Jak vyměnit sklo kamna na dřevo? 5 jednoduchých kroků jen pro vás!

Zajímá vás, jak vyměnit sklo kamen na dřevo? Vyskytl se váš spotřebič v nějakém problému, při kterém je nutné vyměnit sklo, nebo jste jen měli pocit, že ho můžete vyměnit, protože už vypadá starý? Pokud je vaše rozhodnutí ano, jste na správném místě. Zde vám můžeme pomoci zjistit, jak věci dělat, ale efektivněji bez potíží.

Pro začátek musíte vědět, co děláte. Chcete -li mít tyto znalosti, musíte se naučit, jak vyměnit sklo kamen na dřevo. Někdy může být křehký, takže s ním zacházejte opatrně; i když může být starý, stále může být použit pro různé materiály nebo jako náhradní, pokračujme.

Abyste měli k tomuto tématu všechny potřebné informace, které dnes probereme v tomto článku, musíte si toho přečíst více až do jeho závěru. Je možné, že v případě potřeby získáte přehled o některých pojmech, které se mohou v budoucnu hodit. Pojďme se tedy bez dalších okolků vrhnout přímo do toho.

Kroky k výměně skla na kamna na dřevo

Před provedením postupu je důležité vědět, s čím máte co do činění; v opačném případě můžete později čelit následkům. Zde je tedy několik písemných kroků, které byste mohli chtít dodržovat. Použijte je jako vodítko při výměně, jak tedy vyměnit sklo kamen?

Krok č. 1. Příprava před operací skla

Je známo, že kamna na dřevo jsou špinavá kvůli přebytečnému popelu, který zůstal uvnitř spotřebiče. Abyste se vyhnuli kontaktu s povrchem, umístění hromady plastů, novin a čehokoli, co můžete použít k zachycení popela, pomůže vyhnout se nepořádku a špíně kolem pracovního prostoru.

Pokud chcete lepší zabezpečení, můžete všechny noviny k sobě přilepit, aby pěkně držely a držely. Od té doby s ním budete v menším kontaktu, protože noviny se snadno roztrhnou, když na povrch, který je umístěn v oblasti vašeho pracovního prostoru, působí příliš velký tah nebo váha.

Krok č. 2. Čištění dvířek kamen na dřevo

Nyní k této části, protože je to ta, která drží pozici, kterou dnes nahradíme, vyčistěte ji vlhkým hadříkem nebo pokud možno roztokem mýdla a vody. Čištění může nějakou dobu trvat, ale slibuji vám. Všechno bude vymazáno a bude to vypadat, jako by to vypadalo nově.

Pokud můžete odstranit dveře, budete je chtít odstranit z hlavního tělesa, aby se uvolnily některé části. Nebojte se, prosím; je držen pouze závěsy na snadno vyjímatelných, vyměnitelných a mnoha dalších, které chcete s dveřmi dělat. Nyní se přesuneme k dalšímu kroku procesu. Na vašem místě bych věděl, jak nechat kamna na dřevo vypadat jako nová.

Krok č. 3. Demontáž skleněných dvířek ze zařízení

Nyní povolte západky nebo odšroubujte šrouby a vyjměte sklo ze dveří. V případě, že je obtížné vyjmout sklo kvůli nahromadění zbytků, použijte k odstranění skla lubrikant (jedním z příkladů je WD-40) a kleště. Pokud máte potíže s odstraněním skla, nahlédněte do příručky svého majitele.

Jakmile sklenici úspěšně vyjmete, položte ji na místo, kde se jí při některých činnostech nelze dotknout, protože všichni víme, že je dostatečně křehká na to, aby se s ní dalo hrát.

Kromě toho se sklo může pouhým malým dotykem rozbít kvůli své stáří, takže abyste tomu zabránili, vždy s ním zacházejte opatrně. Chcete -li získat další informace, přečtěte si o výměně skla na dvířkách kamen.

Krok č. 4. Výměna těsnění (volitelný krok)

To nutně neznamená, že budete muset vyměnit těsnění, protože naším primárním cílem je vyměnit sklo kamen na dřevo. Toto je volitelné. Pokud chcete vyměnit těsnění, nyní je ideální čas. Odstraňte staré těsnění přicházející ze dveří a poté jej vyměňte za nové. Voila, nové těsnění pro vás.

Přitom zajistěte, aby bylo vše připraveno nebo nastaveno, aby se předešlo dalším zraněním, ke kterým by mohlo dojít při jakémkoli upozornění. Tomu se budeme chtít co nejvíce vyhnout; můžete se popálit, pokud to uděláte bez kontextu. Abyste měli jasnou perspektivu, vězte, jak vyměnit pletená těsnění na kamnech na dřevo.

Krok č. 5. Dokončení a nastavení nového skla na dveře

Po instalaci nového keramického skla do dveří vyměňte západky a utáhněte šrouby. Vždy pamatujte, abyste to příliš netahali. Nadměrné utažení šroubů může způsobit prasknutí keramického skla.

Při vystavení silnému teplu bude vyžadovat určitou oblast k roztažení a tahání šroubů by mohlo rozbít sklo.

Poté můžete vyzkoušet, zda vám to funguje. Pokud ne, raději to začněte dělat znovu od začátku až do posledního kroku, pokud chcete doma dosáhnout těch vynikajících a zcela nových krbových kamen.

Je to Wrap!

Nyní již máte představu o tom, jak vyměnit sklo kamen na dřevo. S tím doufám, že jste se dnes hodně naučili a můžete tato učení, která jste získali, použít pro budoucí použití. Držte je, protože mohou být ve správný čas užitečné nebo nezbytné. Chcete si přečíst více článků o kamnech? Můžete se podívat na to, jak vyčistit rezavá kamna na dřevo. Děkuji za přečtení!