Nejlepší průvodce ve čtyřech krocích, jak dostat zápach plísně ze skříněk

Ptali jste se „jak dostat zápach plísně ze skříněk“? Všimli jste si někdy zápachu vycházejícího z vaší kuchyně nebo koupelnových skříněk, který byl nepříjemný a zatuchlý?

Pokud tomu tak je, s největší pravděpodobností je na vině padlí. Plíseň má zápach, který je někdy popisován jako „mokré ponožky“ a může rychle ovládnout celý váš domov a přidat se tak na stále rostoucí seznam běžných nepříjemných pachů ve vašem domě.

Plíseň a plíseň jsou dvě samostatné formy hub, i když se běžně používají zaměnitelně. Plíseň je druh houby, která roste na povrchu a vypadá jako bílá nebo šedá, zatímco plíseň je obvykle černá, modrá nebo zelená a je mnohem škodlivější pro vaše zdraví.

Proč můj kabinet smrdí?

Nejprve musíte určit zdroj zápachu ve skříních, než se jej pokusíte opravit. Pochopení zdroje zápachu vám pomůže určit, jak jej řešit způsobem, který přinese dlouhodobé výsledky.

Vaše skříně mají s největší pravděpodobností zatuchlý zápach. To způsobuje nadměrná vlhkost ve skříni, což je převládající problém v mnoha částech země.

Většina skříněk se nachází v kuchyni nebo koupelně, které jsou často vystaveny vodě. To může vytvořit ideální prostředí pro růst plísní a plísní, které vydávají nepříjemný zatuchlý zápach.

Skříně se zatuchlým zápachem jsou časté ve starších domech, které byly v průběhu času vystaveny vyšším úrovním vlhkosti.

Krok č. 1. Máte-li podezření, že za vaši zatuchlou skříň může plíseň nebo plíseň, ujistěte se, že v blízkosti vaší skříně neprosakuje voda.

Krok č. 2. Mastnota nebo jiné pachy vznikající během vaření jsou dalším převládajícím zdrojem zápachu kuchyňské linky.

Mohla by to být jen kombinace ingrediencí na vaření, které jsou v té skříni pravidelně uloženy. Pokud za zápach ve vašich skříních může některý z těchto kuchyňských pachatelů, s největší pravděpodobností se to omezí jen na pár skříněk.

Vlhkost zanechá ve vašich skříních i v jiných částech domu zatuchlý nebo starý zápach. Toto je jeden z nejjednodušších způsobů, jak zjistit, co způsobuje nepříjemný zápach vycházející z vašich skříní.

Zbavte se zatuchlého zápachu

Krok č. 1. Vyprázdněte skříně

Prvním krokem, jak se zbavit starého zápachu ze skříní, je vyprázdnit je. Talíře, misky a sklenice, stejně jako všechny vložky polic nebo papír, by měly být odstraněny.

Tyto vložky polic mohou zachycovat vlhkost nebo pachy a mohou být zdrojem zápachu ve vašich skříních. Zde je doporučený článek o tom, jak se zbavit zápachu plísní v bytě, který vám dá tipy.

Krok č. 2. Prozkoumejte své skříně

Po důkladném vyprázdnění skříněk je prohlédněte, abyste se ujistili, že uvnitř neroste žádná plíseň nebo plíseň. Pokud se ve vašich skříních zachytila ​​vlhkost, jedna z těchto dvou možností bude pravděpodobně zdrojem zatuchlého zápachu.

Vydrhněte plíseň směsí velmi jemného mýdla a vody, abyste se jí zbavili. Abyste předešli tomu, že oblast zůstane vlhká, dávejte pozor, abyste setřeli veškerou zbývající vodu. Vlhkost problém zhorší.

Mokré skvrny ve vašich skříních by mohly signalizovat únik, v takovém případě byste měli kontaktovat instalatéra. Můžete si přečíst další související články o tom, jak dostat zápach plísně ze dřeva, abyste rozšířili své možnosti čištění.

Krok č. 3. Použijte řešení

První věc, kterou byste měli udělat, je vyčistit skříně. Chcete-li, aby se v oblasti pohyboval vzduch, nechte je otevřená a zapněte několik ventilátorů a otevřete několik oken.

Po odvysílání je k dispozici několik řešení. Ocet i jedlá soda prokazatelně absorbují pachy, ale nemíchejte je, pokud nechcete mít zapeklitou situaci!

Ponechání misky octa v každé skříni přes noc nebo až jeden den může pomoci zbavit se zatuchlého zápachu. Můžete také absorbovat vůně, když ve skříních necháte misku jedlé sody, podobně jako v lednici.

Krok č. 4. Odstraňte smrad

Proč nenahradit starý zatuchlý zápach něčím, co chcete cítit, když sáhnete do svých skříní? Levandulový olej nebo jiné esenciální oleje s vámi preferovanou vůní mohou být docela příjemné.

Další fantastickou možností je miska z kávových zrn. Uvolňují uklidňující vůni a zároveň pohlcují pachy.

Závěr

Během léta byste měli investovat do vysoce účinného odvlhčovače pro váš domov, abyste zabránili zachycení vlhkosti ve stísněných prostorách, jako jsou vaše skříně.

Odvlhčovače mohou být umístěny ve sklepě nebo v prádelně vašeho domova a mohou odstranit vlhkost ze vzduchu stisknutím tlačítka, čímž výrazně omezíte růst plísní a zvýšíte účinnost všech používaných předmětů na odstraňování zápachu.

Nezapomeňte pravidelně vyprazdňovat nádržku na vodu vašeho odvlhčovače, aby fungoval hladce. Nyní jste připraveni na kroky, jak dostat zápach plísně ze skříní.