Jak umístit termostat na propanový ohřívač? 5 snadných kroků!

Víte, jak nasadit termostat na propanové topidlo? Pokud ještě ne, pak se nebojte; jste na správném místě, protože jsme tu, abychom vám pomohli.

Ohřívač propanu může být vybaven termostatem. Zkontrolujte, zda má váš ohřívač propanu správný termostat.

Poté připojte svůj nový termostat ke kabeláži propanového ohřívače a přečtěte si příručku, abyste zjistili, kam by měly vést všechny kabely. Také se ujistěte, že nejsou odkryté kabely. Termostat na vašem propanovém ohřívači je skvělý způsob, jak řídit teplo produkované ohřívačem tak, aby nevzplanulo v jiskry nebo nevytvářelo mnohem více tepla, které váš prostor toleruje. Pokračujte ve čtení, pokud se chcete dozvědět více o přidání termostatu do ohřívače propanu. Pojďme se bavit!

Postup umístění termostatu na propanový ohřívač

Nemělo by být těžké porozumět tomu, jak umístit termostat na propanové ohřívače, a nemusíte najímat odborníka, aby si jej zajistil. Je to docela jednoduché provést co nejpřesněji, uděláte to správně! Po zvážení všeho jsou níže uvedena opatření, která vám pomohou.

Krok č. 1. Zajistěte bezpečnost

Při práci s čímkoli tak těkavým, jako je propan nebo jiné druhy plynů, je vždy důležité klást na první místo svou bezpečnost. — ve skutečnosti nechcete způsobit nehodu náhodným zapálením plynového ohřívače při instalaci termostatu. V důsledku toho první věc, kterou byste měli udělat, je odpojit všechny plynové přípojky vašeho ohřívače propanu a přívody napájení, abyste zabránili samovolnému vznícení plynu, když pracujete. Každá přípojka, zejména voda a plyn, by měla být odpojena. Pokud máte poblíž další ohřívač, možná ho budete chtít vypnout.

Krok č. 2. Odstraňte starý termostat ohřívače

Jak již bylo řečeno, většina plynových ohřívačů nyní obsahuje vestavěné termostaty. Nicméně levnější modely jsou dodávány se zastaralými termostaty, kterým byste se měli vyhnout, pokud chcete termostat s nejlepším výkonem. Můžete upgradovat a nainstalovat nový a důmyslnější termostat odpojením starého termostatu na vašem ohřívači propanu. Samozřejmě, pokud váš plynový ohřívač nebyl dodán s termostatem, můžete se tomuto kroku vyhnout.

Vyjměte starý termostat z propanového ohřívače jeho odšroubováním a opatrným vyjmutím; to není inteligentní myšlenka vytlačit to. Když jej vyjmete, ujistěte se, že jsou odstraněny také všechny součásti připojené k termostatu vašeho ohřívače propanu. V opačném případě mohou vystřelit a způsobit vznícení plynu.

Krok č. 3. Upravte termostat propanového ohřívače

Než uděláte cokoliv dalšího, dvakrát zkontrolujte, zda je termostat vašeho plynového ohřívače vhodný. Pokud nyní neseženete vhodný termostat, nebudou jej moci vhodně umístit na vaše topení. Pokud jste si pořídili termostat, který funguje s vaším propanovým ohřívačem, přečtěte si návod k použití, abyste zjistili, které vodiče k ohřívači připojit, jak připojit a poté termostat správně používat.

Termostaty od různých výrobců se mohou mírně lišit. Proveďte spojení z termostatu s vodiči z propanového ohřívače a podle příručky určete, kam by měly být vodiče připojeny. Žádné kabely nezůstávají odkryté, protože by to mohlo způsobit nebezpečné elektrické jiskry. Pokud dráty nelze utěsnit, použijte elektrickou pásku, která je bezpečně přilepí. Myslím, že je užitečné přečíst si o běžném problému s termostatem.

Krok č. 4. Zapněte topení

Dalším krokem je otestování termostatu na propanovém ohřívači jeho opětovným zapnutím. Před použitím ohřívače je však z bezpečnostních důvodů vhodnější chvíli počkat. Vždy, když je ohřívač připraven k zapnutí, měli byste zkontrolovat nastavení na termostatu. Pokud tomu tak není, možná jste udělali chybu v předchozím kroku nebo váš ohřívač propanu nemusí vyhovovat tomuto termostatu.

Krok č. 5. Nastavte termostat

Po určení, zda lze nastavení ohřívače propanu změnit pomocí termostatu, budete muset zvážit, jak nakonfigurovat termostat, aby vyhovoval vašim požadavkům a očekáváním. Správné nastavení je rozhodující při použití naprogramovaného digitálního termostatu, ale je méně nutné při použití tradičního analogového termostatu. Termostat by měl být při zapnutí nastaven na výchozí nastavení. V určitých situacích je termostat nastaven na přibližně 120 ℉. Teplotu můžete upravit podle svého vkusu, zejména pokud se domníváte, že 120 stupňů je příliš horko. Při použití naprogramovaného termostatu je to jednodušší, takže jej budete moci nastavit dostatečně rychle pomocí analogových termostatů.

It’s A Wrap!

Po přečtení tohoto článku doufáme, že se naučíte, jak umístit termostat na propanový ohřívač. Instalace nového termostatu na váš plynový ohřívač je obecně relativně jednoduchá. Pokud víte, co děláte, nebudete potřebovat odbornou pomoc. Doufáme, že vám tato rada pomohla při instalaci termostatu ohřívače propanu. Během okamžiku jej budete moci plně využít. Nejlepší je také vědět, jak opravit ohřívač propanu a jak bezpečně používat ohřívač propanu uvnitř. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!