Jak vypnout ohřívač vody? 5 snadných kroků!

Zajímá vás, jak vypnout ohřívač vody? Už se nedivte, protože jsme tu, abychom vám pomohli. Existují dva způsoby, jak vypnout elektřinu do ohřívače vody: Vytáhněte elektrický kabel ze zásuvky a najděte nádrž na vodu, abyste ji vypnuli. Přepnutím pojistkové skříňky (označené ohřívač vody) do režimu VYPNUTO je další technika vypnutí elektřiny.

Pokud jde o váš ohřívač vody, nehody se stávají neustále. Pokud přestanou fungovat, mohou způsobit netěsnosti nebo může zazvonit digitální alarm.

Možná budete ve spěchu ztlumit výstrahu ohřívače vody nebo zabránit tomu, aby vodní gejzír způsobil poškození vašeho domova. Níže jsme probrali vše do hloubky o tom, jak bezpečně a rychle vypnout napájení vašeho elektrického ohřívače vody. Pojďme se na to podívat do hloubky!

Postup pro vypnutí elektrického ohřívače vody

Pokud jde o vypnutí elektrického ohřívače vody, může vám pomoci pět kroků níže. Naučte se, jak vypnout ohřívač vody podle následujících kroků.

Krok č. 1. Vypněte jistič

Prvním krokem k vypnutí elektrického ohřívače vody je nalezení dvoupólového jističe. Obvykle je označen a běží kolem 30 až 50 ampérů. I když je elektrický ohřívač vody vypnutý, elektřina na jisticím panelu by měla být vypnutá. Nasaďte zajišťovací výstupky na jistič, pokud je s nimi dodáván. Pokud si myslíte, že budete zmateni, použijte papírovou pásku k identifikaci jističe. Je to také moudrá možnost informovat všechny kolem bytu o svých aktuálních aktivitách.

Krok č. 2. Umístěte štítek na jistič

Aby nedošlo k poškození někoho, bezpečnostní předpisy vyžadují, abyste ke všemu, na čem pracujete, připevnili štítek. Při práci s elektřinou je dobré místo uzavřít, abyste ochránili případné oběti. Označte místo a zařízení, abyste upozornili každého, kdo by se mohl pohybovat příliš blízko místa. Vypnutí jističů nebude stačit uvnitř domu, protože všichni jsou ohroženi. Pokud nastavíte konkrétní ověřování a omezení v pozici, abyste informovali členy rodiny o potenciálních hrozbách, bude to velmi cenné. I když byste nechtěli dodržovat postupy na pracovišti, musíte zajistit, aby byli všichni chráněni.

Bezpečnost se nesmí brát na lehkou váhu, protože i jediný zásah elektrickým proudem může způsobit smrt. Proveďte nezbytná opatření, abyste zajistili, že ohřívač a jistič jsou zcela vypnuty. Umístěte papírovou pásku přímo na jistič a označte ji „Nedotýkat se“ jako další způsob, jak ji udržet v bezpečí. Každý, kdo uvidí výstrahu, zůstane v bezpečí.

Krok č. 3. Ochlaďte vodu

Než provedete jakékoli úpravy, musíte nechat vodu v nádrži vychladnout. Je to moudrá možnost vypnout ohřívač, aby se voda příliš neohřívala. Nechte vodu zcela přirozeně a jemně vychladnout. Nemusíte se pokoušet zchladit vodu přidáním studené vody. Začněte otvírat vodovodní kohoutek u vás doma a nechte to konečně proudit. Po chvíli by měla být voda mírná a můžete začít s opravami. Zapněte ohřívač a po dokončení opravy nechte vodu postupně ohřívat. Před použitím horké vody pro sprchování, mytí nebo mytí nádobí v bytě počkejte 60 minut.

Krok č. 4. Vypněte vodu

Nádrže na vodu mají vždy uzavírací ventil na výstupu těsně před rezidencí. Umístění nádrže brání hromadění příliš silného tlaku. Při provozu se zásobníkem teplé vody uzavřete přívod studené vody. Pokud nádrž obsahuje dva ventily, najděte vstupní ventil studené vody a zavřete jej. Když stojíte směrem k nádrži, je to obvykle ventil vpravo. Dva ventily na přívodním potrubí by obvykle neměly být objeveny; proto postupujte opatrně.

Rukama nahmatejte trubky, jestli jimi protéká voda. Studená voda je dodávána studeným potrubím, zatímco horká voda je dodávána horkou trubicí. Máte možnost otevřít vodovodní kohoutek u vás doma. Přívodní potrubí teplé vody je to, které vibruje, když voda vytéká. Poznamenejte si studené vedení, který ventil musí zůstat uzavřený.

Krok č. 5. Vypusťte zásobník teplé vody

Posledním krokem při vypnutí elektrického ohřívače vody je vypuštění zásobníku teplé vody. Před prováděním úkolů, jako je odstranění nebo výměna součásti nebo vytlačení usazenin, je nutné vypustit vodu. Hromadění usazenin v nejnižší části nádrže může narušovat ohřev vody. Před vyprázdněním a opravou vypněte ohřívač a ochlaďte vodu. Zjistěte, jak vypustit ohřívač teplé vody.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás příjemné a že díky tomu lépe pochopíte, jak vypnout ohřívač vody. Prošli jsme pět základních metod, které vám pomohou vypnout napájení vašeho ohřívače vody. Vypnutí ohřívače vody není tak jednoduché, jak si možná myslíte. Ale pokud tomuto příspěvku rozumíte, zvládnete to rychle. Děkujeme, že jste se k nám na konci přidali, přátelé!

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak zapnout nástěnné topení v bytě a jak zapnout ohřívač vody.