Kdy mít svatbu: Zjistěte, kdy je pro vás nejlepší čas

Pokud si nejste jisti, kdy mít svatbu, proč neporovnat různé svatby? V této příručce porovnáme, jak může čas svatby ovlivnit zážitek z události.

Budete také vědět očekávanou hodinu nebo počet hodin, které bude trvat obřad a recepce. A pokud jde o samotný den, přečtěte si naši samostatnou diskuzi o tom, jak vybrat datum svatby.

Jaký čas mít svatbu: Ranní vs. odpoledne vs. večerní svatby

9:00–12:00

Jedním z nejběžnějších plánů, jak začít svatbu, je ráno. Obvykle budete mít svatební obřad v 9:00 nebo v 10:00, který trvá přibližně 3 hodiny.

Pak můžete mít recepci mnohem později nebo večer, protože obvykle má koktejlovou hodinu a další večírky, kde hosté pijí a slaví s novomanželi. Ranní svatba může odkazovat na svatbu pouze pro obřad, ale může také pokračovat v brunch nebo obědovou recepci.

Výhodou ranní svatby je uvolněnější a klidnější atmosféra. Vybírají si ho i páry, které chtějí maximalizovat zbytek dne na jiné aktivity, zejména na svatbách v destinaci.

Mezi 14:00 až 18:00

Pokud zjistíte, že ráno je čas na přípravu na svatbu příliš hektický pro váš plán, zkuste místo toho odpolední svatbu. Svatební obřad může začít po obědě nebo kolem 14:00, který může pokračovat do svatební hostiny v 18:00.

Páry, které jsou omezeny rozpočtem, se také mohou rozhodnout, že po něm nebudou pít a místo toho uspořádají odpolední čajový dýchánek. Tento čas na svatbu je vhodný i v případě, že si ji nechcete připravovat příliš brzy na obřad.

Intimní svatby se obvykle konají v odpoledních hodinách, protože budou kratší než ranní a večerní. Tento čas může také dát elegantní atmosféru, zvláště pokud je místo svatby někde elegantní, jako je hotel nebo country klub.

od 18:00s

Pokud se těšíte, že si se svými svatebčany připijete a pobavíte se, pak je ideální čas na svatbu večer. Můžete začít v 18 hodin, takže recepce bude hluboko do noci.

Večerní svatba je ideální pro páteční nebo sobotní svatbu, kde si hosté mohou o víkendu odpočinout. Nemusí se však líbit všem hostům, zejména dětem a seniorům, kteří se mohou cítit unavení, pokud se svatba uskuteční příliš pozdě během dne.

Tento čas může být také dražší kvůli delšímu podávání nápojů a alkoholu. A samozřejmě musíte zajistit DJ nebo živou kapelu na delší dobu, abyste udrželi energii.

Přečtěte si prosím, co je to koktejlová recepce, pokud máte zájem o večerní svatbu. Tento typ recepce se hodí pro noční svatby.

V kolik hodin začíná a končí většina svateb?

Nejlepší čas na svatbu závisí na preferovaném stylu atmosféry, na tom, jak dlouho chcete, aby svatba trvala, a na vašem rozpočtu. Ale pro představu, páry obvykle začínají svůj svatební obřad mezi 15:30 až 16:00, který může trvat tři až čtyři hodiny.

Svatební hostinu můžete mít od 17 do 18 hodin a udělat si ji jak dlouho budete chtít. Zvažte svůj rozpočet a pravidla místa konání, protože některá místa mohou povolit oslavy pouze v určitou dobu.

V kolik hodin obvykle svatební hostiny končí? Většina svateb končí ve 22 hodin, ale výběr je jen na vás a vašich hostech.

Který čas je příliš brzy na svatbu?

Cokoli dříve než 9 až 10 hodin je na svatbu příliš brzy. Zvažte čas, který máte na zahájení přípravy, stejně jako čas cesty, který od hostů požadujete.

Pokud máte svatbu například v 7 nebo 8 hodin ráno, možná budete muset vstávat v 5 hodin ráno, v závislosti na době cesty a hodině, kterou příprava zabere. Měli byste také potvrdit s místem svatby, kdy je jejich místo volné.

Dále si povšimněte vzdálenosti, kterou hosté potřebují k cestě z jejich ubytování na místo obřadu. Bez ohledu na to je volba na vás, ale buďte rozumní a realističtí při správě rozvrhu svatebního dne.

V kolik hodin by měla sobotní svatba začít?

Sobotní svatby mohou začít v podvečerních hodinách od 17 do 18 hodin. To bude pohodlné pro každého po příchodu z hektického všedního dne.

Poté můžete pokračovat do koktejlové hodiny nebo svatební hostiny. Výhodou víkendových svateb je, že můžete skončit pozdě, protože další den nebude žádný pracovní den.

Je lepší vdát se ráno nebo odpoledne?

Při výběru mezi ranní a odpolední svatbou neexistuje správná odpověď. Pokud však obřad začíná odpoledne, můžete se cítit méně stresováni přípravami.

Hosté, jako jsou děti a senioři, mohou být také příjemnější na odpolední svatbě, než aby museli vstávat příliš brzy.

Závěr

A to je vše! Abychom rekapitulovali, kdy svatbu uspořádat, je to na vás, ale odpolední svatba nabízí více výhod.

Nemusíte vstávat příliš brzy, abyste zvládli přípravy a čas na cestu; nebude muset trvat příliš dlouho, což může ovlivnit váš rozpočet. Níže nám dejte vědět, jaký čas svatby si přejete.