Jak vyměnit kryty topení základní desky? 5 snadných kroků!

Chcete se naučit, jak vyměnit kryty ohřívačů základní desky? Nechte nás objevit tyto zvládnutelné kroky, které můžete použít s vánkem. Moji přátelé, chcete-li vědět další podrobnosti, pokračujte v rolování dolů.

Po delší době se kryt základní desky opotřebuje. Někteří spotřebitelé vyměňují kryty základní desky kvůli prasklinám, rzi, změně barvy. Z těchto důvodů většina majitelů domů dává přednost výměně předního krytu, pokud ohřívač základní desky funguje dobře.

Ohřívače základní desky lze v dnešní době snadno vyměnit a k jejich odstranění nebudete potřebovat mnoho nástrojů. Odstranění starého krytu základní desky vyžaduje více času, ale instalace nového krytu je snadná jako blesk. Není tedy třeba se příliš obávat. Tento článek vás provede od demontáže k výměně krytu základní desky.

Postup výměny krytů základní desky

Obvykle jsou kryty základní desky kovové a plastové, ale kdy byste měli vyměnit kryty základní desky? Pokud máte nový vymalovaný nebo zařízený dům, neradi byste se dívali na svůj vybledlý topný systém, nebo v nejhorším případě, když má strukturální poškození, jako jsou praskliny. Pokud nevíte, jak vyměnit kryty topného tělesa, přečtěte si následující kroky a jsou zmatení, kde v topném systému začít. Povede vás, co dělat, a bez potíží je odstraníte sami. Tyto kroky vám také mohou poskytnout informace, než začnete metodu a užitečné nápady.

Vezměte na vědomí, že musíte být opatrní při manipulaci s výměnou, jako je odstraňování starých krytů, předcházení poškození stěn a správa elektrických jističů. I když většina lidí často říká, že odstranění starých krytů vyžaduje čas a je obtížné je odstranit, protože jsou ke stěnám pevně připevněny šrouby, lze to zvládnout. Zabraňte poškození stěn a připevněte kryt základní desky jako profesionál. Pokud jste připraveni se naučit, jak vyměnit kryty ohřívačů základní desky, pojďme na kroky!

Krok č. 1. Vypněte jistič

Při demontáži a opětovné montáži byste měli vypnout elektrický zdroj nebo jistič, abyste zajistili svou bezpečnost při aplikaci metod. Pokud je napájení zapnuté, nespokojte se s odstraňováním nebo odpojováním elektrických vodičů. Mohlo by to způsobit úraz elektrickým proudem nebo v nejhorším případě způsobit smrt. Nechtěli bychom, abyste byli zasaženi elektrickým proudem a vystaveni nebezpečí. Buďte prosím opatrní a nezapomeňte jej vypnout a použít jiná bezpečnostní opatření. Možná vás také bude zajímat, jak fungují jističe.

Krok č. 2. Odřízněte hřebíky a šrouby

V tomto kroku můžete také použít dřevěné podložky. Pomohlo by, kdybyste měli malou vzdálenost mezi stěnou a zadní deskou vašeho topného tělesa. Sejměte dřevěné podložky na zadní desce a odřízněte šroub nebo hřebíky přímočarou pilou. K připevnění zadní desky ke zdi použili šrouby nebo hřebíky. Pomocí dřevěných podložek je můžete rychle odříznout. Pokud nemáte doma žádné dřevěné podložky, můžete použít kovové nebo plastové podložky. Slouží stejnému účelu, ale mnozí preferují dřevěné podložky.

Krok č. 3. Odstranění backplate

Nyní, když jste odřízli šroub a hřebíky spojující zadní desku od stěny, je čas, abyste zadní desku odstranili. Nejprve však musíte odstranit tlumič tak, že jej narovnáte na všech závěsech a poté tlumič uvolníte. Podržte topné těleso a pomocí plochého šroubováku vyjměte spodní zadní desku z věšáků. Vysuňte zadní desku zezadu a vytáhněte ji nahoru. Poté zadní desku zlikvidujte.

Krok č. 4. Vyčistěte topný systém

Před výměnou krytu základní desky vyčistěte také topný systém! Čištění topného systému nevyžaduje přílišnou sílu a lze jej provést okamžitě. Tento krok tedy pravděpodobně zabere pouze jednu až dvě minuty, v závislosti na tloušťce prachu nahromaděného v průběhu času. K odstranění prachu a nečistot můžete použít vysavač nebo foukač. V rámci těchto dvou je vakuum mnohem lepší. Foukač tuto práci zvládne, ale na rozdíl od vysavače nebudete mít potíže s čištěním nečistot nebo prachu, které budou stříkat na podlahu. Pokud doma nemáte vysavač nebo foukač, můžete použít suchý hadřík. Umístěte látku na povrch topného systému a odstraňte prach zezadu dopředu. Opakujte, dokud důkladně neodstraníte prach a nečistoty.

Krok č. 5. Připevněte ramínka a zadní desku

Nyní musíte připojit věšák a černou desku. Dřevěné trny si musíte označit, abyste určili, kam přibít nebo přišroubovat zeď. Nasuňte nový závěs a zadní desku na zadní stranu topného systému. Poté, co je úspěšně nasunete, zacvakněte věšáky a přišroubujte nebo přibijte je na místo, abyste připevnili zadní desku ke zdi. Získejte svůj nový tlumič, připojte jej k zadní desce a připevněte koncovky. Otočte kryty, zarovnejte přední kryt, zaklapněte jej na závěs a zavřete koncové kryty. Viola! Zvládli jste to, poslední krok!

It’s A Wrap!

Nyní, když jste objevili kroky, jak vyměnit kryty ohřívačů základní desky u vás doma, můžete tuto práci provést osobně. No, není třeba šetřit nebo držet peníze, abyste zaplatili profesionálovi, aby to udělal. Vždy je dobré vyměnit nebo opravit domácí zařízení nebo spotřebiče svépomocí. Máte-li další otázky, obraťte se na odborníka, který vám poradí. Nejlepší je také vědět, jak čistit topné těleso základní desky a co je topení s hydronické základní lištou.