Jak spustit čistý cyklus na pračce Electrolux? 7 snadných kroků!

Jak spustit čistý cyklus na pračce Electrolux? Cyklus čištění pro vaši pračku můžete spustit pomocí ovládacích panelů.

Ale samozřejmě budete muset před zahájením cyklu provést několik příprav.

Vím, že někdy nesnášíš, že budeš muset uklízet? Ale dělá vám dobře, když to děláte často. Čištění je součástí jeho údržby, aby se předešlo budoucím škodám. Čištění svépomocí vám ušetří náklady na opravu spotřebiče. Proč si tedy najímat profesionály, když zvládnete jednoduché čištění úplně sami. Tento článek vás naučí, jak udržovat vaši pračku Electrolux pomocí čisticího cyklu. Je toho mnohem víc, co se můžete dozvědět, tak čtěte dále!

Pračka Electrolux

Electrolux je značka spotřebičů, která se specializuje na pračky s předním plněním. Každá pračka by mohla mít kapacitu 4 kubické stopy, ale liší se ve funkcích. Některé modely mají ovládání vlnovým dotykem a některé spoléhají na rozhraní Electrolux IQ, která jsou velmi podobná v konstrukci a designu.

S ohledem na to jsou základní techniky praní nejlépe doporučeny výrobci u různých modelů. Jednou z klíčových funkcí, na kterou se pračka Electrolux specializuje, je její čisticí cyklus, který umožňuje spustit čisticí cyklus po vyprání. No, samozřejmě, budete muset udělat nějaké věci, abyste zajistili, že bude důkladně čistý.

Kroky pro spuštění čistého cyklu na pračce Electrolux

Jak tedy spustit čistý cyklus na pračce Electrolux? K dokončení procesu budete muset provést několik jednoduchých kroků. I když je to všechno automatické, ostřikovač by se sám neotřel, ne? Připravte si tedy čisticí nástroje a můžeme začít.

Krok č. 1. Odstraňte veškeré oblečení

První věc, kterou musíte udělat, je vyjmout oblečení z pračky. Samozřejmě budeme uklízet a už nebudeme prát. Poté bezpečně zavřete přední dvířka pračky. Dále naplňte hlavní prací oddíl pro komoru na prací prostředek šálkem tekutého chlorového bělidla. Nakonec vyjměte nádobku dávkovače „Pouze kapalina“ z vaší pračky, pokud je nainstalovaná.

Krok č. 2. Klikněte na „Speciální cykly“

Spolu s mnoha tlačítky dostupnými na vaší pračce najděte to, které říká „Speciální cykly“ a stiskněte ho. Na ovládacím panelu uvidíte řadu speciálních cyklů a pomocí knoflíku jej přepněte na cyklus Clean Water. Můžete si jej přečíst jako „System Clean“ zobrazený na obrazovce, poté stiskněte tlačítko Start pro spuštění. cyklu. Proces praní-čištění umožní vaší pračce opláchnout všechny nečistoty, které zbyly po prádle. Je to také způsob, jak udržovat spotřebič čistý a připravený k dalšímu použití. Přečtěte si, jak opravit odstředění na pračce.

Krok č. 3. Nastavte cyklus praní na „Pouze odstřeďování“

Ujistěte se, že jste nastavili cyklus praní na stav „Pouze odstřeďování“ bez přidání detergentů. Doporučené použití pro cyklus čistého praní je jednou za měsíc. Je to forma preventivní údržby, abyste spotřebič používali delší dobu.

Krok č. 4. Vyčistěte vložky

Zatímco čekáme, až se cyklus zastaví, vyčistíme vložky. Vytáhněte zásuvky dávkovače a přihrádky na prací prostředek. Opláchněte je v horké vodě, abyste smyli zbytky a usazeniny mýdla. Pokud mají přihrádky skvrny, můžete je přesto odstranit tak, že je vyčistíte v horké vodě a namočíte do tekutého bělidla. Poté vydrhněte vnitřní zásuvky pomocí čisticího kartáčku a všechny je otřete. Nakonec použijte papírový ručník nebo měkký hadřík k vyčištění přihrádek, než je vrátíte zpět do zásuvek.

Krok č. 5. Otírání vnitřního bubnu

Pomocí houbičky a neabrazivního čisticího prostředku pro domácnost důkladně otřete vnitřní prostor bubnu. Některé pěny nebo malé skvrny ve vnitřním prostoru nemusely být odstraněny během cyklu čištění. Opláchněte a osušte buben čistým hadříkem nebo hadrem.

Krok #6. Vyčistěte nasucho pryžové těsnění

Dále je třeba vyčistit vnější části pračky. Vyčistěte vnější záhyb těsnění podložky suchým čisticím hadříkem a odstraňte nečistoty a vlákna. Nastříkejte celý povrch bělidlem nebo sprejem na plísně a setřete nečistoty, zaměřte se na záhyby, abyste zabránili tvorbě plísní. Možná budete také chtít vědět, jak vyčistit plíseň z těsnění podložky s předním plněním.

Krok č. 7. Závěrečný úklid

Přidejte jemný mycí prostředek na hadřík a teplou vodu, abyste otřeli skříň pračky. Pokud má skříň skvrny, oklepejte ji roztokem bělidla a vody. Klíč je pro každý díl bělidla a měli byste přidat osm dílů vody. Po setření roztokem opláchněte pouze vodou a vytřete dosucha. Někdy leštím chromové akcenty myčky pomocí čpavku nebo čističe oken. Ale buďte opatrní, abyste nesmíchali amoniak s bělidlem. Podívejte se, jak používat bělidlo v pračce.

Je to obal!

Vědění je síla, takže když víte, jak spustit čistý cyklus na pračce Electrolux, nebudete muset platit za čištění někoho jiného. Stačí si sami vyčistit pračku a po práci si dopřát něco dobrého k jídlu. Ano, čištění je únavné, ale podle mých zkušeností to bylo velmi poučné a uspokojivé. Konečně můžete vidět ovoce vaší tvrdé práce, kterým je čistá pračka připravená k použití pro další várku prádla.