytečný vosk.

Závěr o tom, jak vyprázdnit sklenice na svíčky

Všichni jsme tam byli: dostanete se na dno své drahé svíčky se spoustou zbývajícího vosku. Jenže knot vyhoří a na dně zavařovací sklenice vám zůstane zbytečný chuchvalec. Vyhazovat nádherné skleněné dózy vašich oblíbených vonných svíček je zbytečné.

Naštěstí zde máte jednoduché způsoby, jak vyprázdnit sklenice se svíčkami, abyste je mohli znovu použít. Tyto metody se mohou lišit, ale buďte si jisti, že je lze snadno provést. Můžete to udělat v pohodlí svého domova.