Jak opravit strop poškozený vodou: 5 jednoduchých kroků

Věřte nebo ne, poškození stropu vodou je běžná věc. Proto musí každý majitel domu vědět, jak opravit strop poškozený vodou, pokud se něco takového stane. Vezměte však na vědomí, že než začnete s opravami, musíte nejprve najít a opravit zdroj poškození.

Jednou z hlavních funkcí stropu je zajištění lepší cirkulace vzduchu, která pomáhá zbavit se znečišťujících látek v interiéru a zlepšit teplotu. Reguluje také pohyb světla a zvuku.

Pokračujte ve čtení, protože vám představujeme vše, co potřebujete vědět při opravách stropu poškozeného vodou, a zjistěte, zda na něj můžete uplatnit pojistnou událost.

Jaké jsou příčiny stropu poškozeného vodou?

Netěsné nebo prasklé potrubí

Pokud máte podezření na vodou poškozený strop, měli byste se okamžitě podívat do potrubí a vodovodního systému. Unikající potrubí často zůstává bez povšimnutí, dokud ve svém domě neuvidíte nějaké poškození. Stává se to, když je čára slabá a nedokáže v ní udržet tlak vody.

Starý dům

Když dům zestárne, dojde ke kompromitaci některých konstrukčních částí. Mohlo by to způsobit praskliny ve vašich stěnách a stropech, aby voda prosakovala. Starší dům může také způsobit slabé střešní tašky, které způsobí, že váš strop bude citlivý na vlhkost nebo déšť.

Kroky při opravě stropu poškozeného vodou

Krok č. 1. Nejprve se vypořádejte se zdrojem poškození

Před opravou stropu byste měli nejprve vyhledat zdroj poškození a opravit ho. Zkontrolujte potrubí, vodovodní potrubí, půdní prostory nebo jakékoli jiné místo, kde by mohlo dojít k poškození vodou. Pamatujte, že voda se může šířit a zdroj může být ve skutečnosti daleko.

Jakmile to najdete, rychle najděte způsob, jak to zastavit. Zabráníte tím dalším škodám. Přeskočení tohoto kroku pro vás v budoucnu znamená více oprav.

Krok č. 2. Posuďte oblast

Po vyřešení příčiny poškození se vraťte zpět do místnosti a zkontrolujte rozsah poškození. Poté se lehce dotkněte stropu pomocí rukavic. Podívejte se, jestli je v této oblasti přítomna nějaká mírná vlhkost nebo jsou známky rozpadu.

Tento krok by také mohl být nejlepším časem pro měření částí poškozených vodou. To vám může pomoci při provádění následujících kroků. Nezapomeňte odložit elektrická vedení, aby při rušení stropu nebyla rušena.

Krok č. 3. Odstraňte poškozené materiály

Ujistěte se, že máte všechny své nástroje a produkty nastavené, protože tento krok je zásadní. Oškrábejte a poté plochu nejprve očistěte, aby se odlepila barva ve vašem stropě. Při nošení ochranných pomůcek opatrně odstraňte poškozené materiály řezáním postiženého místa nožem.

Pokuste se získat odstraněný materiál v jednom kuse. To vám pomůže odhadnout, kolik tmelu použijete pro následující kroky.

Krok č. 4. Opravte strop

Opravíte strop pomocí tmelové směsi. Je to směs, která vám pomůže obnovit jakékoli nedokonalosti ve vašich domovech, jako jsou díry, praskliny nebo promáčknutí. Páskovacím nožem rozetřete směs na poškozené místo.

Dávejte si však pozor na částku, kterou dáváte. Nechcete teď skončit s divným hrudkovitým stropem, že? Poté počkejte několik hodin nebo den, než se správně vytvrdí.

Krok č. 5. Utěsněte a natřete

Poté, co počkáte, až směs ztvrdne, použijte brusnou houbu k vyhlazení oblasti a odstranění všech hrudek. Když je vše pěkné a hladké, vezměte si základní nátěr a novou náplast lehce natřete. To pomůže utěsnit barvu, kterou budete dělat později.

Poté najděte barvu blíže barvě stropu. Ještě lepší je, když najdete stejný, jaký jste použili dříve. Namalujte si strop tak, aby odpovídal zbytku.

Kolik to bude stát?

Vzhledem k tomu, že máte doma základní nástroje pro opravy a opravy, bude vás tento projekt stát méně než najímání někoho na jeho dokončení. Pokud se rozhodnete udělat sami, utratíte kolem 17 $ za náplast za materiály. V průměru se najímání profesionálních služeb na opravu stropu poškozeného vodou může pohybovat od 500 do 1500 dolarů.

Tyto odhadované ceny však mohou stále záviset na rozsahu poškození vašeho stropu. Proto je důležité znát indikace poškození vodou, abyste na něm mohli brzy jednat.

Je to kryto pojištěním?

Naštěstí pro vás je obvykle součástí vašeho pojistného krytí strop poškozený vodou. To je však pouze v případě, že byste dokázali své společnosti, že škoda je způsobena platnými důvody, jako je nehoda nebo přírodní katastrofa.

Protože je každá společnost jiná, přečtěte si své pojistné smlouvy. Jakmile jste si jisti, že je váš nárok oprávněný, obraťte se na svého právníka a připravte pojistný proces.

Závěr

Veškeré materiály poškozené vodou vyžadují okamžitou pozornost. Jakmile se naučíte, jak opravit strop poškozený vodou, bylo by nejlepší, kdybyste to udělali hned. Než se pokusíte opravit, vždy zkontrolujte zdroj poškození.

Pokud máte pocit, že jste nevybaveni nebo na to nejste připraveni, můžete se poradit s odborníkem, abyste získali několik tipů. Můžete také zvážit najímání jejich služeb, abyste zajistili optimální výsledky.