Jak vyměnit vodou poškozenou zápatí 2×4: 2 úžasné způsoby

Zdá se vám, že vaše základy jsou poškozené vodou? Tento článek ukáže, jak vyměnit vodou poškozené zápatí 2×4.

Základ je důležitou součástí celkové konstrukce vašeho domu. Dokáže udržet vlhkost mimo domov a poskytuje plochou platformu pro stavbu domu.

Co je zápatí?

Zápatí je významnou konstrukční součástí každého domu. Zápatí je jedinou součástí domu, která se většinu času dotýká země.

Jsou také známé jako rozložené zápatí, protože rozkládají váhu domu a umožňují jim přilnout k zemi. Nejlepší analogie k tomu je, když prostrčíte nůž tyčinkou másla.

Zkuste nasadit ostří nože. Jak vidíte, můžete nůž zatlačit do másla poměrně snadno, ale pokud nůž otočíte na stranu, široká čepel je nyní v kontaktu s máslem a nebudete moci čepel zatlačit do másla. pokud má máslo tající měkkou strukturu.

Široká plocha čepele rozkládá sílu směrem dolů na větší plochu, stejně jako patka. Patka nebo patka mohou být na různých úrovních.

Pokud vidíte složité zápatí, může to vypadat, jako by vypadalo jako sada kroků, když zápatí mění výšku, a proto se tomu říká zápatí kroku.

Zápatí je povinné, pokud budova nemá úplné základy. Jedním z příkladů je dům s plným suterénem a garáží vedle něj.

Může voda poškodit nadaci domu?

Poškození základů domu vodou může negativně ovlivnit stabilitu vašeho domu. Může to vést k ohnutým stěnám, prasklinám nebo v nejhorším případě ke zhroucení samotného domova.

K poškození základů domu vodou může dojít různými způsoby. Půda zeslábne, když voda smáčí půdu kolem domu, a to v důsledku povodní, tání sněhu, poškozených vodovodních potrubí a netěsností.

Zde jsou tři hlavní způsoby, jak může voda ovlivnit půdu kolem vašeho domu.

1. Hydrostatický tlak

Hydrostatický tlak se týká síly, kterou působí voda na určitý povrch. Když se voda hromadí kolem domu kvůli okolnostem, jako jsou záplavy a netěsnosti vodovodního potrubí, vytváří to hydrostatický tlak na základy konstrukce.

Hydrostatický tlak může být nebezpečný, protože může způsobit prasknutí základů, což má za následek prosakování základů.

2. Expanzivní půda

Téměř na každém místě můžete pozorovat expanzivní půdy. Expanzivní půdy obsahují minerály schopné absorbovat vodu.

Čím více vody je absorbováno, tím výraznější je nárůst objemu půdy – tento typ půdy tlačí na základ a způsobuje praskliny v podlaze a stěnách.

Tento cyklus roztahování a smršťování klade na domy značný tlak. Poškození se může časem zhoršit, takže je nutné zmírnění vody v základu.

3. Eroze duše

Dešťová voda má potenciál smýt půdu, která nakonec udržuje základy. Mnoho majitelů domů snadno přehlédne příznaky poškození vodou v základech domu, dokud nejsou natolik závažné, že potřebují odborný zásah.

Jaké jsou první známky poškození základů vodou?

Měli byste si povšimnout několika ukazatelů, abyste mohli vyhodnotit, zda voda nezpůsobila poškození vašeho základu. Zde je několik tipů, jak určit včasná varování před poškozením vodou ve vašem základu.

Vznik trhlin

Přítomnost trhlin v základu může znamenat poškození vodou. Tyto praskliny se mohou objevit uvnitř i vně vašeho domu.

Prohýbající se podlahy, horizontální praskliny a praskliny po schodech v rozích naznačují vážné strukturální problémy. Pokud náhodou uvidíte některý z těchto varovných příznaků, musíte kontaktovat odborníka na obnovu vody, aby zkontroloval, zda se nejedná o poškození základů.

Voda v suterénu

Voda hromadící se v suterénu může signalizovat problém s instalací. Je nezbytné zkontrolovat, zda nejsou poškozená potrubí a nefunkční zařízení.

Možnou příčinou může být voda prosakující do puklin ze základů nebo dešťová voda ze střechy. Hromadění vody ve vašem suterénu po prudkém dešti je s největší pravděpodobností výsledkem dvou výše uvedených scénářů.

Akumulace vody v oknech a dveřích

Pokud vidíte, že se vaše dveře a okna neotevírají nebo nezavírají správně, je možné, že se jedná o známky poškození způsobeného nahromaděním vody. Nadměrné množství vody může způsobit deformaci vašich oken a dveří.

V každém případě je důležité zajistit, abyste správně izolovali a zavřeli dveře a okna. Pokud tak neučiníte, následky budou plísně, poškození vodou a účty za opravy.

Stopy plísně

Plíseň potřebuje k přežití dvě věci: vlhkost a organickou hmotu. Stopa plísně může být známkou poškození vodou.

I když některé z nich nevidíte, nepochybně poznáte plesnivý zápach, který může být důsledkem prasknutí základů. Dalším příznakem poškození vodou je rozmočené a plesnivé dřevo.

Metody k posílení základů vašeho domu

Pokud si myslíte, že základy vašeho domu jsou poškozené vodou, je na čase zvážit různá řešení, která vám umožní je opravit. Správná metoda závisí na vaší obytné struktuře.

1. Podchycení

Tato metoda může zvýšit hloubku vašeho základu nebo jej opravit, pokud má značné poškození vodou. Zvažte tuto metodu, pokud má váš dům trhliny širší než ¼ palce.

Několik typů podchycení zahrnuje hromadné zalití, piloty a nosníky, šroubové piloty a konzoly a piloty.

2. Opláštění základů

Tato metoda je vhodná, pokud existují sloupy, které potřebují zpevnění. Pokud přidáváte další zátěž na stěnu prostřednictvím rozšíření, je to nutnost.

K provedení této metody zkonstruuje tým profesionálů betonový plášť pro základy budovy.

Závěr

Nyní, když máte přehled o tom, jak nahradit vodou poškozenou patku 2×4, můžete tuto práci okamžitě provést, pokud máte problém s poškozením vodou v základech vašeho domu. Vždy mějte na paměti rané příznaky poškození vodou, které vám pomohou určit, kdy zavolat pomoc.

Chcete-li získat další související články, můžete kliknout na tyto články a zjistit, co se stane, když je váš domov poškozen vodou a jak opravit vodou poškozené plovoucí podlahové desky.