Jak odstranit fén na vlasy? 4 snadné kroky!

Zajímá vás, jak odstranit fén z oken? Můžete si nechat vyčistit tónování oken z různých důvodů. Možná plánujete prodat svůj automobil a věříte, že odstraněním odstínu se zvýší jeho hodnota, nebo možná budete chtít věci změnit. Možná budete také chtít odstranit tónování oken, protože je rozbité a je třeba je vyměnit.

Bez ohledu na příčinu je čištění tónování oken u specialisty neuvěřitelně drahé. V důsledku toho byste mohli přemýšlet o odstranění odstínu sami.

Pokud je to tak, pravděpodobně se ptáte, jaký je nejlepší přístup. Použití fénu k odstranění odstínu oken je nejúčinnější technikou; k tomu musíte pochopit několik níže uvedených kroků. Tento rychlý průvodce prozkoumá, jak vyčistit tónování oken pomocí fénu. Pojďme se na to podívat do hloubky!

Můžete odstranit fén na vlasy?

Jo samozřejmě! Tónování oken lze odstranit pomocí fénu. Tato technika je nejpreferovanějším přístupem mezi těmi, kteří by chtěli pracovat osobně. Krása fénu by spočívala v tom, že funguje podobně jako vyhřívané pistole a simuluje relativně podobný účinek, jaký by odborník dosáhl při odstranění starého tónování. Teplo fénu pronikne látkou barvy na okna, což umožní, aby bylo snazší vymazat, kdykoli nastane situace.

Při nanášení tónování oken na okna mnoho odborníků používá vyhřívané pistole, aby byla práce s výrobkem jednodušší. Teplo fénu způsobuje roztažení barevných materiálů, což umožňuje snazší aplikaci na okenní rámy. Stejný přístup zahrnuje vymazání odstínu na vašem okně, kdykoli jde o opak. Kvůli zvýšené teplotě fénu se barevný materiál na vašich oknech odlupuje, což usnadňuje čištění. Nyní se podívejme, jak to děláte.

Kroky k odstranění fénu na vlasy

Podívejme se na použití vysoušeče vlasů k odstranění odstínu oken. Pro zjednodušení jsme sepsali pokyny krok za krokem. Aby byl postup co nejjednodušší, postupujte podle těchto jednoduchých kroků v tomto návodu. Zde je návod, jak odstranit fén na vlasy:

Krok č. 1. Zapněte fén

Vysoušečem zahřejte tónování oken na skle vašeho auta. Zapněte fén na nastavení maximální teploty a jděte nahoru k odstínu okna, abyste toho dosáhli. Konce odstínu jsou nejlepší místa k útoku, protože jsou to zranitelné oblasti. Udržujte proto fén ve vzdálenosti 2 palce od rohů barvy na okna, dokud se nezačne loupat. Tento úkol obvykle trvá 1 minutu až 2 minuty. Poté, co se začne loupat, vám musí být umožněno vypáčit pod odstín pomocí prstů nebo žiletky. Možná vás bude zajímat i nejčastější problém s vysoušečem vlasů.

Krok č. 2. Začněte se odlupovat u odstínu

Vysoušeč vlasů byste neměli vypínat vždy, když se barva na oknech začne loupat. Místo toho udržujte fén na tónu a držte od něj stejnou vzdálenost. Jakmile barvu sloupnete, pokračujte v tom, protože teplý vzduch z vysoušeče vlasů začne rozkládat lepidlo, které drží tento odstín na okně. Pokračujte v odstraňování odstínu, dokud se zcela neoddělí od skla.

Krok č. 3. Třete lepidlo

I po odstranění automobilového odstínu by na skle zůstalo málo lepidla. Vezmi si ručník, otře ho. Jemně jej seškrábněte ze skel auta, abyste odstranili lepidlo, aniž byste způsobili další poškození. Mohli byste zjistit, že sklo je stále zabarvené se značkami poté, co se vaše barva okna odloupla od okna. Lepidlo potřebné k upevnění tónování na okno je s největší pravděpodobností vidět na těchto označeních. V důsledku toho se budete muset těchto skvrn dále zbavit. K tomu si vezměte čištění z mikrovlákna. Většina skvrn by měla být zcela vymazána hadříkem, ale všechny přetrvávající skvrny lze odstranit pomocí vysoušeče vlasů.

Krok č. 4. Ukliďte nepořádek

Nyní zbývá pouze umýt okno, abyste odstranili zbytky lepidla. K tomu použijte papírové ručníky a čistič oken, které jste předtím shromáždili. Poté musí být sklo ve stavu jako nové. Tento postup opakujte pro každé okno, které je třeba odstranit tónováním.

Proč byste se chtěli zbavit tónování oken?

Možná budete chtít vymazat odstín okna z různých důvodů:

#1. Bubliny

Vzhledem k tomu, že slunce dopadá na lepidlo nanesené na sklo, může během této doby začít bublinková fólie na skle auta. Sluneční teplo rozkládá lepidlo uvnitř odstínu okna, takže se stává méně přilnavým a odděluje se od skla, což má za následek malé bublinky vzduchu.

#2. Odbarvení

Vlivem slunečních UV paprsků se stříbřitá a nazelenalá zatmavená skla automobilů časem zhorší. Proto byla skvělá možnost vyměnit zastaralé zabarvení oken za nový kousek.

It’s A Wrap!

Tato příručka vám poskytla odpověď na to, jak odstranit fén z oken. Abych to shrnul, tónování z oken můžete odstranit fénem. Toto je preferované řešení, protože se snadno implementuje a nestojí peníze. Vyzkoušejte tento postup, pokud se chcete zbavit odstínu oken. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Možná si také budete chtít přečíst o tom, jak vybrat fén a co hledat u fénu.