Kolik stojí svatební závěsy a jak je používat

Chcete-li odpovědět, kolik stojí svatební závěsy, bude záležet na tom, zda si najímáte někoho, kdo vám závěsy udělá, nebo zda si závěsy kupujete samotné. Ceny ovlivní i typ látek a množství roušek, které budete na svatbu potřebovat.

Ale víc než vědět, kolik stojí závěsy na místo svatby, víte, jaké konkrétní materiály můžete použít? Podívejte se, jaká látka se používá pro svatební závěsy, abyste pochopili více.

Kolik stojí svatební závěsy: rozpočet na svatební závěsy

Profesionální nastavení na místě svatby

Můžete se obrátit na svatební dodavatele, kteří se postarají o svatební roušky. Závěsy zavěsí a upraví za vás a naúčtují podle toho, jaké závěsy budete potřebovat a podle velikosti prostoru svatební hostiny.

Očekávejte průměrné náklady mezi 300 a více než 3 000 $, v závislosti na vašich požadavcích. To za předpokladu, že závěs bude pokrývat 100 stop.

Typ a množství závěsů potřebných pro svatbu

Někteří svatební prodejci budou účtovat 100 až 250 USD za závěs, místo aby požadovali platbu za nastavení. Ale pokud si látky kupujete sami, počítejte s tím, že utratíte 2 až 5 dolarů za yard závěsu.

Vzhledem k tomu, že můžete závěsy používat nejen na strop, průměrná cena 2 500 USD by měla být reálná pro běžné svatební místo. Ale samozřejmě musíte objasnit zahrnutí a zda vám prodejce může nabídnout konkrétní částku na základě vašich požadavků.

Kolik látky potřebuji k zahalení svatby?

Cena závěsů je výrazně ovlivněna látkou, kterou budete na svatbu potřebovat. Obvykle budete mít závěsy na stropě, svatebním oblouku nebo jako svatební pozadí, takže bude užitečné vědět, kolik yardů budete na tyto svatební prvky potřebovat.

Kolik látky potřebuji na zastřešení stropu?

Nejprve určete prostor, který chcete zakrýt, a poté přidejte další příspěvek, který umožní lup nebo látku, která při zavěšování stropu klesne. Směrnice doporučená pro výpočet lupu začíná na 25 %, pokud je strop vysoký 20 stop nebo méně.

Vzorec tedy bude pokrytí chodidel vynásobené procentem lupu, které se rovná délce látky, kterou budete potřebovat. Všimněte si, že vyšší stropy budou potřebovat 30% swag.

Kolik závěsu potřebuji na svatební oblouk?

Pro standardní svatební oblouk budete potřebovat asi pět kusů 25 stop dlouhé závěsné látky. Pamatujte však, že je lepší mít přebytečný materiál, protože závěsy pro svatební oblouky vypadají lépe, pokud by se některé na koncích hromadily, než aby byly příliš krátké.

Rozhodněte se, jak použijete závěs pro svůj oblouk a zda budete také kombinovat různé látky. Mějte na paměti, že podobně jako u stropních závěsů bude část materiálu volně padat na oblouk.

Kolik závěsů potřebuji pro svatební pozadí?

Další svatební oblastí, kde využijete svatební závěsy, je pozadí. Na rozdíl od stropních závěsů jsou závěsy na pozadí obvykle ploché, aby zakryly část.

Chcete-li tedy určit látku, kterou budete potřebovat pro svatební pozadí, musíte se rozhodnout pro plnost závěsu, která může být 0 %, 50 % nebo 100 %. Pokud například potřebujete kulisu pro oblast 20 stop s 0% zakrytím plnosti, budete potřebovat dva 10stopé závěsy.

Na druhou stranu, pokud chcete 100% plnost, budete potřebovat čtyři 10 stop široké závěsy pro stejnou oblast. Rychlý vzorec k zapamatování je tedy vynásobení plochy pozadí dvěma.

A když už mluvíme o kulisách, naučte se, jak vytvořit kulisu pro svatební hostinu, pokud vás to zajímá. Může vám ušetřit náklady a také snadno proměnit váš prostor.

Jak věšíte svatební závěsy?

 • Určete typ stropu a najděte kotevní body pro závěsy
 • Nakreslete si design závěsu podle rozměrů stropu
 • Ověřte si také u místa svatby, zda můžete mít závěsy
 • Přikryjte panely na kotevním bodu a volně zabalte stropní trámy
 • Pokračujte v zavěšování od středu místnosti a její rohy směřujte ven podobně jako při stavbě stanu
 • Připevněte látku ke stropu podle bodů v místě konání; můžete použít hřebíky, oboustrannou pásku, magnetické háčky nebo třeba rybářský drát
 • Přidejte k tkanině závěsu ozdoby, jako jsou girlandy, květiny nebo stuhy
 • Skryjte kotevní body pro stropní závěs pomocí dekorů
 • Jak zahalíte zeď na svatbu?

  Jedno z nejnekomplikovanějších závěsných kulis, které můžete použít na stěnu za svatebním dortem nebo vybraným svatebním ústředním bodem, je kombinace trubek a panelů. Některé společnosti dokonce pronajímají tyto rámy, které si můžete sami postavit na místě.

  Je to podobné jako u záclon, které nasunete na tyče a poté umístíte závěs tam, kde ho potřebujete jako pozadí. V opačném případě můžete zkusit najít body, kde můžete závěs zavěsit naplocho.

  Závěr

  A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, kolik stojí svatební závěsy, což závisí na tom, zda budete látky kupovat, nebo si najmete někoho, kdo vám je dá.

  Obecně počítejte s tím, že utratíte alespoň 300 USD za nastavení nebo 100 USD za závěs. Každý závěsný dvůr může také stát 2 až 5 USD, takže podle toho naplánujte svatební závěsy.

  Doufáme, že to pomůže; Pokud máte další otázky, dejte nám vědět níže.