Jak vyčistit kamna Viking? 3 snadné kroky k následování!

Jste zde, abyste zjistili, jak vyčistit kamna Viking? Je to jednoduché. Po použití očistěte mřížky a víčka hořáků vlhkou houbou a před opětovným použitím je zcela osušte na vzduchu.

Pamatujte, že každodenní používání čisticích a lešticích prostředků se nedoporučuje. Jednou za měsíc nebo dvakrát za měsíc je vše, co se od vás vyžaduje.

Pokračujte ve čtení, protože to probereme více. Seznámíte se s kroky pro čištění vašich kamen Viking a s některými tipy na čištění a údržbu, aby jednotka vypadala jako nová. Dále budete vědět, na které oblasti byste se měli při úklidu zaměřit.

Kroky k čištění kamen Viking

Jak tedy vyčistit kamna Viking? V závislosti na tom, kterou část hořáku čistíte, lze čištění hořáků řady Viking provést několika způsoby. Nejprve můžete vyčistit rošty kamen Viking a víčka hořáků pomocí neabrazivního čisticího hadříku a čisticího prostředku Soft Scrub Cleaner.

Krok č. 1. Vyčistěte rošt

Můžete zkusit nastříkat čištění Easy-Off na kryty hořáků a mřížky, abyste odstranili případné přetrvávající skvrny, a poté je položit na noviny. Poté, co necháte čisticí prostředek působit 1-2 hodiny, dobře opláchněte vodou a poté důkladně opláchněte.

Krok č. 2. Odstraňte skvrny ze základny hořáků

Před opětovnou montáží se ujistěte, že jsou všechny díly důkladně suché, aby nedošlo ke korozi. K častému smývání skvrn ze základny hořáku používejte horkou mýdlovou vodu. Skvrny, které nevyjdou studenou vodou, lze odstranit horkou vodou. Poškrábejte místa dřevěnou nylonovou špachtlí a poté jemně setřete. Pro další informace se dozvíte, jak vyčistit spálená kamna.

Krok č. 3. Vyčistěte utěsněné misky hořáků

Utěsněné plynové hořáky a mísy hořáků denně čistěte horkou mýdlovou vodou a měkkým hadříkem. Můžete odstranit pomocí čisticího prostředku Soft Scrub a neabrazivního padu. Při drhnutí buďte šetrní, aby nedošlo k poškození povrchu. Být vámi, podívejte se, jak odmastit varnou desku a další těžko čistitelné tipy na spotřebiče.

Údržba kamen Viking

Ocelový gril na vařiči Viking je nutné pečlivě čistit a pečovat o něj. Před použitím musíte pánev ochutit provedením níže uvedeného postupu, který používá 14 šálků bílého octa a 14 šálků teplé vody, abyste ušli dlouhou cestu k čištění pánve. Chcete-li vám pomoci s údržbou sporáku, přečtěte si tipy na čištění trouby a řady Viking.

Po úplném zaschnutí umyjte v teplé mýdlové vodě, abyste odstranili zbývající nečistoty. Když je pánev suchá, otřete ji hadříkem nebo papírovou utěrkou a naneste 12 až 1 lžičku rostlinného oleje. Jednou za hodinu použijte čistý hadřík.

Pokud použijete trochu oleje, nebudete muset gril mýt po každém použití. Ale pokud byla vaše plotna hodně používána, musíte ji důkladně vyčistit.

Pokud používáte nepřilnavou pánev, přidejte trochu sody o pokojové teplotě, dokud je ještě horká. Je potřeba kovová stěrka na seškrabování zbytků jídla a oleje z vymaštěné pánve.

Rozložte ho a pořádně ho vydrhněte v teplé mýdlové vodě, abyste vyčistili stojan. Když dokončíte čištění grilu, okořeňte jej, jak je popsáno výše.

Čištění tepelných center

Po každém chladícím cyklu umyjte vázu horkou mýdlovou vodou. Koberce by se neměly čistit abrazivními materiály, jako je ocelová vlna, čisticí prášky nebo jiné čisticí prostředky pro domácnost.

#1. Horní část hořáku

Po každém použití použijte horkou mýdlovou vodu a měkký hadřík k čištění utěsněné horní části hořáku a misky hořáku. Znovu se vyskytující skvrny můžete ošetřit měkkým peelingem a modrým tampónem Scotch-Brite (bez bělidla). Při používání Scotch-Brite je nezbytné dbát opatrnosti, protože při nesprávném použití může poškodit porcelán.

#2. Způsob ovládání

Pokud je třeba něco vyčistit, použijte pouze měkký hadřík a trochu horké mýdlové vody. Použití agresivních čisticích prostředků nebo chemikálií na bázi čpavku může odstranit grafiku z ovládacího panelu.

#3. Ocelové povrchy

Začněte s teplým mýdlovým ručníkem pro běžné čištění. Poté povrch očistěte vlhkým hadříkem. Pomocí vlhkého hadříku z mikrovlákna odstraňte z povrchu zbytky produktu. Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete pracovat ve směru vláken produktu nebo kartáčovaného povrchu.

Když na něj nanesete kyselinu, jako je citronová šťáva nebo rajčatová omáčka, změní se barva. Místo toho můžete spotřebiče z nerezové oceli vrátit k životu pomocí čisticího roztoku na nerezovou ocel a leštidla jako Thor.

Tipy pro čištění vnějšku

Pro kolekci Viking je k dispozici několik barevných barevných schémat. Zde je návod, jak udržet nerezovou ocel nebo lakovaný povrch vašeho sortimentu jako nový. Nejprve použijte měkký hadřík a teplou mýdlovou vodu k pravidelnému jemnému drhnutí nerezových povrchů.

Po úplném zaschnutí povrchu vyleštěte hadříkem z mikrovlákna. Jednou za dva týdny použijte čistič na nerezovou ocel a leštěnku Thor, abyste se zbavili otisků prstů a dodali vaší nerezové oceli lesk.

K čištění ovládacího panelu použijte měkký hadřík a teplou mýdlovou vodu. Na panel nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky nebo čisticí prostředky na bázi čpavku, protože by mohly vymazat grafiku. Knoflíky můžete čistit teplým mýdlovým hadříkem a teplou vodou. Opět se vyhněte použití čisticích prostředků na bázi čpavku nebo abraziva.

Je to obal!

Nyní jste si vědomi, že vědět, jak čistit kamna Viking, není tak těžké. Pokud budete čelit odolným vrstvám špíny a mastnoty, zahřejte hadřík a pomocí dřevěné nylonové špachtle látku uvolněte. Pro více článků o sporáku se podívejte, jak čistit topné prvky. Děkujeme za zastavení!