Jak se zbavit padlí na rostlinách konopí: 3 kroky

Prvním krokem, jak se zbavit padlí na rostlinách konopí, je kontrola a posouzení rozsahu kontaminace. Zbytek kroků je napsán níže, takže čtěte až do konce.

Co je plíseň?

Plíseň má dva druhy, které jsou práškovité a ochmýřené. Jeho barva se pohybuje od bílé po světle žlutou, a proto jej lidé mylně považují za rané znamení plísně.

Plíseň se však od plísně liší, ta má rozmazanou nebo slizkou strukturu a tmavší barvy. I když to první svým způsobem předchází druhému tím, že připravuje prostředí a činí ho přívětivějším pro plíseň.

Další věc, která odlišuje plíseň od plísně, jsou místa, na kterých se rozhodnou usadit; padlí, je to specifické pro organickou hmotu. Na druhou stranu je plíseň nevybíravá a může růst téměř v jakékoli oblasti, pokud jsou splněny podmínky.

Píseň

Pojďme se vypořádat s typy plísní, přičemž prvním z nich je padlí. Tento typ plísně je způsoben houbami a obvykle roste na horní straně listů rostlin.

Pokud tedy chcete zkontrolovat své rostliny konopí, zda nerostou padlí, zkontrolujte horní stranu listů. Lze je však nalézt i na dně, i když zřídka.

V souladu se svým názvem vypadá padlí jako posypaný prášek na listech, takže vás nemusí vyděsit ve srovnání s tím, když na povrchu roste plíseň. Navzdory svému neohrožujícímu obrazu poškozuje padlí vaše rostliny.

Kromě práškového obrázku této plísně ji můžete identifikovat také podle poškození, které způsobila. Například zkadeřené a zbarvené listy mají tendenci poukazovat na existenci padlí.

Zde je článek o tom, jak identifikovat padlí pro usnadnění procesu odstraňování plísní.

Plesnivost

Dalším typem plísně je plíseň způsobená vodní plísní (Plasmopara viticola). Na rozdíl od padlí se tato nachází na spodní straně listů rostlin, takže je obtížnější ji detekovat.

Jedním z příznaků růstu plísně je změna barvy. Mezi další příznaky patří žluté nebo hnědé skvrny.

Zhoršení se netýká pouze vašich listů, ale i větví. To je důvod, proč odborníci mají tendenci varovat majitele rostlin před nebezpečím plísně.

Jaké jsou příčiny růstu padlí?

Hlavními příčinami obecného růstu padlí jsou podmínky, které potřebuje k růstu, jmenovitě vlhkost, kyslík a zdroje potravy. Pro rostliny existuje další riziko, kterým je vzdálenost mezi rostlinami.

Problémy s vlhkostí mohou být způsobeny přemokřením rostlin nebo nedostatečným prouděním vzduchu mezi rostlinami, které nevysychají tak, jak by měly. Vadné odvodňovací systémy ve vaší konopné farmě mohou také vést k růstu plísní.

Špatná cirkulace vzduchu zvyšuje riziko růstu plísní kvůli ztížené době schnutí. Kromě toho mají přeplněné prostory tendenci živit houby, protože jim poskytují bohatý zdroj potravy.

Podporuje také rychlé šíření hub z jedné rostliny na druhou. Než se nadějete, celá vaše řada konopí má odbarvené listy a na ní padlí.

Mezi poslední rostlinně specifické příčiny růstu padlí patří přehnojení. Vaše rostliny rostou dříve, než se očekávalo, není vždy dobrým znamením; pokud něco, zanechává je zranitelné vůči padlí.

Kroky, jak se zbavit padlí na rostlinách konopí

Krok č. 1. Zkontrolujte poškození

Před použitím komerčních nebo přírodních prostředků se pokuste zjistit, zda je poškození zvládnutelné. Pokud je poškozených jen pár rostlin a pár listů, pak listy otrhejte.

Pokud mírný počet infikovaných rostlin a škubání listů nepomůže, zvolte přírodní prostředky. Také vždy zvažte komerční ošetření jako poslední.

Krok č. 2. Přírodní prostředky

Chcete-li se zbavit padlí na rostlinách konopí, můžete použít několik přírodních řešení. Jedním z nich je použití jedlé sody ve spreji.

Vše, co musíte udělat, je smíchat galon vody a lžičku jedlé sody v rozprašovači. Poté nastříkejte roztok na postižené místo a nechte ho tam.

Následující den oblast zkontrolujte a v případě potřeby nastříkejte další roztok.

Dalším přírodním prostředkem je jablečný ocet. Na galon vody smíchejte dvě až tři lžičky octa.

Proveďte stejné kroky jako roztok jedlé sody.

K hubení plísní můžete také použít peroxid vodíku. Smíchejte lžíci na galon vody a nastříkejte na listy kontaminované plísní.

Nechte to na den a vraťte se k tomu další den. Nastříkejte roztok na místo podruhé a počkejte přes noc, poté jej znovu nastříkejte další den.

Krok č. 3. Komerční produkty

Pro komerční produkty můžete použít Banish, silný zabiják plísní, který vás padlí během chvilky zbaví.

Závěr

Po procesu odstranění musíte opravit způsoby, jak se vyhnout budoucímu růstu. Zde je článek, který vám může pomoci, protože mluví o tom, jak předcházet plísním mimo dům.

Protože se vaše konopná farma nachází mimo váš domov, růst plísní z tohoto místa může také poškodit vaše venkovní prostory. Proto musíte být informováni o preventivních opatřeních kromě procesu odstraňování.