Co byste měli udělat pro své rodiče 40. výročí svatby

Nedělejte si starosti s tím, co byste měli udělat pro své rodiče ke 40. výročí svatby, protože zde jsou dva fantastické nápady, které jistě ocení. Budeme dokonce diskutovat o tradicích a tématech společných při oslavě 40. výročí svatby.

A co nápady na výročí pro páry, které jsou spolu déle? Pokud jsou vaši rodiče manželé už půl dekády, sepsali jsme také tipy, jak oslavit 50. výročí svatby s rodinou.

2 nejlepší nápady, pokud nevíte, co udělat pro své rodiče 40. výročí svatby

Nápad č. 1. Zopakujte jejich svatbu

Být 40 let vdaná je skutečně úspěch hodný chvály. A co je lepšího nápadu, než dovolit svým rodičům, aby v den jejich 40. výročí svatby znovu vytvořili svou svatbu?

Skutečně jim bude připadat ještě sentimentálnější, když budou moci svou svatbu zopakovat o 40 let později na místě, kde se původně stala. A nejlepší ze všeho je, že to může být fantastická příležitost k focení, kde si na své svatbě zopakují okamžiky a pózy před 40 lety.

Víte, že manželské páry mohou také kdykoli obnovit svůj slib? I když je běžnější, že páry, které slaví výročí svatby ve 25 nebo 50 letech, obnovují své sliby, můžete jim také pomoci udělat tuto dojemnou událost k jejich 40. výročí.

Nápad č. 2. Vydejte se na cestu paměti

Fantastická událost nebo dárek pro vaše rodiče k jejich 40. výročí svatby je výlet do paměti. To se neomezuje na to, že si znovu vytvoří svůj svatební den.

Můžete si udělat jednoduchou večeři nebo piknik, kde také připravíte krátký film nebo slideshow jejich svatebních fotografií a dalších záběrů a klipů, které oslavují jejich vzájemnou lásku.

Můžete také vyzdobit místo jejich obrázky, zazpívat písně, které hrály během jejich svatby, a nechat lidi připít a pronést projev o jejich obdivu k páru. Pro rodiny to může být cenově výhodná varianta a vaši rodiče jistě ocení, že na této intimní oslavě budou jejich nejbližší přátelé a příbuzní.

Jak slavíte 40. výročí svých rodičů?

Co byste mohli udělat k 40. výročí svatby svých rodičů, je uspořádat jim večírek s rubínovou tématikou. Rubín je symbolem 40 let manželství, což může být také vaším ústředním tématem oslavy 40. výročí svatby vašich rodičů.

 • Použijte rubín jako inspiraci pro barvy a dekory na pozvánkách na oslavu výročí
 • Nechte hosty začlenit do svého společenského oblečení červenou
 • Sbírejte oblíbené fotky a písničky svých rodičů pro prezentaci během jídla
 • Připravte oblíbená jídla svých rodičů a případně vytvořte jejich svatební dort i v menší velikosti
 • Použijte rubínově červenou barvu na dekory, jako jsou transparenty, ubrusy, balónky, květinové ozdoby a dokonce i potraviny, které se hodí ke 40. výročí svatby
 • Použijte oslavu výročí jako způsob, jak znovu setkat oblíbené přátele a příbuzné vašich rodičů, jako je intimní setkání
 • Zvažte znovuvytvoření jejich svatby nebo požádejte někoho, aby obnovil jejich slib
 • Hrajte hry inspirované jejich vztahem nebo vzájemnou znalostí
 • Dejte jim rubínové dárky k výročí
 • Připravte si projevy o tom, jak vás jejich manželství inspiruje
 • Zvažte, zda jim dát výlet nebo lázně pro dva

Jaký je tradiční dárek ke 40. výročí svatby?

Symbolem 40. výročí svatby je rubín, díky kterému je i jeho jedinečná červená barva inspirací pro tradiční dárek. Proto můžete zvážit položky s drahokamem rubínem, pokud si nejste jisti, jaký dárek přinést na oslavu 40. výročí svatby.

Páry také ocení věci do domácnosti: kuchyňské náčiní, doplňky do ložnice nebo třeba dekorace do domu. Poté si můžete vybrat věci s rubínově červenou barvou, aby odpovídaly tématu 40. výročí svatby.

Jak mohu ozvláštnit výročí svých rodičů?

Naplánujte večírek s překvapením

Na večírku s překvapením, který nevidí, se vaši rodiče budou na výročí svatby cítit mimořádně výjimečně. Nezapomeňte prozkoumat symbol výročí a použít jej jako téma večírku.

Zarezervujte jim odpočinkovou dovolenou

Dlouhé roky manželské páry si jen zřídka najdou čas pro sebe a dopřejí si romantickou dovolenou. Proč jim neudělit výlet pro dva do jejich oblíbeného místa, restaurace nebo lázní?

Překvapte je zpestřením jejich svatby

Na rozdíl od první svatby bude plánování svatby vašich rodičů jednodušší, protože už jsou manželé. Musíte pouze zajistit místo konání, úředníka a další prvky, aby obřad vypadal romantičtěji a sentimentálněji.

Jedno z jejich dětí může také působit jako obřadník, takže si přečtěte, co si obléct na svatbu, abyste se podle toho připravili.

Dejte jim personalizované dárky

Zatímco běžné dárky k výročí svatby jsou předměty pro domácnost, osobní dárky jsou jen extra jedinečné. Zvažte portréty, nástěnné obrazy, alba, ryté šperky nebo dokonce upgradované snubní prsteny k výročí vašich rodičů.

Závěr

A to je vše! Dozvěděli jsme se, co byste měli udělat pro své rodiče ke 40. výročí svatby: svatební rekreaci nebo večírek plný vzpomínek.

Ruby je také to, co se vám okamžitě vybaví při oslavě 40. výročí svatby. Jak již bylo řečeno, téma večírku a dárky, které můžete dát, mohou být inspirovány rubínově červenou nebo těmi s rubínovými drahokamy.