Jak vyčistit plíseň od těsnění podložky? 5 snadných kroků & Více!

Jak vyčistit formu od těsnění podložky? Budete muset vyčistit těsnění, další je dávkovač, a spustit jej v čisticím cyklu. Poté jej musíte zopakovat a pokud zápach po opakovaném mytí nezmizí, vyhledejte odbornou pomoc.

Tyto kroky mohou pomoci při čištění plísní, ale přesto si odborník se situací poradí velmi dobře.

A co víc, vědí více o demontáži dílů. Dokonce vědí, co mají v oblastech zasažených plísní kontrolovat. Nechte odborníky zkontrolovat části domu znečištěné plísní. Tento článek vám pomůže více o odstraňování plísní těsnění podložek. Pojďme tedy číst dále, abychom se dozvěděli více!

Postup při kontrole těsnění podložky

Zde jsou kroky, které je třeba dodržet, když potřebujete zkontrolovat těsnění podložky.

Krok č. 1. Připravte se na těsnění dveří

Vypněte myčku předního nakladače a vyprázdněte ji. Otočte jeho gumu směrem ven, abyste ji mohli zkontrolovat. Klikněte na něj, abyste odstranili věci, které tam zůstaly, jako jsou zbytky pracího prostředku a ponožky. Zkontrolujte těsnění, zda v něm není nějaká plíseň. Uvnitř těsnění podložky je změna barvy.

Krok #2. Nechte vydezinfikovat těsnění

Pokud se objeví skvrna, vyčistěte těsnění podložky. Nasaďte si gumové rukavice a připravte si roztok bělidla a vody. Poté ponořte hadřík do roztoku, poklepejte na těsnění a pokračujte uvnitř i vně. Poté nechte směs na těsnění po dobu deseti minut.

Krok #3. Nechte zaschnout

Uchopte čistý hadřík a setřete čisticí roztok z těsnění. Otevřete dvířka pračky a nechte vnitřek vyschnout. Pokud je stále zatuchlý od pračky, znamená to, že je tam stále nějaká plíseň.

Kroky k vyčištění formy od těsnění podložky

Formu vyčistěte v pračce, která zapáchá. Pokud ne, vystavíte ho riziku dalších plísní na oblečení. Zde jsou kroky, jak vyčistit formu od těsnění podložky:

Krok #1. Připravte se na čištění těsnění podložky

Při čištění těsnění podložky si připravte horkou a mýdlovou vodu a hadřík. Namočte hadřík do směsi mýdlové vody a otřete jej na těsnění dveří. Důkladně ho otřete kolem dokola a také pod těsněním. Změňte látku, kterou používáte, pokud je v ní příliš mnoho slizu a odpadků. Zkontrolujte těsnění podložky, abyste dodrželi pokyny pro čištění.

Krok #2. Vyčistěte dávkovač

Z čisticích prostředků vznikají zbytky pěny, které vedou k růstu plísní. Dávkovač tedy ihned vyčistěte. Odstraňte tyto zbytky a důkladně je vyčistěte. Čistěte pomocí čističů trubek, které se dostanou do zadní části.

Krok #3. Spusťte jej v cyklu čištění

Po vyčištění dávkovače nastavte pračku na čisticí cyklus. Umístěte jej na nejteplejší a nejdelší nastavení vody. Přidejte trochu bělidla do šálku a přidejte jedlou sodu do šálku. Nebo, pokud chcete, přidejte šálek Cascade kompletní v polovině šálku. Navíc přidejte nějaký komerční čistič podložek, který rozbije nějaké zbytky.

Krok #4. Opakujte postup

Vůně, která se neuvolňuje jako plíseň, vyžaduje opakování cyklu. Udělejte totéž, pokud již zápach nelze zjistit.

Krok #5. Vyhledejte odbornou pomoc

Požádejte o pomoc odborníka. Pračka může mít stále plíseň v oblastech, o kterých netušíte, že zůstanou jako buben. Pokud plíseň stále kontaminuje dům, je lepší tuto situaci přenechat odborníkovi.

Další tipy, jak zastavit růst plísní

Chcete znát tipy na odstranění plísní z praček? Zde jsou další cenné rady, které byste měli dodržovat, abyste zastavili růst plísní:

#1. Vyjměte prádlo

Těsnění nikdy nevystavujte příliš velké vlhkosti po dlouhou dobu. Poté prádlo po vyprání vyjměte.

#2. Používejte pouze prací prostředek HE

Mydliny mohou způsobit plíseň, která pomůže využít HE prádlo, které jej vypere s menším množstvím vody. Je pravděpodobné, že zbytky na stroji nezůstanou. Nikdy nepoužívejte tekutou aviváž, protože zanechává pouze zbytky. Možná budete chtít vědět, proč moje pračka páchne jako plíseň.

#3. Proveďte správnou dezinfekci

Pravidelně dezinfikujte těsnění podložky. Podívejte se pozorně na doporučení výrobců. Postupujte podle pokynů a vyčistěte těsnění. Dezinfikujte také dávkovač, takže by tam neměly zůstat žádné zbytky.

#4. Zajistěte mu řádné větrání

Nechejte dvířka pračky otevřená, pokud ji nebudete používat, protože je to jako poskytnout jí řádné větrání, které udržuje úroveň vlhkosti v pračce. K růstu plísní nedochází pravděpodobněji. Nechejte dveře zavřené, pokud jsou v okolí domácí zvířata a děti.

#5. Po každém použití vysušte mokré části a těsnění

Po použití pračky otřete její mokré části, jako je buben, víko, dvířka, těsnění atd. dávkovač pracího prostředku se starým ručníkem. Vysušte i ostatní části podložky a těsnění. Plíseň má tendenci se kontaminovat v pračce, podobně jako v pračce HE s předním plněním. Proto pravidelně omyjte těsnění a těsnění. Okamžitě odstraňte zmačkaný papír, zvířecí chlupy a nečistoty v pračce. Můžete si také přečíst o tom, jak vyčistit plíseň z těsnění podložky předního plnění.

It’s A Wrap!

Nyní tedy víte, jak vyčistit plíseň od těsnění podložky. Plísně rostou rychle, takže byste měli mít na paměti, jak vyčistit plíseň od těsnění podložky, jak je uvedeno výše. Zabraňte jim z první ruky, pokud k nim dojde. Uchovejte si informace v tomto článku, abyste je mohli spravovat.