Jak Mít Malou Svatbu S Velkou Rodinou

Pokud chcete vědět, jak uspořádat malou svatbu s velkou rodinou, vyzkoušejte dvě věci, abyste nikoho neurazili. V dnešní době je v pořádku upřednostnit při svatbě praktičnost, zvláště když se musíte držet konkrétního rozpočtu.

Doufáme, že vám tento průvodce pomůže k té nejlepší svatbě, ale také vám doporučujeme přečíst si tipy, jak někoho požádat, aby byl na vaší svatbě. Tímto způsobem můžete sdělit svá očekávání ohledně jejich přítomnosti.

Jak uspořádat malou svatbu s velkou rodinou

Dobře komunikujte

Začněte tím, že se ujistíte, že jste sdělili všechna očekávání, která od svatby chcete. To znamená šířit zprávu o své touze po intimní svatbě již na zásnubní párty.

Můžete také požádat členy své rodiny, aby zmínili, že jste se rozhodli pro malou svatbu, takže nikdo nebude předpokládat, že by mohli být pozváni okamžitě. Musíte začít vytvářet a dokončovat seznam hostů lidí, kteří chcete být na vaší svatbě, takže budete konzistentní, když se vás zeptáme, kdo je pozván.

Tím, že včas sdělíte, že preferujete malou svatbu, se můžete vyhnout nedorozuměním nebo nechat některé lidi, aby si to vzali osobně, když zjistí, že nejsou pozváni. Také brzy nastavujete očekávání, že budete počítat s blízkými rodinnými příslušníky, kteří to rozšíří.

Nastavte hranice

Druhým tipem, jak uspořádat malou svatbu i přes velkou rodinu, je zajistit, že se budete držet svých hranic. Nepodléhejte tlaku rodinných příslušníků na velkou svatbu, zvláště když nemůžete nebo nechcete.

Některé páry mohou také preferovat intimní obřad pouze s těmi nejdůležitějšími lidmi. Jen se ujistěte, že jste klidní, ale asertivní pokaždé, když někdo představí myšlenku uspořádat větší svatbu.

Nechcete působit agresivně, protože to může vyvolat hádky a potenciál zranit city ostatních lidí. Pamatujte, že někteří lidé to nedostanou, ale to je v pořádku, protože svatba je o vás a vaší drahé polovičce a vždy můžete oslavit s ostatními členy rodiny jindy.

Jak sdělíte širší rodině, že máte malou svatbu?

Přidělte lidem, aby šířili slovo

Nejlepší způsob, jak říct širší rodině o svém plánu na malou svatbu, je říct svým nejbližším členům rodiny, aby to šířili dál. Můžete dokonce zvážit přidělení svých rodičů nebo sourozenců, kteří vysvětlí vzdáleným příbuzným a nepřímým členům rodiny, proč nebudete mít velkou svatbu.

Pravděpodobně tyto členy rodiny znají lépe a přistupují k nim mnohem efektivněji. Nezapomeňte uvést důvody, jako je rozpočet nebo osobní preference, aby to bylo pro nezvané srozumitelnější.

Zmiňte se o tom na sociálních sítích

V dnešní době není pochyb o tom, že sociální média jsou nejlepším způsobem, jak oslovit více lidí o vašich záměrech. Můžete například nenuceně, ale pevně zmínit, že svou svatbu udržujete malou, a dále ujasnit, že se jí má zúčastnit pouze nejbližší rodina a nejbližší přátelé.

Navíc to pro vás představuje příležitost, jak vás kontaktovat širší a vzdálení rodinní příslušníci. Svou touhu udělat intimní svatbu si můžete ujasnit, jakmile vás osloví, za předpokladu, že mohou přijít.

Jak uděláte jednoduchou svatbu s velkou rodinou?

Omezit počet hostů

Poté, co se ujistíte, že jste hostům řekli svůj záměr a stanovili jste si hranice s nepřímými členy rodiny, bylo by nejlepší si to více ujasnit ve svatební pozvánce.

Omezte plusové jedničky nebo zvažte zásadu zákazu dětí, abyste zajistili, že svatba bude malá. Omezením plus-1 můžete zůstat ve svém seznamu hostů a to, že nemáte děti, znamená, že nepotřebujete další chůvy.

Najděte alternativu k oslavě s nezvanými

Nikdo nechce mít špatné vztahy s žádným členem rodiny. Proto stále můžete oslavovat s nezvanými jiným způsobem, jak je přimět, aby se cítili součástí nové kapitoly vašeho života.

Můžete například uspořádat večírek, na který se mohou zúčastnit členové širší rodiny, vzdálená rodina a známí. Můžete uspořádat i větší hostinu i s intimním svatebním obřadem, aby mohla oslavit celá rodina pohromadě.

Je malá svatba neslušná?

Mít malou svatbu není nezdvořilé, protože je to nakonec pro nevěstu a ženicha a lidi, které chtějí vidět na obřadu. Kromě toho může být pořádání velké svatby nepraktické, zvláště s omezeným rozpočtem.

Můžete být například na pochybách, kdo platí za svatbu v destinaci, zvláště když je seznam hostů dlouhý. Nebylo by fér, že se nedočkáte vysněné svatby a spokojíte se s něčím, co se vám nelíbí, jen proto, abyste ubytovali lidi, kteří vám nejsou ani blízcí.

Některé páry také preferují intimní oslavu, aby byl obřad hlubší a osobnější. Volba malé svatby proto není špatná, pokud ji jemně, ale pevně sdělíte své rodině a přátelům.

Závěr

A to je vše! Naučili jsme se, jak uspořádat malou svatbu s velkou rodinou dobrou komunikací a stanovením hranic.

Tyto dva tipy vám pomohou držet se svého přání, aniž byste uráželi ostatní. Doufáme, že to pomůže; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.