Jak používat tlakovou myčku efektivněji? 2 nejlepší způsoby!

Víte, jak efektivněji používat tlakovou myčku? Můžete to dvěma snadnými způsoby; tyto věci budete vědět, když se ponoříte do tohoto článku hlouběji.

Měli byste si uvědomit, že tlakové myčky spotřebují přibližně 2 až 10 galonů vody za minutu. Lehké tlakové myčky spotřebují v průměru kolem 180 galonů vody za hodinu. Toto množství je srovnatelné s mytím nádobí v umyvadle, obvykle se pohybuje od 2 do 5 GPM.

Vysoce zatížené tlakové myčky spotřebují přibližně 10 GPM nebo 600 galonů vody za hodinu. Ve srovnání se zahradními hadicemi, které spotřebují zhruba 780 galonů vody za hodinu, spotřebovávají tlakové myčky velmi málo vody.

Množství vody používané tlakovou myčkou lze snížit použitím vlažné vody, což zkracuje dobu potřebnou k čištění. Množství vody použité tlakovou myčkou je pokryto do hloubky níže. Když se dále ponoříte do tohoto článku, zjistíte množství vody spotřebované tlakovou myčkou. Udělejte si čas a přečtěte si to!

Voda spotřebovaná elektrickou tlakovou myčkou

Kolik vody tedy tlaková myčka spotřebuje? Obecně platí, že pokud máme co do činění s lehkou myčkou, tlakové myčky spotřebují zhruba 2 galony vody za minutu. Roli hraje model, který používáte, značka a další faktory. Typické vysoce kvalitní zařízení poskytne přibližně 1,8 GPM nebo 2100 PSI s extrémními tlaky pro domácí použití.

Na druhou stranu tlakové myčky spotřebují podstatně více vody každou minutu, 8 nebo 10 galonů vody za minutu. Vše se liší podle typu, který používáte: čím je pračka účinnější, tím větší má tlak vody, a proto spotřebuje málo vody.

Většina tlakových myček má automatický uzavírací ventil, který zabrání nepřetržitému proudění vody, když čistíte vozidlo nebo jiný povrch. Podle zpráv mohou takové technologie ušetřit přibližně 70 galonů sladké vody každých 10 minut úklidové služby.

Proud vody z komerční tlakové myčky je pozoruhodně stlačen. Nejjemnější tlakové čističe snižují výtok z kohoutku na přibližně 5 galonů za minutu. To je typický výkon čističe 4000 PSI, přestože je pro většinu lidí jejich cena brání dosahu. Přečtěte si toto bezpečnostní upozornění pro tlakovou myčku.

Způsoby, jak používat tlakovou myčku efektivněji

Můžete podniknout konkrétní kroky k využití tlakové jednotky a zároveň snížit množství spotřebované vody ještě více, než je možné. Zde je návod, jak efektivněji používat tlakovou myčku:

#1. Použijte horkou vodu

Čištění různých povrchů teplovodní tlakovou myčkou se zdá efektivnější než mytí studenou vodou. Teplá voda je výhodnější, protože pomáhá účinněji odstraňovat nečistoty. Snižuje také námahu při mytí a množství potřebného čisticího prostředku. V důsledku toho budete potřebovat méně vody.

Pokud je to možné, musí mít použitá voda teplotu mezi 160 a 210 stupni Fahrenheita. Pokud takové zařízení potřebujete pro nenáročné domácí úklidové práce, stačí přenosné tlakové čerpadlo na horkou vodu, které spotřebuje mnohem méně než 5 hodin týdně.

#2. Správné mytí

Nevypustíte více vody, než je potřeba, pokud pochopíte, jak se správně prát, čímž ušetříte vodu. Před nanesením čisticího prostředku při čištění automobilu zvažte nejprve mírné namočení. Šetříte tak vodu, protože po použití čisticího prostředku stačí opláchnout a je hotovo. To bude trvat jen několik minut. Mohli byste vypít jen asi 9 až 15 litrů vody, pokud to děláte správně.

Co ovlivňuje spotřebu vody u tlakové myčky

Měli byste se naučit, že spotřebu vody tlakové myčky ovlivňuje několik věcí.

#1. Způsob, jakým jej využíváte

Množství spotřebované vody je ovlivněno silou proudění vody, teplem, tlakem a čisticím roztokem použitým při použití tlakové jednotky. V podstatě ovlivní, jak rychle můžete povrch vyčistit. Pokud například jednoduše použijete studenou vodu, bude odstraňování nečistot mnohem obtížnější. Navíc vás tvrdá voda nutí používat více čisticích roztoků a vyžaduje extra výkon a vodu, aby se dobře umyl. Pokud tedy nebudete dbát těchto podrobností, může se stát, že budete platit vyšší účet za vodu, než jste zamýšleli.

#2. Operace

To, co s tlakovou myčkou uděláte, ovlivní úroveň spotřeby vody. K mytí příjezdové cesty nebo terasy musíte použít středně nebo silně tlakovou myčku. V těchto strojích lze použít 2 300 až 2 500 PSI spolu s 2,2 a 2,3 litry za minutu. Lehká elektrická myčka by však stačila, pokud jednoduše umyjete plavidlo nebo automobil. Využitá voda by byla 1,4 až 1,6 galonu každou minutu, s PSI 1 400 až 1 750.

It’s A Wrap!

Byli jsme rádi, že všichni pochopíte, jak používat tlakovou myčku efektivněji. Je důležité vědět, jak tlaková myčka funguje. Jak bylo uvedeno výše, tento gadget spotřebuje méně vody, což z něj činí výraznější dlouhodobou úsporu vody. Je také mnohem efektivnější při úklidu, takže to byla velká výhra. Pokud jednou za čas použijete myčku k čištění vozidla nebo terasy, může lehká tlaková myčka ušetřit více vody. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Přečtěte si související články; vědět, jak používat tlakovou myčku Sun Joe, jak používat tlakovou myčku Greenworks a jak používat tlakovou myčku Honda.