Jak vyčistit plíseň z těsnění podložky předního plnění? 5 snadných způsobů!

Chcete vědět, jak vyčistit plíseň z těsnění podložky s předním plněním? Pokud v nějaké části objevíte plíseň, zničte ji ponořením do roztoku 50-50 % vody, bělidla a octa na týden. Po týdnu namáčení jej vyperte v horké, teplé vodě se saponátem.

Provádějte mycí proces s několika malými ručníky na rutinní bázi, abyste odstranili plíseň v pračce a vnitřním potrubí, a mnoho výrobců nedoporučuje provoz stroje bez vody nebo látky.

Častým domácím problémem je plíseň z praček, která se běžně vyskytuje u pryžových těsnění strojů s předním plněním. Tento typ plísní vzniká v důsledku nesprávného čištění stroje a jeho nesprávného používání. Ale nemějte obavy. Pokračujte ve čtení tohoto článku, pokud se chcete dozvědět o metodách odstraňování plísní v pračce!

Způsoby čištění formy z těsnění podložky předního plnění

Pračky s předním plněním jsou téměř pro plíseň, která se tvoří na předním těsnění, protože mají spotřebu energie a šetrnou manipulaci s pracovní zátěží. Plíseň může být po usazení na těsnění obtížně odstranitelná, ale není to nedosažitelné. Když je kožené těsnění vašeho stroje vlhké, zaveďte postupy údržby a čištění, abyste jej udrželi tímto způsobem. Zde jsou kroky, jak vyčistit formu z těsnění podložky předního plnění:

#1. Pomocí zubního kartáčku

Zatlačte konečky prstů dopředu do prostoru uvnitř tohoto pryžového těsnění, abyste zajistili, že se nezachytí žádné nečistoty, nečistoty nebo prací materiál. Pomocí drhnutí a plísně seškrábněte těsnění. Zatlačte dvířka pračky úplně dokořán. Zkontrolujte jazýček, který umožňuje uvolnění dávkovače. Pro úplné vyprázdnění dávkovače jej zatlačte dolů. Prohlédněte si oblast, kde se vyskytuje plíseň. Čistěte dávkovač, dokud nebude bez vrstev na povrchu a plísně. Abyste dosáhli do úzkých prostor těsnění, možná budete potřebovat zubní kartáček.

#2. Použití bělidla

Nyní, protože dvířka a nádoba na prací prostředek byly čisté, propusťte pračku bělícím prostředkem. Přidejte 2 šálky bělidla do všech prvků pračky a podobně byste měli přidat 2 šálky bělidla do samotného stroje. Nastavte hladinu vody na horkou a nechte cyklus běžet alespoň půl hodiny. Tato metoda zničí plísně a plísně ve vašem kbelíku i v koši stroje. Vědět, jak používat bělidlo v pračce.

#3. Použití octa

Chcete-li pračku zbavit zápachu, spusťte druhý cyklus s bílým octem místo bělidla. Chcete-li vyčistit opracované těsnění, použijte jej jako konečný vodní cyklus.

#4. Použití horké vody

Nikdy nezapomeňte každý víkend nebo měsíc vyčistit těsnění stroje pomocí speciálně připraveného čističe podložek. V typickém horkém procesu praní můžete přidat půl šálku bělidla. Pro čištění mají některé pračky čistý nebo hygienický cyklus, který se používá při bělení.

#5. Používání domácích a komerčních chemikálií

Máte také jednu z nejlepších možností použití vlastního nebo komerčního čištění proti plísním. Kromě toho si můžete doma vyrobit širokou škálu čisticích prostředků:

Vezměte 2 šálky vody, 14 šálků citronové šťávy, 12 šálků peroxidu vodíku a peroxid vodíku z citronové šťávy; jedná se o nejúčinnější čističe při odstraňování plísní. Dále vezměte 2 šálky vody, 12 šálků čistého bílého octa a 14 šálků citronové šťávy – bílý ocet je vynikající univerzální čistič a můžete ho použít místo peroxidu vodíku. Nakonec vezměte 1 díl bílého octa a přidejte jej do 4 dílů vody; zkontrolujte, zda je vývoj plísně v těsnění podložky trochu malý; pak bude stačit jen ocet a voda ve spreji.

Metoda zmíněná v předchozím odstavci je, že přírodní čisticí prostředky pro vás nefungují, pak smíchejte 1 díl bělidla se čtyřmi díly vody. Za tímto účelem naplňte lahvičku s rozprašovačem do poloviny vaším oblíbeným čisticím prostředkem a nastříkejte jej na formu na těsnění. Noste gumový štít, abyste zabránili vaší ruce, a obličejovou masku, aby se spory plísní nedostaly do vašich plic. Poté těsnění pečlivě otřete hadříkem nebo ručníkem. Nechte roztok několik minut usadit, než použijete starý zubní kartáček k odstranění odolných oblastí v těsnění. Dále je nutné vyčistit buben a hadice po umytí pryžového těsnění. Spusťte cyklus s vybraným odstraňovačem plísní při nejvyšší teplotě, abyste odstranili veškeré stopy plísní a vůně z mycího kotouče a hadic.

Jak zabránit plísním v těsnění praček?

K čištění hadříku vždy používejte správný čisticí prostředek. Používejte značkový prací prostředek HE, zvláště pokud máte pračku HE. Nekvalitní prací prostředky vytvářejí příliš mnoho pěn, což podporuje tvorbu plísní. Ze stejného důvodu používejte pouze prací prostředek předepsaný dodavatelem pračky. Nechte vodu v pračce odpařit tak, že po každém mycím cyklu necháte dvířka otevřená. Tím se eliminuje možnost růstu plísní ve vlhkém prostředí. Po pouhém vyprání vyměňte vlhké oblečení co nejdříve. To většinou udržuje vlhkost a plísně na uzdě, ale také zabraňuje tomu, aby vaše oděvy zapáchaly plesnivými. Přečtěte si více o tipech, jak odstranit plíseň z praček.

Je to obal

Po přečtení těchto fantastických tipů, přátelé, doufáme, že se všichni naučíte, jak vyčistit plíseň z těsnění podložky s předním plněním! Plíseň z těsnění můžete odstranit pomocí komerčních a domácích chemikálií. Pamatujte na tyto metody čištění špinavých pryžových těsnění. Děkuji za přečtení! Možná vás také bude zajímat, jak čistit vypouštěcí hadice pračky a jak používat OxiClean v pračce s horním plněním.