Jak vyčistit sporák z nerezové oceli bez poškrábání? 4 úžasné tipy!

Přemýšlíte, jak vyčistit nerezový sporák bez poškrábání? Existují čtyři skvělé tipy, o které se s vámi podělím. Sporáky jsou skutečně základní položkou v kuchyni. Jedním z tajemství čištění kuchyně je tedy udržovat váš sporák čistý.

Vařič se používá k vaření chutných a zdravých jídel, bez sporáků je vaření nemožné. Pokuste se vyčistit sporák po každém vaření. Vařit jídlo na špinavém a špinavém sporáku je také škodlivé pro vaše zdraví. Chraňte své sporáky a veškeré kuchyňské potřeby před prachem a nečistotami.

Nerezová kamna vyžadují zvláštní péči při čištění; tato kamna velmi brzy zreziví. Chraňte nerezová kamna před vlhkostí. Nerezové sporáky jsou však považovány za nejkrásnější předmět v kuchyni, který zvyšuje krásu vaší kuchyně. Existuje mnoho dalších věcí, které byste o tomto tématu měli vědět. Bez dalších řečí, pojďme číst dále!

Co jsou kamna z nerezové oceli?

Pokud chcete, aby vaše kuchyně vypadala sofistikovaně a ostře, použijte v kuchyni nerezový sporák. Nerezová kamna vypadají úchvatně a zvýrazňují celkovou krásu vaší kuchyně, ale jeden problém je, že velmi rychle zreziví.

Nepokládejte na kamna mokré kovové předměty; mohlo by to poškodit váš sporák. Při čištění nerezových sporáků buďte opatrní, protože tyto sporáky se drhnutím poškodí. Zajímá vás, jak vyčistit nerezový sporák bez drhnutí? Existuje mnoho dalších alternativ, jak kamna místo tření čistit. Některé cenné rady k čištění sporáku jsou popsány níže.

Tipy, jak vyčistit sporák z nerezové oceli bez poškrábání

Jak tedy vyčistit nerezový sporák bez poškrábání? Nerezová kamna se velmi rychle poškrábou, proto k čištění nerezových sporáků nikdy nepoužívejte drtiče a drátěnku. Kdykoli použijete sporák pro účely vaření, zůstane na ocelovém sporáku trochu tuku; pokud skvrny a mastnota sedí na sporáku, je těžké je setřít.

Různé praktické a snadné tipy vám pomohou vyčistit nečistoty z nerezových povrchů kamen. K odstranění mastnoty a odolných skvrn na sporáku můžete použít mnoho domácích chemikálií a čisticích prostředků. Nikdy nedrhněte kamna! Poškodil povrch vašeho nerezového sporáku. Tipy pro čištění nerezového sporáku jsou uvedeny níže:

#1. Pravidelný úklid

Pokud váš nerezový sporák vypadá hodně zaneřáděný a špinavý, je ten správný čas ho vyčistit. Za tímto účelem pravidelně čistěte sporák, použitý saponát a vodu. Vezměte misku s teplou vodou a přidejte do ní mýdlo. Dobře promíchejte, aby vznikl roztok. Pro dobrý výsledek používejte vždy vlažnou vodu.

Nalijte roztok na vrchní desku z nerezové oceli. Nechte roztok několik minut na povrchu, poté otřete varnou desku měkkým ručníkem a hadříkem z mikrovlákna. Otření vám pomůže odstranit mastnotu a odolné skvrny na varné desce.

#2. Pomocí jedlé sody

Použitou jedlou sodu a vodu k čištění nerezového sporáku. Jedlá soda má antibakteriální čistící vlastnosti, pomáhá čistit skvrnu. Pro účely čištění vezměte jedlou sodu a přidejte ji do teplé vody. Dobře to promíchejte, dokud se nestane hustou pastou podobnou zubní pastě.

Před nanesením pasty otřete varnou desku běžným čisticím prostředkem na nádobí a vodou. Poté naneste pastu na povrch sporáku, který je velmi znečištěný. Nechte směs několik hodin; poté povrch otřete suchým hadříkem. Udržujte zarážku sporáku z nerezové oceli v dostatečné vzdálenosti od drhnutí. Poznejte 22 výhod a použití jedlé sody.

#3. Leštění

Dalším velmi účinným způsobem čištění nerezového sporáku je leštění varné desky. Za tímto účelem použijte malé množství octa a nalijte jej na skvrny na varné desce. Po nějaké době otřete povrch měkkým hadříkem z mikrovlákna, nebo můžete použít i měkkou houbičku. Pokud na sporáku z nerezové oceli zůstanou nějaké zbytky, vezměte další měkký hadřík a ponořte ho do oleje na vaření.

Nyní s ním vyčistěte nerezový sporák. Během čištění zjistíte, že povrch varné desky vypadá velmi leskle a uhlazeně. Pomocí těchto tipů se zbavíte všech skvrn na ocelovém sporáku, aniž byste jej poškodili.

#4. Pomocí komerčního čističe

Dalším řešením, jak se zbavit skvrn a mastnoty z nerezové zarážky sporáku bez drhnutí, jsou komerční čisticí prostředky. Pokud výše uvedené metody nefungují dobře, použijte čisticí prostředek.

Vždy používaný komerční čistič nerezové oceli, který je speciálně vyroben pro účely čištění. Naneste tento čisticí prostředek na zašpiněný povrch varné desky a nechte povrch zaschnout. Před aplikací čisticího prostředku na povrch sporáku se ujistěte, že neobsahuje abrazivní sloučeniny, jako je chlór, fluor a brom. V opačném případě poškodí povrch varné desky. Nikdy také nepoužívejte čisticí prostředek, který obsahuje lihoviny, alkohol a podobně. Na nerezovém sporáku mohou postupem času vytvářet rez.

Je to obal!

Hledáte tipy na čištění nerezových sporáků bez drhnutí nebo škrábání? Pak si jen důkladně přečtěte tento článek a pochopíte, jak vyčistit nerezový sporák bez poškrábání, přátelé! Přečtěte si také, jak odvzdušníte peletová kamna a jak vyčistit skleněnou desku sporáku jedlou sodou.