Jak připravit zeď po poškození vodou: Snadný třístupňový průvodce

Než začnete opravovat svůj dům po havárii související s vodou, je nutné se nejprve naučit a porozumět tomu, jak připravit stěnu po poškození vodou jako první. Upevnění vašich stěn bez řádného základního nátěru skončí pouze s nežádoucím výsledkem.

Pokud přemýšlíte o tom, co můžete udělat pro to, abyste svým stěnám vrátili dobrý vzhled, najdete odpovědi níže.

Jak vypadá zeď poškozená vodou

Naštěstí není těžké si všimnout poškození vodou za zdmi. Existuje několik znaků, které slouží jako konkrétní indikace, na kterou si můžete vždy dávat pozor. Nejprve jsou zde věci, které uvidíte u podezřelé zdi poškozené vodou.

1. Mokrá místa

Mokrá místa se obvykle tvoří roztroušeně, zvláště pokud jsou bouře nebo problémy s prosakováním. Pokud si všimnete tmavých oblastí ve stěnách a cítíte při dotyku vlhko nebo chlad, je to známka toho, že voda je nová. V některých případech trvá až 24 hodin, než se značka objeví – aby se voda usadila za zdí.

Pokud se místo cítí více křídové a nerovnoměrné barvy, je to stará skvrna. Po předchozím incidentu však stále může dojít k poškození.

2. Bublající a odlupující se barva

Když se suché stěny zvlhnou, roztahují se a po zaschnutí se vrátí do své původní velikosti – barva se tak natáhne. Nakonec to může vést k bublání a odlupování. Oprava je sice poměrně snadná a lze ji provést bez pomoci profesionála, ale ponechání na delší dobu může způsobit vážnější problémy.

3. Zvuky tekoucí vody

Některé incidenty nejsou vždy viditelné, ale přesto si jich můžete všimnout prostřednictvím sluchu. Dávejte pozor na zvuk vody za zdmi. Pokud si myslíte, že za vašimi suchými stěnami může něco být, nezapomeňte to hned opravit.

4. Nepříjemný zápach

Pokud je kolem vašeho domu zatuchlý zápach, může to pocházet z vašich zdí. Dřevo a suché zdi mají tendenci hnít, když jsou vystaveny přílišné vlhkosti, a podporují plísně, termity a houby.

5. Plíseň nebo plíseň

Pokud se ve vašem domě náhle objeví malé černé nebo hnědočerné tečky, je to známka napadení plísní. Můžete zavolat inspektora, aby zjistil jeho původ a co způsobuje jeho růst. Je třeba jej okamžitě vyčistit, protože může být toxický a dokonce způsobit nemoci a alergické reakce.

Jak dlouho trvá, než zeď poškozená vodou vyschne?

Doba schnutí stěn se liší v závislosti na několika faktorech: jak dlouho je stěna nasáklá vodou, životní prostředí, zařízení používané k sušení a další. Domům v oblastech, kde je podnebí vlhké a vlhké, může trvat až pět dní , než se úplně vysuší, bez pomoci jakýchkoli strojů.

Některým však může úplné zaschnutí trvat dva dny nebo týdny . S pomocí profesionálů, kteří se zabývají poškozením vodou, je proces díky jejich nástrojům rychlejší. Sušení přirozeně zabere nejvíce času.

Co dělat po poškození vodou

Rychlé jednání s poškozením vodou je důležité, protože ponechání exponované oblasti na delší dobu vlhkosti může věci zhoršit. Jakmile si budete jisti problémem, měli byste postupovat takto:

1. Hledejte strukturální a elektrické poškození

Elektrické vodiče jsou často umístěny za sádrokartonovými deskami, proto je nutné zkontrolovat potenciální elektrické poškození. Mohou způsobit požár nebo zkrat, který zřídí elektrické připojení celého domu.

Měli byste také hledat výraznější poškození paprsků, přepážek, rámování, nosníků a dalších. Pokud za sebou necháte jakékoli poškození vodou, může to nakonec problém vrátit.

2. Používejte bezpečnostní převody

Hnijící a plísní napadené dřevo může být při požití velmi toxické. Abyste si byli vědomi, můžete použít masku, rukavice a další bezpečnostní vybavení

3. Zavolejte své pojišťovně

Některé pojišťovny mají ve svých ustanoveních zahrnuty případy škod způsobených vodou. Pošlou odhadce a zkontroluje poškození, aby zjistil jeho hodnotu a kolik může být kryto vaším pojištěním.

Můžete také poskytnout seznam poškozených věcí ve vašem domě souvisejících s incidentem. Mohou je zahrnout do vašeho pojistného krytí a minimalizovat částku, kterou vynaložíte na opravu zdí. Můžete také zavolat důvěryhodnému právníkovi, který vám s postupem pomůže a zajistí, že získáte vše, co potřebujete.

Příprava zdi po poškození vodou

Před opravou stěn poškozených vodou je důležité nejprve najít zdroj vody a vlhkosti. Tím se odstraní možnost, aby se stejná událost v budoucnu neopakovala. V následujících krocích to jsou věci, které můžete udělat, abyste se ujistili, že je zeď připravena k opravě.

Krok č. 1. Hned po zjištění poškození vodou odstraňte základní desku a odhalte zeď za ní. Měli byste také odstranit hnijící oblasti a silně zasažené dřevěné struktury. Úklid vám pomůže zkontrolovat web před kontaminací a vadným zapojením.

Krok č. 2. Nyní můžete začít sušit zeď. Můžete použít různé metody v závislosti na závažnosti poškození a na tom, co pro vaši situaci funguje nejlépe.

K tomu můžete použít odvlhčovače, ventilátor nebo sušení na vzduchu. Samozřejmě by bylo stále lepší používat je všechny současně, ale jedna stačí, pokud máte omezené zdroje.

Pamatujte, že povrch se může někdy jevit jako suchý, ale vnitřek je stále mokrý. Před prací na něm si vyčleňte více času, abyste se ujistili, že je oblast zcela vysušená.

Krok č. 3 . Zkontrolujte známky plísní. Pokud si myslíte, že ve vašem domě může dojít k zamoření, okamžitě zavolejte odborníka, který vám pomůže problém odstranit.

Jakmile je zeď suchá, vyčištěná a zbavená toxických látek, můžete nyní začít s opravou. Můžete zavolat důvěryhodné společnosti, která se specializuje na opravu zdí poškozených vodou, nebo se také můžete rozhodnout, že práci provedete sami.

Závěr

Poté, co jste zjistili, jak připravit zeď po poškození vodou, si nyní můžete dělat, co chcete. Pokud tak učiníte, umožní vám to vrátit původní krásu vašeho prostoru. Nemusíte se obávat trvalého poškození, protože vše můžete opravit, pokud máte potřebné nástroje a průvodce.