Jak vypadá plíseň na podlahách z tvrdého dřeva: Konečný průvodce

Zajímá vás, jak vypadá plíseň na dřevěných podlahách? Přestože plísně z tvrdého dřeva nejsou tak běžné jako v ostatních chovech, stále existuje možnost, že by mohly růst, pokud splňují její požadavky na prosperitu.

Plísně se obvykle objevují v kruhových tvarech doprovázené zatuchlým nebo zemitým zápachem, který je podobný rozpadající se rostlině. Ve skutečnosti vás tyto články provedou různými barvami plísní a jak správně identifikovat černou plíseň, která je považována za nejnebezpečnější.

Druhy forem na dřevěné podlahy

Existuje několik druhů plísní, které rostou na dřevěných podlahách, v závislosti na jejich vzhledu a hlavní příčině. Jako takový nemusíte mít okamžik pokrčení čela nebo škrábání hlavy; snadno uvidíte dřevěnou podlahovou formu, když ji uvidíte.

Skvrny od houby

To se týká plísně, která roste z vodou poškozených dřevěných podlah. Může potenciálně pronikat na tvrdé dřevo po nějakou dobu, ale ne tak hluboko jako ostatní.

Modrá skvrna

Když tato plíseň ztmavne, nyní se jí říká „modrá skvrna“. Důvodem je, že skvrna je obvykle barevně modrá. Existují však také případy, kdy se zobrazí jako šedá nebo černá.

Rozpadající se houby

Spóry tohoto druhu plísně pronikají dovnitř dřeva a nezůstávají tedy pouze na povrchu. Typicky pochází z chronické vody v netěsném potrubí.

Další příznaky formy na dřevěné podlahy

Kromě jeho vzhledu je dalším znakem růstu plísní jeho hlavní příčina. Pokud vaše podlahy z tvrdého dřeva byly nějakou dobu poškozeny vodou, může to vést k napadení plísněmi. Toho si můžete snadno všimnout, pokud máte pocit, že kráčíte po zdánlivě houbovité podlaze.

Plísně mohou být také naznačeny skvrnami od vody. Základním faktem o plísni je, že místy se jí moc neprospívá; to s sebou nese pouze vlhkost a vysokou úroveň vlhkosti.

Bezpečnost na prvním místě

Je důležité, že než dovolíte zvědavosti, aby vás ovládla, musíte dodržovat bezpečnostní opatření. Oblečte se do ochranných pomůcek, jako jsou rukavice, brýle a masky nebo respirátory N-95.

To je zvláště důležité, pokud máte oslabený imunitní systém a zjevně jste náchylní k respiračním chorobám. Plísně by mohly představovat zdravotní rizika a vyvolat určité alergické reakce.

Toxicita plísní se netýká pouze těch, které se nacházejí na povrchu. Pokud ve vzduchu cirkulují spóry plísní, brzy to negativně ovlivní kvalitu vzduchu ve vašem domě.

Jak odstranit plíseň z tvrdého dřeva

Takže teď, když znáte pár tipů, jak identifikovat plísně na dřevěné podlaze, co uděláte, když nějakou uvidíte? Proces čištění se neliší od jiných metod sanace plísní. Stále se můžete rozhodnout pro vyčištění, které neobsahuje žádné formy agresivních chemikálií.

Než cokoli jiného, ​​měli byste provést předčištění. To zahrnuje opravu případného úniku nebo rozlití vody před samotným odstraněním formy. Pokud máte pochybnosti o své schopnosti odstranit plíseň, můžete vyhledat pomoc dřevěného poradce nebo odborníka na sanaci plísní.

Tato osoba nebo společnost vám pomůže s odstraněním plísní, opravou a dokonce i v procesu výměny podlahové desky. Tento článek vám poskytne užitečné rady před přijetím odborníka na sanaci plísní.

Samozřejmě nemůžete pokračovat bez odstranění vybavení pokojů. Ujistěte se, že místo, kam přenášíte nábytek, je oblast bez plísní, abyste se vyhnuli možné kontaminaci plísní.

Pokud jsou vaše domácí věci náhodou napadeny plísní, vyhoďte je a uzavřete do těsné krabice, aby ve vzduchu nekolovaly spory plísní. Ujistěte se také, že otevřete okna nebo zapnete jakýkoli systém čištění vzduchu, abyste se vyhnuli sporám plísní.

Nyní ve skutečném procesu čištění můžete použít jedno z následujících řešení: ocet, bělidlo a odstraňovač plísní. S tím druhým můžete použít Concrobium Mold Control. Tato příručka obsahuje všechny často kladené otázky, které vás provedou všemi potřebnými znalostmi, které potřebujete.

Všechna tato čisticí řešení jsou samozřejmě spárována s kartáčem na čištění, vysavači a podobně. Žádný z nich by také nebyl účinný, pokud nebudete trávit dostatek času, úsilí a zdrojů. Odstraňování plísní je jistě problém, ale nechráníte zde jen svůj domov; ve své domácnosti také pečujete o zdraví všech.

Závěr

Skutečnost, že plísně mohou růst v samotné věci, ve které procházíte, by vás určitě přiměla zeptat se, jak vypadá plíseň na dřevěných podlahách. To může být složité, ale ne bez tipů a triků, které jste se naučili v této příručce.

Musíte si připomenout, že tyto věci by nebyly řádně používány, pokud je nepoužijete okamžitě. Plísně by měly být odstraněny bez prodlení. V opačném případě můžete zažít nejhorší scénář, o který rozhodně nepožadujete.