Zbaví se hubení škůdců ptáků? 5 efektivních způsobů

Škůdci nepocházejí pouze z říše hmyzu a savců a pravděpodobně se ptáte, zda se hubení škůdců zbavuje ptáků, jakmile to zažijete na vlastní kůži. Odpověď na takovou otázku zní „ano“ – poskytovatelé hubení škůdců se mohou a budou vypořádat s ptáky, kteří si na vašem místě pletou.

Ptáci jsou obyčejně mírumilovní tvorové; alespoň pro ty, kteří přirozeně přicházejí do míst, kde bydlíme. Sklánějí se k zemi pro jídlo, vodu a další nezbytnosti; až na několik málo výjimek se s námi opravdu nepouštějí ze všech sil.

Existuje však mnoho případů, kdy to, co ptáci potřebují, leží přesně na místech, kam nechceme, aby chodili. Mohou často vstupovat do našich domů, přinášet a zanechávat věci, které absolutně nechceme; některé dokonce uvíznou na větracích otvorech a jiných těsných místech, což způsobuje další problémy.

Jak hubení škůdců odstraňuje nadměrné zamoření ptáky

Škůdci nás mohou obtěžovat dvěma způsoby: za prvé dělají věci, které nás nutí plýtvat časem a zdroji, nebo za druhé, že se množí neuvěřitelnou rychlostí, což způsobuje problém. U ptáků se tyto dva mohou vyskytovat současně a nyní jste potvrdili, že kontroly škůdců přijímají úkoly, jak se s nimi vypořádat.

Existuje mnoho způsobů, kterými lze hubení škůdců provést, a měli byste vědět, jak to dělají, abyste pochopili, jak je později udržet na uzdě. Koneckonců způsoby, kterými jsou odehnáni, je způsob, jak je udržet pryč.

Zde jsou některé z kroků, které kontrola škůdců podniká proti ptačím škůdcům:

1. Odstraňte atraktivní zdroje

První věc, kterou je třeba hledat při posuzování nadměrné a abnormální populace ptáků v oblasti, je to, co je do oblasti přitahuje. Pro váš domov jsou to obvykle potraviny pocházející ze zbytků nebo ovocných stromů, stejně jako zdroje vody, kterými mohou být otevřené nádrže nebo nádoby, které shromažďují dešťovou vodu.

Ptáci mohou sledovat okolní trendy a jsou přitahováni tam, kde jsou zdroje hojné, takže pokud chcete, aby šli někam jinam, budete muset zdroj, o který hledají, zmenšit, ne-li odstranit.

To je snadné identifikovat, protože během daného dne může být zcela zřejmé, které místo ve vaší oblasti je nejvíce navštěvováno ptáky. Pokud zkontrolujete, je to téměř vždy voda nebo jídlo.

Pokud není odstranění zdroje možné, měli byste jej chránit alespoň určitou bariérou, aby k němu ptáci ztratili přístup. Můžete ho buď zakrýt, nebo použít repelenty.

2. Odstraňte hřadoviště a rostliny

Poté, co bylo zkontrolováno, že žádná potrava nebo voda ptáky nepřitahuje, další věc, kterou by kontrola škůdců zkontrolovala, jsou místa k odpočinku nebo hřadování. Jsou to stromy, mříže a další struktury, které umožňují ptákům odpočívat; tedy místa, kde by se cítili bezpečně spát.

U stromů to může vyžadovat odříznutí některých větví a u keřů a jiných uzavřených prostor by bylo nejlepší je otevřít nebo umístit něco dovnitř, aby se ptáci drželi dál. Pozorování těchto úkrytů může vyžadovat, aby pozorovatel zůstal až do soumraku, kdy se ptáci obvykle vracejí domů.

3. Odstraňte hnízda a případná hnízdiště

Když je zaručeno, že už není žádné jídlo k jídlu, žádná voda k pití a žádné místo na spaní, další věc, kterou byste měli hledat, je místo pro výchovu potomků. Zatímco hnízdění přichází v sezóně s pářením, ptáci obvykle vytvářejí nová hnízda každou sezónu, ale faktory, které hledají, jsou stále stejné.

Za prvé, pokud je místo bezpečné v jedné sezóně, může se tak zdát i v další sezóně, takže pokud si všimnete hnízda jednou, může tam být vždy nové, pokud ho někdo neodstraní. Hubení škůdců může během sezóny odstranit větve, které drží použitá hnízda, a můžete se rozhodnout přesměrovat ptáky postavením hnízdních domů někde jinde.

4. Nastavte repelenty

Jakmile odstraní nebo zakryjí všechny atraktivní atributy vašeho domu, mohou nastavit repelenty. Dříve se to dělalo u plašičů, ale zdá se, že ptáci se těmto zařízením po nějaké době přizpůsobí, takže z dlouhodobého hlediska budou k ničemu.

Repelenty mohou být překážkami jako hroty nebo lepkavé látky přichycené na běžně navštěvovaná místa. Mohou to být také reflexní materiály nebo materiály produkující hluk, které mohou ptáky rozptylovat a zmást.

Hubení škůdců může také používat přírodní a organické repelenty, jako je chilli proti ptákům. Můžete také adoptovat kočkovitou šelmu, která je přirozeným predátorem, abyste ptáky drželi pryč.

5. Nastavit pasti

Poté, co jsou aplikovány některé repelenty a ptáci jsou stále přítomni a ruší, může hubení škůdců použít pasti na ptáky. Odchycené ptactvo je pak možné vyprostit na jiných, vhodnějších místech.

Všimněte si, že licencovaná společnost na hubení škůdců by jen zřídka nebo nikdy neaplikovala chemikálie, které mohou ptáky zabít jediným tahem klobouku. Existují přísná pravidla, která řídí takové vyhlazovací činnosti, protože ptáci jsou chráněnými zvířaty.

Zde je článek o 5 hlavních kategoriích škůdců v boji proti škůdcům.

Dokud jsou testována a uplatňována všechna ostatní opatření, neměla by být potřeba hubení škůdců, aby zabila každého ptáka v dohledu. Podívejte se na tento článek, který odpovídá na otázku „jaké jsou některé pesticidy s nízkým rizikem v boji proti škůdcům“.

Závěr

Je jisté, že pokud se ptáte: „Zbavuje se hubení ptáků“, společnosti by řekly ano, ale metody, které k tomu používají, nejsou stejné jako ostatní. Ptáci jsou totiž nesmírně lahodící očím i uším, pokud jich kolem není příliš mnoho.