Jak odstranit zápach plísně z ručníků: 3 úžasné kroky

Pokud se učíte, jak odstranit zápach plísní z ručníků, můžete je vyprat octem. Ten nepříjemný štiplavý zápach na vašem ručníku bude pryč.

Zápach plísně je často indikátorem toho, že v této oblasti roste plíseň nebo plíseň. Vůně je podobná mokré ponožce nebo tlejícímu dřevu, což je nepříjemné.

Protože to může být indikátorem růstu plísní, jakmile zaznamenáte nějaký hrozný zápach uvnitř vašeho domu, je lepší ho prozkoumat a zbavit se ho dříve, než se plíseň nebo plísně začnou množit a šířit.

Pokračujte ve čtení tohoto článku a dozvíte se více o odstraňování zápachu plísní z ručníků, protože budeme diskutovat o podrobnějším průvodci.

Co je plíseň?

Plíseň je houba blízce příbuzná plísním. Mají podobné způsoby čištění a podmínky pro chov.

Plíseň a plíseň mají mnoho společného, ​​ale liší se svou strukturou a barvou.

Plíseň obvykle roste na povrchu. To je důvod, proč je snazší, aby se plíseň objevila než plíseň.

Protože roste pouze na povrchu, je relativně snazší jej vyčistit než plísně, které pronikají povrchy. FEMA také popisuje plíseň jako dřívější příznak plísně.

Co způsobuje zápach plísně na ručníkech?

Pověsili jste si někdy ručníky správně po použití, abyste se po sprchování osušili? Pokud ne, možná jej budete chtít po přečtení tohoto článku pořádně zavěsit.

Ručníky jsou vyrobeny tak, aby byly mokré, ale nejsou určeny k tomu, aby zůstaly vlhké. Ujistit se, že ručník může rychleji uschnout, je nutností.

Co se stane, když jej nezavěsíte správně? No, je velká šance, že tam může růst plíseň nebo plíseň.

Pokud se o to nestaráte, problém s plísňovým zápachem z vašeho ručníku může povýšit na závažnější problém s plísněmi ve vaší skříni, kde ukládáte všechny ručníky a oblečení a dokonce i na pračku.

Zde je návod, jak zabránit plísním ve skříních a jak vyčistit plíseň z pračky, pokud se někdy setkáte s podobnými problémy.

Snadné kroky k odstranění zápachu plísně z ručníku

Zde jsou tři jednoduché a snadné kroky, které můžete udělat ve svém domě, abyste se zbavili toho nepříjemného zatuchlého zápachu z ručníku.

Krok č. 1. Umyjte si ručník bílým octem

Vezměte 1 šálek bílého octa a teplou vodu, a to je to, co byste použili na vyprání ručníku. Naplňte pračku teplou vodou, a pokud má vaše pračka přihrádku na aviváž, nalijte do ní ocet.

Pokud ne, dejte ocet přímo do teplé vody, dejte tam ručník a spusťte pračku. Po umytí ručníku octem by zápach plísně měl být pryč a přetrvávající zápach octa by měl zůstat.

Krok č. 2. Umyjte si ručník jedlou sodou

Další je vyprat ručník buď saponátem nebo ½ šálku jedlé sody. Ručník vyperete saponátem nebo jedlou sodou, abyste se zbavili přetrvávajícího zápachu octa na ručníku.

Pokud chcete, můžete použít svůj běžný prací prášek, ale mohla by také jedlá soda. Tímto krokem vyperte ručník tak, jak byste ho normálně prali.

Kromě odstranění přetrvávajícího zápachu octa, pracího prostředku nebo jedlé sody by váš ručník byl také měkký.

Krok č. 3. Vložte ručník do sušičky

Jak již bylo zmíněno, ručníky jsou vyrobeny tak, aby byly mokré, ale nejsou určeny k tomu, aby zůstaly vlhké. Proto se musíte před uložením ujistit, že je ručník zcela suchý.

Po dvou pracích cyklech ihned vložte ručník do sušičky. Poté se ujistěte, že ručník je zcela zbaven vlhkosti, aby se na něm znovu nemnožila plíseň.

Jak zabránit zápachu plísní

Jak jsme vždy věděli, prevence je lepší než léčba. Zde jsou tipy, jak zabránit tomu, aby váš ručník měl nepříjemný zápach plísně.

V první řadě se vždy ujistěte, že jste ručník pověsili. Správným zavěšením ručníku pomůžete proudění vzduchu a vlhkosti vaším ručníkem a přirozeně vyschnou, místo abyste je jen házeli na podlahu koupelny.

Jejich časté mytí je také jedním ze způsobů, jak zabránit růstu plísní. Ručník používáte vždy po sprše nebo umytí obličeje.

Přesto svůj ručník opakovaně vystavujete vlhkosti a pravděpodobně i nečistotám. Je důležité si ručník jednou za čas vyprat a nechat řádně uschnout, aby se zabránilo růstu plísní.

Závěr

Poté, co jste si přečetli tento článek, jste nyní obeznámeni s tématem, jak odstranit zápach plísní z ručníků. Nyní víte, jak se o své ručníky správně starat a zabránit růstu plísní na nich.

Doufáme, že vám tento článek pomohl a pomohl s vaším problémem s plísní doma. Ujistěte se, že postupujete pečlivě podle pokynů, abyste se příště vyhnuli problému.