Jak ušetřit vosk ze svíček

Když dosáhnete konce knotu svíčky a kolem něj je stále značné množství vosku. Je to vždy škoda; zvažte ty promarněné hodiny ohně! Naštěstí existuje docela jednoduchá technika, jak ušetřit vosk ze svíček.

Způsoby odstranění vosku, abyste věděli, jak ušetřit vosk ze svíček

Postavte dvojitý kotel

Odstraňte co nejvíce vosku pomocí nože na máslo nebo lžičky. Umístěte svíčku do hrnce nebo velké kovové mísy na tepelně bezpečný povrch. Abyste svíčku ochránili před pohybem v hrnci, položte pod ni složenou utěrku.

Naplňte kastrol do poloviny vroucí vodou a dejte pozor, aby se do sklenice nedostala žádná voda. Namočte sklenici do vroucí vody, dokud vosk nezměkne. Jednou rukou uchopte sklenici a pomocí nože na máslo uvolněte vosk.

Vyjměte nádobu z vody. Vosk by měl být poté jemně odstraněn. Nakonec očistěte mýdlem a vodou.

Svíčkový vosk musí být zmražen

Vlivem chladu vosk tuhne a smršťuje se, což usnadňuje jeho odstranění. V důsledku toho konvenční způsob čištění vosku z koberců využívá použití kostek ledu. Pokud má sklenice malý otvor, rozbijte velké částice vosku, které v nádobě zůstanou, nožem na máslo. Zmrazte svíčku na mnoho hodin, nebo dokud zcela nezmrzne.

Vosk by měl z nádoby jednoduše vytéct. V případě potřeby jej však uvolněte nožem na máslo. Před umytím nádoby mýdlem a vodou odstraňte všechny zbytky škrabkou.

Používejte vroucí vodu

K odstranění vosku lze použít i horkou vodu. Umístěte svíčku na ručník nebo povrch vyložený novinami, abyste zachytili případné kapky. Nožem na máslo nebo lžící odstraňte co nejvíce vosku.

Nádobu naplňte do poloviny vroucí vodou a ponechte nahoře trochu místa. Pokud je vaše svíčka složena z měkkého vosku, jako je sojový vosk, použijte horkou, ale ne vroucí vodu. Vosk vyplave nahoru, když ho vařící voda roztaví.

Než se pokusíte vosk odstranit, nechte vodu vychladnout. Sceďte vodu, abyste odstranili malé částečky vosku; nevylévejte vosk do odpadu. Odstraňte veškerý zbývající vosk škrabkou a omyjte mýdlem a vodou.

Využijte troubu

Tato metoda je perfektní, pokud máte k čištění velké množství nádob najednou. Seškrábněte co nejvíce vosku nožem nebo lžící na máslo. Předehřejte troubu na 180° Fahrenheita.

Pomocí alobalu nebo jednoho či dvou kusů pečicího papíru vyložte pečicí papír s okrajem. Vložte svíčky na pánev dnem vzhůru do trouby. Vosk se rozpustí asi za 15 minut. Po vyjmutí z trouby položte pánev na tepelně bezpečný povrch.

Otřete vnitřek nádoby papírovou utěrkou. Poté, co jej přidržíte hadříkem nebo chňapkem, udělejte to. Před použitím mýdla a vody k čištění nechte nádobu vychladnout.

Inovace, jak ušetřit vosk ze svíček

Opětovné použití ohřívačů vosku

Ohřívače vonných vosků jsou v posledních letech stále populárnější. Nemusíte však utrácet spoustu peněz za drahé taveniny, abyste si je užili. Staré vonné svíčky nakrájejte na malé čtverečky a vložte je do ohřívače vosku, abyste si užili vůni.

Vytvořit novou svíčku

Toto je nejviditelnější a nejpřímější způsob opětovného použití použitého vosku ze svíček. Jednoduše uložte své staré sklenice na svíčky a získejte roli svíčkového v místním hobby obchodě. Role Candlewick jsou levné a vydrží dlouhou dobu.

Vosk snadno roztavíte tak, že starou svíčku položíte na hořák vařiče na nejnižší možnou teplotu. Před vložením do samostatné nádoby nechte vosk úplně roztavit. Můžete stále přidávat nové barvy, zatímco staré ponecháte ve stejném kontejneru.

Umístěte nádobu nad sporák a znovu ji roztavte, dokud nebude plná nebo na požadované množství. Jednoduše vložte knot, když se vosk roztaví. Nechte vosk ztuhnout a máte čerstvou svíčku!

Styl košile

Vosk se používá k vytvoření krásných textilních vzorů v tradičních indonéských batikovaných řemeslech. Vyzkoušejte tento osvědčený přístup. Než vosk nalijete na stará trička, ubrusy, polštářky nebo jiné textilie, opatrně jej roztavte na mírném ohni.

Před ponořením do barvy nechte vosk zcela vytvrdnout. Látka bude mít jedinečný vzor, ​​protože voskované části nevezmou barvu. Po vybarvení zakryjte navoskovaná místa několika vrstvami papírové utěrky a vyžehlete na nízký stupeň.

Oprava vrzajících dveří

Jedním ze způsobů, jak ušetřit vosk ze svíček, je jeho použití k opravě vrzajících dveří. Vrzající dvířka a lepící zásuvky lze rychle opravit starou svíčkou. Odstraňte kolíky z obtěžujících závěsů dveří. Poté pomocí parafínové svíčky ztlumte špendlíky.

Nasaďte dvířka, spojte kolíky a poté je opakovaně otevírejte a zavírejte. Rovnoměrně rozptýlí vosk. Chcete-li vosk rozptýlit, protřete svíčku podél vodicích lišt odporových zásuvek a poté je zasuňte dovnitř a ven.

Závěr o tom, jak ušetřit vosk ze svíček

Starý vosk již nemusíte likvidovat. Zde je několik vynalézavých použití pro použitý vosk ze svíček. Budete ohromeni tím, co můžete dělat s voskem na svíčky, pokud jste kreativní a praktičtí. Podívejte se na naše stránky, kde najdete další průvodce a články o svíčkách a výrobě svíček!