Jak vyjmout čerpadlo z tlakové myčky Troy-Bilt? 4 snadné kroky!

Zajímá vás, jak vyjmout čerpadlo z tlakové myčky Troy-Bilt? Tento článek vás provede rozšířením znalostí, které přímo vyřeší váš problém. Mohou existovat stovky důvodů, proč vyjmout čerpadlo z tlakové myčky, někdy to může být kvůli jakékoli závadě, jindy je možná budete chtít vyčistit.

Odpojení starého čerpadla od pračky je jen otázkou několika kroků. Jsme si jisti, že máte potenciál dokončit tuto opravu bez jakýchkoli potíží nebo problémů s tlakovou myčkou.

Před vším ostatním si nejprve ujasněme, o jaké čerpadlo tlakového ostřikovače se jedná. No, čerpadlo je připojeno pod tlakovou myčkou s motorem. Tlaková myčka Troy-Bilt má vertikální čerpadlo se třemi nohami a třemi přírubami plynového motoru. Má vestavěný tlakový regulační ventil a systém chemického vstřikování. Spouštěcí a tepelné pojistné ventily zvyšují výkon čerpadla tím, že umožňují bezpečné a pohodlné použití. Takže bez dalších řečí se do toho vrhněme rovnou.

Proč vaše tlaková myčka netěsní?

Existuje jeden důvod, proč plánujete odstranit staré čerpadlo, a to je netěsnost ve vašem čerpadle. Ale počkejte, může být nějaký jiný problém s vaší tlakovou myčkou, který způsobuje únik. Tyto dva hlavní problémy poškozují ostřikovací systém a v důsledku toho dochází k úniku.

#1. Opotřebované čerpadlo

Vypouštíte z pračky před použitím vodu? Pokud je vaše odpověď ano. To je skvělá praxe a každý by ji měl dodržovat. Ale pokud tak neučiníte, musíte si z toho vytvořit zvyk. Vodu vždy vyčistěte stisknutím spouště tlakové myčky. V opačném případě vzduch uvízlý uvnitř poškodí plunžry, zpětné ventily a vypouštěcí ventil. To vše jsou hlavní funkční části čerpadla, a pokud dojde k jejich poruše, dojde k poruše i čerpadla. Netěsnost bude pozorována ve vaší tlakové myčce Troy-Bilt a výměna starého čerpadla je jediným řešením tohoto problému.

#2. Nefunkční tepelný pojistný ventil

Jak jeho název napovídá, tepelný pojistný ventil je inteligentně navržen tak, aby udržoval teplotu tlakové myčky. Tento ventil může být příčinou úniku z čerpadla. Ale proč? Protože když zapnete tlak ostřikovače, nezačínejte s čištěním terasy nebo domácího obkladu. Voda uvnitř pračky se ohřívá díky nepřetržitému přívodu elektřiny. Tepelný pojistný ventil začne vypouštět vodu ven, aby mohla studená voda vstoupit do čerpadla.

Zjistili jsme, že nikdy nenechávejte tlakovou myčku Toy-Bilt spuštěnou, když se nepoužívá. Tento zvyk nejen zabrání úniku čerpadla, ale také ušetří energii. Ale pokud, je pozorován nepřetržitý únik z tepelného pojistného ventilu. Možná bude potřeba vyměnit

#3. Staré čerpadlo

Třetím důvodem netěsnosti čerpadla může být čerpadlo, které se používá již delší dobu, jelikož víme, že životnost spotřebičů a jejich částí končí po letech, kdy nám sloužily. Své tlakové myčce můžeme vdechnout nový život jednoduchou výměnou čerpadla po jeho vyjmutí. Zde je definitivní průvodce čerpadly tlakových myček.

Postup vyjmutí čerpadla z tlakové myčky Troy-Bilt

Uvedli jsme jednoduché kroky, které vám pomohou pochopit úplný postup, jak vyjmout čerpadlo z tlakové myčky Troy-Bilt poté, co zjistíte, že čerpadlo je hlavním důvodem netěsnosti ve vašem Troy-Bilt. Nyní jste připraveni vyjmout staré čerpadlo.

Krok č. 1. Přemístěte tlakovou myčku

Odpojte vysokotlakou a chemickou hadici od tlakové myčky. Umístěte pračku do zvýšené polohy, jako je stůl nebo stůl. Nebo jej můžete vyklopit pomocí rukojeti. Čerpadlo se tak stane snadno přístupným, takže vaše práce bude jednodušší a pohodlnější. Odstraňte kabel zapalovací svíčky z motoru.

Krok č. 2. Odšroubujte čerpadlo

Najděte šroubovák správné velikosti jako montážní šroub, který spojuje čerpadlo s tlakovou myčkou z vaší krabice s nářadím. Začněte odšroubovávat šrouby ze spodní strany čerpadla. Po odstranění matice odložte. Určitě se ptáte, proč čerpadlo nevychází. Důvodem je, že je pevně připevněna klíčem k tlakové myčce a není to jen otázka tří montážních šroubů k odstranění čerpadla. K promazání čerpadla musíte nastříkat penetrační olej. Zjistěte, jaký druh oleje pro čerpadlo tlakových ostřikovačů.

Krok č. 3. Zkontrolujte čerpadlo, zda nemá nějaké problémy

Po namazání počkejte 5 minut, aby čerpadlo absorbovalo olej. Potom zatřeste pumpičkou páčidlem a s bouchnutím spadne. Nyní můžete vyřešit jakýkoli problém s pumpou. Zda vyměnit celou sestavu čerpadla nebo vadnou část, kterou může být O-kroužek, zpětný ventil nebo plunžry.

Krok č. 4. Pořiďte si nové čerpadlo

Až budete hotovi s demontáží starého čerpadla a plánováním jeho výměny, ujistěte se, že si jedno objednáte po zadání správného čísla modelu vaší pumpy nebo tlakové myčky. Tímto způsobem obdržíte stejnou pumpu jako předchozí. Zde je návod, jak vyměnit olej čerpadla tlakového ostřikovače.

Bezpečnostní opatření pro odstranění

Vyberte si venkovní místo pro svou tlakovou myčku Troy-Bilt, ať už ji používáte nebo opravujete. K tlakové myčce musí být ze všech stran volný prostor 5 palců. Toto bezpečnostní opatření do značné míry sníží riziko požáru.

Je to obal

Odpověď na to, jak vyjmout čerpadlo z tlakové myčky Troy-Bilt, je mnohem jednodušší, než jste očekávali. K zahájení této opravy potřebujete šroubovák a penetrační olej. Oprava spotřebičů je uspokojivá. ne?