Jak vybrat polštáře pro loveseat

Polštáře jsou obecně konečnou tečkou za designem vašeho obývacího pokoje nebo ložnice. Jsou zábavným a jednoduchým způsobem, jak přidat osobitost do prostoru, který jste si vybrali a vyzdobili. V tomto článku se tedy budeme zabývat tím, jak vybrat polštáře pro loveseat.

Polštáře jsou skvělým způsobem, jak spojit vše ve vaší oblasti, jako je téma a barevná paleta. S neomezenými možnostmi polštářů je těžké vědět, jak vybrat ten ideální pro váš domov.

Další věcí na polštářích je, že dodávají vašemu nábytku texturu nebo charisma. Řekněme například obyčejnou sedací soupravu v krémové barvě. Jedním ze způsobů, jak přidat rozměr a barvu tomuto nábytku, je přidání polštářů.

Jak vybrat polštáře pro loveseat?

Existuje několik věcí, které je třeba zvážit, jak vybrat polštáře pro loveseat a celkovou estetiku místnosti. Měli byste vědět, jak vybrat ty správné polštáře pro váš loveseat. To udělá nebo rozbije váš prostor.

Barva

Při výběru polštářů je barva obvykle tím nejjasnějším faktorem. Měli byste si vybrat polštář, který má jinou barvu než látka povrchu, na který jej položíte. Pokud nehledáte monochromatickou estetiku, polštář by měl mít jinou barvu než sedátko, na kterém je.

Existuje mnoho vícebarevných polštářů. Obecně platí, že pokud máte jednobarevnou pohovku, můžete klidně experimentovat s vícebarevnými a vzorovanými polštáři.

Pokud máte vzorovanou pohovku, měli byste se držet jednobarevných polštářů a vyhnout se vzorovaným polštářům. Díky tomu bude vaše oblast vypadat přeplněná.

Tvar

K dispozici jsou polštáře v různých tvarech. Následující jsou nejoblíbenější možnosti:

 • Čtvercový polštář je nejpřizpůsobivější variantou s největším počtem možností pokrytí.
 • Bederní polštáře jsou obdélníkového tvaru. Jsou vynikající pro podporu beder.
 • Kulaté polštáře jsou nádhernou alternativou, díky které bude vaše sedačka vypadat méně hranatě a více žensky.
 • Předkládací polštáře jsou často umístěny na obou koncích sedátka, v blízkosti područek.
 • Dimenzování

  Nadměrné polštáře jsou stále populárnější a mohou přinést spoustu pohodlí do vašeho milostného sedu nebo postele. Jaká velikost polštáře je pro vás nejlepší? Zde jsou některé pokyny pro velikost polštářů pro loveseat, vzhledem k tomu, že typická loveseat měří méně než 72 palců na šířku.

 • Nejlepší velikost čtvercového polštáře – 17 až 20 palců
 • Nejlepší velikosti bederních polštářů – 10 palců až 13 palců na výšku a 17 palců až 19 palců na šířku
 • Vrhací polštáře, jak vidíte, by měly být úměrné nábytku, na který je pokládáte. Čím menší kus nábytku, tím menší polštář.

  Vrstvení

  Na sedadlech a menších pohovkách dobře funguje jedna až dvě vrstvy polštářů. U jednovrstvé varianty budou na vaší sedačce dobře fungovat dva 20palcové čtvercové polštáře. To mu dodá úhledný vzhled. Pro dvouvrstvou alternativu umístěte do první vrstvy dva 20palcové nebo 18palcové čtvercové polštáře. Poté přidejte dva 18palcové čtvercové polštáře nebo jeden bederní polštář na druhou vrstvu.

  Textura a tkanina

  Vyzkoušejte nové látky, materiály a textury. Chcete-li přidat rozměr prostoru, experimentujte s polštářem s texturovaným vzorem. Textura a tkanina jsou extrémně důležité při navrhování monochromatického prostoru.

  Změna látky v jednobarevné oblasti může znamenat velký rozdíl. Zde jsou nejoblíbenější látky používané na polštáře:

 • Bavlna – má dlouhou životnost, snadno se čistí a je ležérní, takže je vynikající volbou pro domácnosti s malými dětmi nebo psy.
 • Samet – Samet okamžitě propůjčí místnosti teplo. Použijte jej k vytvoření příjemné atmosféry ve svém domě během zimy.
 • Košešina nebo umělá kožešina – Kožešinové akcenty, zejména mongolská vlna nebo ovčí kůže, jsou v posledních letech oblíbené díky měkkému a opulentnímu nádechu, který nabízejí pohovkám a křeslům. Uvědomte si však, že kožešinové polštáře se obvykle často pouze chemicky čistí.
 • Lněné prádlo – Lněné polštáře, stejně jako bavlna, vyžadují malou údržbu, protože vlákno obsahuje textilie s dlouhou životností, jako je bavlna nebo polyester. S lněným prádlem můžete vytvořit lehkou, vzdušnou letní atmosféru.
 • Vlna – Vlna propůjčuje prostoru zasněženou, alpskou atmosféru, ať už je pletená kabelem nebo jehla. Nejlépe funguje v zimních měsících nebo při útěcích do hor.
 • Dekorativní prvky

  Mnoho polštářů bude obsahovat další ozdobné ozdoby, jako jsou třásně, ozdoby nebo knoflíky. Polštář se spoustou dekorací vybírejte opatrně. Mohou rychle odvést vaši oblast od zamýšleného hlavního bodu zahlceného prostoru nebo odvést pozornost.

  Polštáře se zdobením, jako jsou střapce a pom poms, fungují nejlépe v boho dekoru, ale ne vždy. Musíte myslet na estetiku celé místnosti, abyste ji mohli správně sladit se svou sedací soupravou. Své polštáře si budete moci ozdobit různými barvami nábytku.

  Údržba

  Typ polštáře, který si koupíte, ovlivní, jak se o něj budete starat. Péče o polštáře s odnímatelnými potahy je nejjednodušší, protože je můžete prát podle potřeby.

  Polštáře pro loveseat s našitými potahy vyžadují bodovou úpravu. To může způsobit změnu barvy některých textilií. Některé materiály, jako je hedvábí, kůže, umělá kožešina nebo semiš, mohou vyžadovat před použitím předběžnou úpravu.

  Nejhezčí na polštářích pro loveseat je to, že se dají jednoduše a cenově dostupné vyměnit. Takže jdi s tím, co chceš hned – nezůstaneš u toho, když si to později rozmyslíš.

  Závěr

  Toto shrnuje naši diskusi o tom, jak vybrat polštáře pro loveseat. Přesto je volba na vás, jak budete se svou sedačkou experimentovat. Zvažte tyto faktory jako vodítko pro vás, když budete třídit svůj osobní prostor a jak vybírat polštáře pro loveseat.